Yazı

Tayyip ERDOĞAN ve Fethullah GÜLEN
Tayyip ERDOĞAN ve Fethullah GÜLEN 

Etem Kutsigil

Günlerden beri TV ve gazetelerin önemli tek tartışma konusu, bu ikili arasındaki çekişmeler. Birbirleri için demediklerini bırakmadılar.

Bu söylenenler bana, ünlü İrlanda’lı oyun yazarı Bernard Shaw’ın bir fıkrasını hatırlattı.
Fıkra şöyle:
Bir gün İngiltere’nin varlıklı ailelerinden birisi, Shaw’ı vereceği partiye davet eder. Shaw partiye gider. Partide, dönemin iki ünlü şarkıcısı (tenor) şarkılar söyleyerek davetlilere müzik ziyafeti sunarlar. İki saat sonra Shaw, davet sahibiyle vedalaşırken evin beyi sorar:
“Şarkıcıları nasıl buldunuz, beğendiniz mi?”
“İkisi de öküz gibi böğürdü.”
“Aman efendim nasıl olur? Onlar yaşadığımız dönemin en ünlü şarkıcıları.”
“Ben müzikten anlamam. Birincisi şarkı söylerken, ikinciye fikrini sordum. ‘Öküz gibi böğürüyor’ dedi. İkinci şarkı söylerken birinciye sordum. O da diğeri için ‘Öküz gibi böğürüyor’ dedi. Söyledim ya, ben müzikten anlamam. Onlar bu işin ustası. Tabii ki benden daha iyi bilirler.”
Allah günah yazmasın ama, Gülen’le Erdoğan birbirlerini daha iyi tanırlar. Onlar olayları değerlendirirken, birbirlerinin de kirli çamaşırları ortalıklara dökülüyor. Bizler de SİYASETİN İNCELİKLERİNİ BU USTALARDAN ÖĞRENİİYORUZ.
Yalnız şu var ki, TV’ler bu konuşmalarını verirken ana-babalara uyarı işareti koymalılar ki, çocuklarını TV’den uzaklaştırsınlar. Çünkü her ikisi de ne yazık ki, çocuklar için iyi birer örnek olamıyorlar.
“NE BU HİDDET BU CELAL BEYLER ! ”.
Hadi Erdoğan’a alıştık diyelim. Ama din adamı diye anılan birine böyle yakası açılmadık beddualar okumak yakışır mı? Sizi -yaptığınız el-kol hareketleriyle- seyrederken, Dr. Hidayet Sayın’ın “TOPUZLU” oyununda, ünlü tiyatro sanatçısı, rahmetli Asuman Korat’ın köy imamı rolünü hatırladım. “Yazıklar olsun.” diyemem ama size yakıştıramadım.

25 Aralık 2013  00:48:09 - Okuma: (849)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik