Yazı

Listeler belli oldu mu dersiniz?
Listeler belli oldu mu dersiniz? 

Nilüfer

Seçim heyecanı gittikçe artmaya başladığı şu günlerde herkesin merakla beklediği ve adeta kilitlendiği meclis üyesi listeleri sonunda açıklandı.

 Açıklandı ancak tartışmalar da bu açıklamayla beraber geldi. CHP'de ve Ak Parti'de liste tartışması devam ediyor.  Burada en sakin ve sorun yaşamadan listesini açıklayan parti ise MHP.

Geçtiğimiz günlerde kendisini iki yada üçüncü sırada göreceğine inanan meclis üyesi adaylarının sonlara doğru yazılmaları parti içerisinde hareketliliğe neden olurken, listelerin başında yer alan isimler ise kaldıkları yerden çalışmalarına devam ediyor. Ben açıkçası kendi adıma şunu söyleyebilirim ki, listeleri görünce hiç şaşırmadım. Beklenen listeler beklenen kişiler tarafından yapılarak ilçe seçim kuruluna teslim edildi. Bundan sonraki süreçte neler olur bekleyip göreceğiz...
İzmir'de neler oluyor
Gelelim İzmir'deki CHP depremine.. Aslında neler olup bittiğini takip ediyorsunuzdur. Ama ben CHP'nin böyle bir depremi yaşadığına ilk kez şahit oluyorum. Aslında en sakin ilçe yine bizim ilçemiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü aday adayları bugüne kadar gelinen noktada kamuoyunda konuşulan tüm kelimelerine oldukça dikkat dip, hassasiyetli olmuşlardır. Taşkınlık olabilecek herhangi bir demeç vermemeye de özen gösterdiklerini düşünüyorum. Çünkü hangi aday adayı ile konuştuysam "partimizin zarar görmesini istemiyoruz, bu bir süreçtir ve burada önemli olan partimizin kazanmasıdır" Ama ben bugün İzmir'e bakıyorum da CHP'nin bu kez işinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Ali Engin'in partililerine "Dönek" kelimesini kullanmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Dönek dediği o kişiler 2009 yerel seçimlerinde CHP'nin yüzde 55.2 oy almasını sağlayan kişilerdir. Şimdi partililerinin gönüllerini almak yerine "dönekler" kelimesi bence hiç hoş değil. Bence CHP bir an önce kendini toparlamalıdır ve artık tartışmaları bir kenara bırakıp bu işin içinden nasıl çıkacağız diye çalışmalarını hızlandırmalıdır.
Selçuk'ta değişim için çalışan Başkan adayları
Selçuk'ta değişimi en çok isteyen Başkan Adaylarından Ak Parti Selçuk Belediye Başkan Adayı Dr.Zeynel Bakıcı ve MHP Belediye Başkan Adayı Levent Görür, günün her saatinde durmadan çalışmalarına devam ettiğini görüyoruz. Levent Başkan,  MHP'nin taban oylarının yanı sıra CHP'den ve Ak Partiden de oy alarak, bu seçimi çok iddialı bir şekilde kazanacağını söylüyor. Partisinden istifa edip MHP'ye geçen üye sayısının gün geçtikçe arttığını söyleyen Levent Başkan, bu seçimlerde Selçuk'un mutlaka değişim yaşayacağını ve bu değişimin de MHP ile olacağını iddia ediyor.
Diğer yandan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Dr.Zeynel Bakıcı, her geçen gün vatandaşların içinde yer alıyor. Onlarla yakından sohbet ettiğini görüyoruz ve Zeynel Başkan da 30 Martta Selçuk'ta büyük bir değişim yaşanacağı inancını taşıyor.
Ben demokrasi kuralları çerçevesinde bir seçim yaşanmasını diliyorum...


22 Şubat 2014  10:16:21 - Okuma: (846)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik