Yazı

Selçuk ve Yerel Seçimler 2
Selçuk ve Yerel Seçimler 2 

Tanju Beyazıt

Öyle görünüyor ki Sn Ülgür tekrar aday olarak gösterilecek. Daha önce de yazmıştım, benim için şimdi bu konjektür de yerel seçim demek; çeşmeler han lar hamam lar, park lar yapmak falan değildir.

Gelinen nokta da Cumhuriyet ve gericilik hesaplaşma içindedir, ya Cumhuriyet kazanacak ya da yıkılacaktır. Ülke genelinde yaşananları, mutlaka herkes biliyordur, akıl almaz paralar dan ve yolsuzluklar dan söz ediliyor.Tam bir “talan “ tarifi var !
Şimdiye kadar; neler gördük bu iktidarın uygulamalarında,
TC kaldırıldı mı? Evet.
Andımız yasaklandı mı? Evet.
Ulusalcı olmak suç kapsamına alındı mı? Evet
Ordu kumpasa alındı mı? Evet
Vatanseverler tutsak mı? Evet
Açılım, kapsamında saçılım ve bölücülük üniter devleti yok etme aşamasına geldi mi? Evet
Komşumuz Suriye’de ortaçağ artığı, terörist gruplara yardım yapılıyor mu ? Evet
Evet, evet, evet, evet……… Daha sayılacak ve söylenecek o kadar çok “evet” var ki !..
Ülkesinde olup biteni merak eden ve biraz takip eden kim var sa bunları bilir. Bilmiyorsa ya da bilmek istemiyor sa da kendisi bilir!
 
Gelelim Selçuk’a; 1994 yerel seçimlerinde 3435 oy alarak belediye başkanlığını da alan CHP, 1999 da: 4602, 2004 de: 5640, 2009 da da, 7681 oy alarak ve sürekli bir yükselme halinde iktidar olmuş. Bu iyi, güzel de, yükselen ve o nu tehdit eden başka bir hareket daha var, o da AKP.. Oyu nu 1925 den 7134 e çıkarmış ve son seçimde sadece 447 oy fark la kaybetmiştir!
Öyleyse durum o kadar da parlak değil! Sen yükselmişin ama rakibin de yükselmiş ve seni yakalamış. Bu durum da senin yükselmenin hiçbir anlamı kalmıyor, mesele iktidar olma meselesidir, oy yükseltmek bu işe yaramıyorsa çok anlamlı değil!
Şimdi “aday” a düşen iş; Cumhuriyet e bağlı, Atatürkçü güçleri toparlayarak hamle yapmak ve iktidarını koruyabilmek tir.
Şu iyi bilinmeli, “herkes değerlidir, ama vazgeçilmez değildir” kabadayılık, kendini beğenmişlik, toplumu küçümsemek döner insanın kendini vurur. Bu halk öyle bir çarpar ki insanı, attan düşmüş Recep gibi yapar!
Herkes haddini bilmeli, kendisini oraya getirenlerle “adam gibi” çalışmalı!

4 Ocak 2014  18:27:22 - Okuma: (8802)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik