Yazı

Kandil'le Gurur Duyan Yalakalık....!
Kandil'le Gurur Duyan Yalakalık....! 

Hüseyin Taşyakan

Kendisine çıkar sağlayacak olanlara aşırı bir saygı ve hayranlık göstererek yaranmak isteyen (kimse) şaklaban, yağcı. Yalakalığın, yalakalık yapanın sözlükteki açık tanımı böyle değerli okuyucular.

    Bu ülkede bir çok kişi için malumdur ki; AKP iktidarıyla başlayan süreçte yalakalık almış yürümüş hatta toplumu saran yaygın bir hastalık halini almıştır. Zira AKP iktidarıyla beraber hayal edilen hedefe varmak için her yol mübah sayılmış ve bu aşamada bir korku imparatorluğu yaratılarak bir çok insan üzerinde ''ya seve seve AKP politikalarını övüp ballandırmak ya da, aman başıma bir iş gelmesin korkusuyla tüm olanlara sessiz kalmak'' etkisi yaratılmıştır.
 
    10 yıllık AKP iktidarında, iktidara yaranmak için yalakalığın her türlüsünü her kesimden gördük değerli okuyucular, özellikle medyada RTE  ve hükümetine yaranmak üzere takla üstüne takla atan ve korku ya da menfaat hisleri altında yanaşmalığı kabullenebilen köşe başlarını tutmuş liboşların binbir türlü yalakalık örneklerini gözlerimizle gördük, kulaklarımızla duyduk. Ancak itiraf etmek isterim ki AKP olağan kongresinde yaşanan yalakalık örneğini şimdiye kadar tarih yazmamıştır.
 
    AKP' nin 4. olağan kongresine davet edilen isimlerin arasında yer alan Barzani için yapılan tezahurrat eminim ki, o salonda bulunup ne onu alkışlayanların ne de bu tezahurrat a karışanların arasında yer almayanların vicdanlarını kanatmıştır. Zaten kongrede davetli olan isimlere bir bakarsanız pes demekten de kendinizi alamıyacağınız muhakkaktır. Kendi ülkesinde, idam cezasına çarptırılmış ve tüm dünya da, kırmızı bültenle aranmakta olan Haşimi orada, Kuzey Irak' ta özellikle Amerika' dan aldığı talimatlar doğrultusunda Kandil' i kontrol altında tutan Barzani orada, bundan ötesini zaten saymaya gerek yok ! Kanla beslenenlerin davet edildiği bir AKP kongresi izledik hep birlikte.
 
   Çok değil daha 2007 yılında, sınırlarımızdan içeri girip askerimizi, polisimizi katleden, öğretmen, kaymakam demeden devletin memurlarını kaçıran eşkiyanın barındığı Kandil' e sınır ötesi operasyonun düşünülüp konuşulduğu günlerde bu Barzani denilen çapulcunun sözlerini hatırlamayanınız yoktur. ''Sınırdan içeri girerseniz bunu savaş sebebi sayarım'' diyor ve Türkiye' nin PKK' lı teröristleri istemesinin ardından da ''Size bir tek kürt kedisini dahi vermem'' diyordu.
 
    İşte bu Barzani AKP' nin 4. olağan kongresinde onur konuğuydu. Yani daha, Amerika' nın izni olmadan operasyon bile yapamadığımız, eşkiyanın barındığı Kandil' i şefkatle gözeten, oradaki katil sürüsünün tüm lojistik ihtiyacını sağlayan, onları besleyen ve hatta artık aşama aşama kurulmasına yönelik adımların atıldığı Kürdistan için hadsizce Türkiye' den toprak talep eden Barzani AKP kongresinin onur konuğu...!
 
     Kongrede RTE' nın Barzani' yi takdim etmesi esnasında da artık bu ülkede bananeciliğin, kendi menfaatini korumak adına yapılan yalakalığın hangi noktaya kadar ulaştığı da alenen ortaya çıktı. Sırf kendi genel başkanının onur konuğudur mantığından yola çıkan bir yığın dalkavuk, RTE' na yaranmak adına, yazının başlarında da ifade ettiğim gibi tarihin yazmadığı ölçüde bir yalakalık örneği göstermiştir ki;binlerce şehidimizin katillerini kollayan bir çapulcu için ''Türkiye seninle gurur duyuyor '' demeleri büyük bir hadsizlik ve hayasızlık örneği olduğu gibi; Emin ÇÖLAŞAN' ın deyimiyle de ''bu güne kadar Türk milletine yaşattıkları en alçakça olaydır''. 
    
     İşin en utanç verici tarafı ise, bu tezerruhat için AKP' li kurmayların türk halkından, hatta özellikle şehit ailelerinden özür dilemeyi dahi  akıllarından zerre kadar geçirmemeleridir. Gerçi zerre kadar da şehit ailelerini umursuyor olsalardı, o çapulcu o kongrede konuk olmaz, olsa da şereflendirilmez ve hatta o kürsüye de çıkıp konuşamazdı. Bu noktada sadece bu bilgi dahi, AKP' ye oy verenlerin kimlere hizmet ettiğinin açık seçik göstergesidir.
 
    Kongrede AKP cenahının kendisi gibi düşünmeyenlere karşı nasıl bir kindarlık hissiyle dolu olduğunu da gördük, Hatta genel başkanlarının hoşnutluğunu kazanmak adına PKK lı katillerin hamisini alkışlayıp onure edecek tezarruhat gösterirken; kendi ülkesinin insanı muhalif partilileri yuhalamak ta sakınca görmeyecek kadar dişmanlık duyacaklarına da şahit olduk. Tabii bu duruma hiç şaşırmıyoruz, ziraa RTE lider olduğu bir cenahtan farklı bir tavır beklemek, kavakta balık aramaya benzer....
 
     Son olarak bu gün itibariyle, ülke genelinde cesur kalemleriyle bir çok yazarımızın ifade ettiği gibi  Barzani' ye o tezerruhatı yapan yalakalara da kendi adınıza konuşun diyoruz. Yani Barzani denilen çapulcuya karşı gurur duygularınızı Türkiye adına değil, mensubu olduğunuz AKP adına dillendirin. Zaten sizin Türkiye olmadığınız ve asla bu ülkeyi temsil edemiyeceğiniz, bu ülkenin çocuklarını katledenleri besleyen çapulcularla gurur duymanızla tescillidir.
 
      Yine gün itibariyle bir çok aydın, kemalist düşünceye sahip yazarlarımızın da işaret ettiği üzere sevgili okuyucularımız o salonda bir eksik vardı ki; o da bölücü başı Öcalan' dır. Emin olun ki; o salonda binlerce şehidimizin ölüm emrini veren bebek katili olsaydı eğer, bu yalakalık sırf RTE' nın şefaatine (!) nail olsun diye, onunla da gurur duymaktan utanmazdı.....
 
       Yazıklar olsunn....  !!!


2 Ekim 2012  22:01:10 - Okuma: (317)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik