Yazı

İntikam Bayramı
İntikam Bayramı 

Hüseyin Taşyakan

Herkesçe malumdur ki; bu ülkede kindar bir nesil yetiştirmek istediğini beyan eden ilk ve tek Başbakan RTE olmuştur Bunu bizzat kendi ağzından ifade ettiğini sadece biz değil, kendi yandaş ve destekçileri de duymuştur üstelik. Buna rağmen RTE' nı demokrasi kahramanı olarak tanıtmaya kalkmaları ise bu ülkenin yaşamış olduğu en büyük garabet olmuştur.

     Zaten RTE' nın Başbakanlığı ile bu ülkede yaşanmadık garabet ve Devlet yönetimi açısından baktığınızda görülmedik rezalet te kalmamıştır. Konumuz bunlar değil tabiki, ben sadece özellikle bu yazıyı okuyacak olan AKP destekçilerine,  bu yazıyla çok yakın ilgisi olacağı üzere, kin ve nefret dolu söylemlerin sahibinin RTE olduğunu hatırlatmak istedim.
 
    Tarihler 5 Ağustos 2013  gününü gösterirken(yani AKP iktidarıyla beraber bir Amerikan projesi olan Ergenekon davasının kararlarının açıklandığı gün) bir kaç aydır bulunduğum Antalya' nın özellik  le  insanların sıkça ve yoğun olarak dolaştığı AVM ler karşısında ve bazı Ana caddelerdeki Bilboardlara yerleştirilmiş reklam panoları dikkatimi çekti ki; aynı gün kusursuz bir organizasyonla bu reklam panolarının Türkiye genelinde ve özellikle büyük şehirlerde kullanıldığını da öğrendim.
   
    Reklam panosunda en çok öne çıkan ayrıntı, RTE nın gülümsemeye çalıştığı ancak her zaman olduğu üzere beceremeyip sırıtmanın ötesine geçememiş ifadesiyle bir fotoğrafı ile büyük ve kırmızı renkli harflerle ''BU GÜN BAYRAM, GELİN BİRLİK OLALIM'' ifadesiydi ki; Şimdi hiç kimse, özellikle kraldan çok kralcılık yapanlar savunma moduna girip Ramazan bayramını bahane olarak göstermesin. O bilboardlardan insanların gözüne gözüne sokulan, kin, nefret ve intikam duygusunu görmemek için kör, anlayamamak içinse zeka özürlü olmak gerekir.  Kaldı ki; ''Ben bu davanın savcısıyım'' söyleminden sonra hiç kimse, RTE' nı bu konuda masum göstermeye kalkmasın zira buna kargalar bile gülecektir
 
     Bir defa AKP yandaşları çok sevgili liderlerini bu konuda savunmaya çalışsalar bile, bilboardlardan okuduğumuz ifadeler itibariyle çabaları beyhude olacaktır zira, sürekli kendisine muhalif olanları (açık  ve net söylüyorum) insan yerine dahi saymayacak kadar kindarlık besleyen birinin reklam panolarındaki ''Gelin birlik olalım'' ifadeside yine kargaları güldürecek kadar abestir, yalandır ve tamamıyle de takiye doludur.  RTE' nın Ramazan bayramınin ilk günü namaz çıkışı yaptığı açıklamalarda, panolardaki BUGÜN BAYRAM ifadesinin hangi amaca yönelik kullanıldığının yegane göstergesidir, zira  yaptığı açıklamalarla RTE nın Başbakan değil de, adeta iddia makamı savcı gibi konuştuğunu gördük ki; dolayısıyla kendi kurguladıkları mahkemenin verdiği kararları alenen sahiplenip savunmuştur. Yani yıllar öncesinden söylediği gibi bu davanın savcısı olduğunu bizzat kendisi tescillemiştir, verilen haksız ve mesnetsiz kararlar için zerre üzüntü yaşamadığı gibi, bilakis konuşması içerisinde gizli memnuniyetini, daha doğrusu tüm Cumhuriyetçi, Atatürkçü yazar,çizer aydın ve askerlere karşı duyduğu kinini de açık etmiştir. (buraya dikkat edin !) bunu yaptığı yer, bir müslümanın kin, nefret ve intikam duygularından arınmış ve uzak olması gereken ibadethane kapısıdır, üstelik bayram namazı çıkışıdır. Bir başkasının adına yorum yapma hakkına sahip olmadığım için, tam bu noktada kendi adıma şunu ifade etmek isterim ki; Cami kapısında bile kinini, nefretini üzerinde taşıyan bir insanın Allah bir dediğine dahi inanmam. 11 yıldır AKP iktidarının Allah, din, iman bezirganlığına inananların aymazlığı sayesinde ülkenin hangi noktaya geldiğini görecek kadar aklı selim olanlar da bu noktada bana hak verecektir umarım.
 
    Sonuç olarak değerli okuyucularımız bu yazıyı kaleme aldığım sıra bir bayram yaşıyoruz, dargınlıkların sonlandırılması gereken bayramlardan biri yani. İyi güzel de, ülkeyi yönetenlerin ibadet ettikleri kapıdan bile çıkarken muhaliflerine kin kustuğu, (gezi direnişçilerinin Eylül ayı içerisinde gerçekleştirmeyi düşündüğü demokratik eylemleri kastederek ve devletin polisini işaret ederek) bunu yapanlara haddini bildiririz ifadesiyle tehditler savurduğu bir ortamdamı bayramı kutlayacaksınız?  
 
     Bu arada RTE nın bayram namazı çıkışı bu açıklamalarını dinleyip,  Tunceli de PKK bayrağını dikenlere de haddini bildirdiniz mi sualini soramayan satılmış ve midesiz (gazeteciliğin yüz karası) medya zihniyetinin de alçaklığını burada anlatabilecek bir ifade bulamıyorum zira bu ülke bu kadar pervasızlığı ve ihaneti şimdiye kadar asla görmedi.
 
    Son olarak ta bugün itibariyle, hem körü körüne RTE ve AKP destekçiliği yapıp hem de, barış, kardeşlik, birlik ve beraberlikten, dargınlıkların bitmesi dileklerinden bahseden aymazlara sualimiz olur ki; 
 
     Yıllardır suçlarını dahi bilmeden hapislerde çürütüldükleri yetmez gibi, komedi tarzı bir yargılamayla (PKK teröristlerinin, tecavüzcü sapıkların, katillerin elini kolunu sallayarak gezdikleri bir ortamda) müebbet cezalara çarptırılmış insanların ve demokratik haklarını aramaktan başka gayeleri olmayıp, sırf RTE nın tahrik ve kışkırtmasıyla, polis üniformasına gizlenmiş pisikopatların, ölümüne sebep oldu çocuklarımızın aileleriyle de bayramlaşacak cesaretiniz ve yüzünüz var mı!?
 
    Bayramınız kutlu olsun !

9 Ağustos 2013  11:38:28 - Okuma: (281)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik