Yazı

İşbirlikçilik ve Katakulli
İşbirlikçilik ve Katakulli 

Memiş Güngör

Bizim adımıza toplu teslim olan yandaş sendikanın yaptığı rezaleti buradan kınıyor, kabul etmiyoruz.

Yandaş sendika binlerce memuru satmıştır.Bu yandaş sendikayı besleyen emekten,emek bilincinden bihaber üyelerinin sorumluluğu büyüktür. Kendini emek örgütü sanan bu konfederasyonun hali ise trajikomiktir.Emekçilerin hakkını; çıkar peşinde koşan yandaşlar savunamaz ve koruyamaz.
                               * * *                           
   Bir ülke daha özgür olacakmış.Tepesine tonlarca bomba yağarak.Binlerce insan boşu boşuna ölerek.Kadınlarına tecavüz edilerek.Çocuklar babasız kalarak.Tonlarca bomba yağdığını düşünün kendi ülkemizde başımıza.
    Ne yaparız?
    Bu soruyu sorun bu gün kendinize.
    Bu savaş ne savaşı?
    Kimin savaşı?
     Sen kimsin de bu ülkeler üzerinde ne hakkın var da böyle bir şeye karar veriyorsun?
     Bize ne demeli,varsa kendi hesabın kaçınılmazsa savaş hadi yap.Hani komşularınla barışın?Tamam adam diktatör anladık.Ne yapalım bu mu çözüm.Binlerce ton bombayı bırak insanların üzerine çöz.Öyle mi?
      Diktatörün yaptığının binlerce fazlasını sen yap.
      Aklımın almadığı bir şey Suudi Arabistan'a hiç mi demokrasi getirelim diye akıllarına gelmez.İlginç değil mi?Orayı özgürleştirmeye çalışmazlar.Suudilerde hiç bu konulara girmezler.Müslümanlara bak hizaya gel.Yanı başında müslüman toplumları kırıp geçiriyorlar ses yok.
     Sebebi ne olursa olsun binlerce insanın ölecek olması savaşa hayır demek için yeterli değil mi?
       Orta doğu halklarının haline bak.Dünya müslümanlara barbar ,cani gözüyle bakıyor.Nasıl bakmasın her gün yüzlerce kişi dini naralar atarak öldürülüyor.Adam aynı din ve milliyetten kendi kardeşini öldürüyor "Allahu ekber" diye bağırıyor.Allah tektir,her şeyden üstündür diyor aslında.Ama sudan bahanelerle kendisi can alıyor.O kadar da gaddar olabiliyor.
                             * * *
      Yazıklar olsun bize.
     Bize bu mu öğretildi?
   "Yurtta sulh cihanda sulh" diyen bir milletin çocukları olamadık.
     Coni/Co ile işbirliği yapıyoruz.
      Okyanus ötesinden gel buraları hizaya sok. Allah aşkına zorunuza gitmiyor mu bu politikalar.Kendinizi aşağılanmış,pısırık,bir işe yaramaz hissetmiyor musunuz?
      Akillerimiz ne oldu sayi.Onlar bari söylese " yapmayın,bu kadar insan ölmesin,anlaşın,anlaşılmıyorsa başka yollar bulalım" deseler.İnşallah ben yazmakla kalırım da bu savaş olmaz.Bir kişinin bile hayatının önemli olduğu bu dünyada barışın daim olmasını istiyoruz.
     Bu lüzumsuz savaşa hayır....
     Diktatörlere hayır....
     Emperyalistlere ve işbirlikçilerine hayır....

2 Eylül 2013  11:01:52 - Okuma: (777)  Yazdır
İstatistik