Yazı

Benim duruşum belli
Benim duruşum belli 

Nilüfer

Acaba başarır mıyız, başaramaz mıyız derken gazetemizin 5. sayına geldik.

Bu sayıya gelene kadar gazetemizin ismi önce CHP, sonra AK Parti destekli oldu. Sanırım bu hafta da MHP olur. Ama doğru olan bir şey var gazetemizde her partinin adayına yer vermemizdir.
Aslında kamuoyunda bu tür dedikoduları yapanlar da bazı siyasi parti adaylarını çember altına alan kişiler ve bazı meslektaşlarımızdır. Ben burada isim vermek istemiyorum, çünkü onlar kendilerini biliyor. Ancak şunu söylemek istiyorum. Bu tür dedikodular sadece bizim ne kadar güçlü olduğumuzu gösterir.
Bu işe başlarken sadece biraz cesarete ihtiyacım vardı, onu da sağ olsun çevremdeki büyüklerim gösterdi ve bugün 5.sayımızı çıkardık. Bugün dağıtımı dahil tamamen bütün çalışmasını kendi başıma yaptığım gazetemin 5.sayısını çıkarmaktan dolayı çok mutluyum. Yani başlıkta da belirttiğim gibi benim duruşum belli. Beni başka tarafa göndermeye çalışsalar da ben buradayım.  En baştan söylediğim gibi bizim gazetemiz hiç bir siyasi parti adayını desteklemiyor, ancak her adayın haberlerine ve düşüncelerine yer veriyor. Bu da böyle devam edecek.
Yerel seçimlere iki adım kaldı
Selçuk'ta siyaset gittikçe kaynıyor. Düne kadar seçimlerin CHP ve Ak Parti arasında geçeceği konuşulurken MHP'de çok iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Levent Başkan ile sohbet ederken insanların hala baskı altında olduğunu ve korktuğundan bahsetti. Yani kendilerini yürekten destekleyen bazı vatandaşların oldukça tedirgin olduklarını gördüğünü, fakat artık bu çizginin yavaş yavaş çözüldüğünü söyledi. Köy ve ilçe halkının MHP'ye olan bakış açısının gün geçtikçe yükseldiğini söyleyen Levent Başkan, Ak Partiyi kendine rakip olarak görmediğini, Vefa Ülgür'ü ise yıkacak tek kişinin Levent Görür olduğunu söyledi. Levent Başkan bunda da çok iddialı olduğunun altını çizdi. Tabi bu süreç seçimler yaklaştıkça daha da ortaya çıkacak gibi görünüyor.
Esnaf Odası seçimlerinde renkler belli oldu
Esnaf Odası seçimleri de yerel seçimler kadar iddialı geçeceğe benziyor. Yerel seçimlerde 3 parti yarışırken, Esnaf Odası seçimlerinde de 3 isim yarışacak. Adaylar ilçedeki ve köylerdeki tüm esnafları tek tek ziyaret edip, Oda seçimleri için destek istiyor. Bu arada her adayın oy pusulası rengi de belli oldu. Oda Başkanlığına 4.kez aday olan olan mevcut Başkan Hayri Güller'in oy pusulası rengi bir önceki seçimde olduğu gibi yine oy pusulası sarı olarak belirlendi. Seçimlere oldukça iddialı hazırlanan bir diğer isim Vedat Karaman'ın oy pusulası Mavi renk olarak belirlenirken, bu seçimde diğer adaylara karşı büyük bir fark atarak kazanacağını iddia eden İsmail Bağcı'nın oy pusulası rengi de Kırmızı olarak belirlendi.
08 Şubat 2014 Pazar günü yapılacak olan Esnaf Odası seçimlerinde sandıktan hangi renk daha fazla çıkarsa o rengin ekibi Esnaf Odasının yeni yöneticileri olacak. Ben geçen hafta olduğu gibi bu hafta da tüm aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Umarım bu demokrasi yarışında hak eden kazanır. Saygılarımla...


31 Ocak 2014  08:46:20 - Okuma: (589)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik