Yazı

Kapıyı Dışardan Kapatın....!!!
Kapıyı Dışardan Kapatın....!!! 

Hüseyin Taşyakan

10 Yıl önce bunları da deneyelim, bir görelim diyerek gidip çağırdınız sandıklardan.

Ama on yıldır gösterdiğiniz misafirperverlikten mi (!) yoksa aymazlıkla ve hatta tarihinden dahi utanmayı gerektirmeyen bir gafletle mi diyeyim bilmiyorum, yüz alıp evinizin tüm hakimiyetini ele geçirdiler. Bir önceki yazımda da söylediğim gibi, onlar için zurnanın son deliğisiniz artık. Onların önceliğinde sizin refah ve huzurunuz değil, varmak istedikleri son nokta ölçüsünde Türkiye' nin rejimini değiştirmek var...
 
   Oysa 10 yılın öncesinden beri asıl niyetlerinin ne olduğunu dünya alem biliyordu. Daha dün gibi hepimizin kulaklarında çınlamıyor mu geçiş sürecinden bahseden rahmetli eski genel başkanlarının ifadesi ? ''Kanlı mı olacak,kansız mı olacak bütün mesele bu'' . Teselli tarafını arayacak olursanız eğer 10 yıldır bu zihniyeti iktidarda tutmanızın; Şükredin, hiç olmazsa kan dökmeden bu süreci tamamlıyorlar. 
    Tabii senelerdir hücrelerde tutulan, burada her türlü psikolojik ve fiziki baskıya maruz kalan (Bu esnada hayati riskte rahtsızlanan, ölen ve intihar eden) suçsuz günahsız (Tek suçları RTE' na ona muhalif duruşlarıdır) insanlar için sızlamayan vicdanınızın hesabını da Allah' a havale ettik, bir gün elbet sorulacaktır...!  
  
   Geçelim eski genel başkanlarını, 10 yıldır iktidar yaptığınız AKP' nin Genel başkanının söylemlerini nasıl unutursunuz? Hem laik hem müslüman olunmaz diyen ve iktidara geldiğinin ilk döneminde, türbanla ilgili kararından ötürü mahkemelere zehir zemberek sözleriyle ulema yı adres gösteren bir zihniyetin Laikliğin savunucusu olacağını mı sandınız ? Hadi diyelim ki böyle masumane bir kandırılmış olma tecrübesi yaşadınız, parmak kadar çocuklarınızın eğitim gördüğü okullara mollaları soktukları noktaya kadar suskunluğunuz kimin suçu ? Şimdi sokaklar bas bas bağırıyor, ''Okuluma dokunma'' ''İmam hatipleştirilmek istemiyoruz'', ''Türkiye laiktir laik kalacak''. Sloganlar güzel de, iktidarlar sloganlardan değil sandıklardan çıkıyor(Sandıkların kapanmasından sadece 20 dakika sonra sonuçların alınmasına da aklı eren varsa tabii). Bu gün camilerde namaz öncesi okunan hutbelere kadar, İmam Hatip Okullarının reklamını sokanların attığınız sloganlardan ne kadar etkileneceğini sanıyorsunuz? Burada bu konuyu irdelememin nedeni, öncelikle bu ülkenin ve tabiki Türkiye' nin istikbali için kaygılananların vazifesini hatırlatmak içindir. Yani kendinizle beraber her bireyin bu ülkenin kötü gidişatına son vermek gibi kutsal bir vazifesi  olduğunu hatırlatmak boynunuzun borcudur. 
 
    Borcunuzu ödemeniz için silkinip ilk genel seçimde bunları kovmanız gerektiğine işaret mi istiyorsunuz? Buraya sığdıramayız saya saya, ama gelin kısadan da olsa son günlerdeki şu olanları bir hatırlayalım.
 
    2002 yılında sadece (gönül hiç olmamasını ister) 10 şehidimiz varken AKP iktidarı süresince, gittikçe yükselen bir grafikte son şehitlerimizle beraber şehit sayısı 1163 olmuşken; Bu ülkenin Savunma Bakanı ''Terörle mücadelemiz iyi gidiyor'' diyebilecek pişkinliği gösterebiliyorsa kovma vakti gelmiştir. 
    Bilgisiz, eğitimden uzak ve uluslar arası siyasetten zerre nasibini almamış çapsızlıklarıyla, bir yandan ülkemizi etrafımızdaki tüm komşularımızla tek bir kıvılcımda savaş noktasına sokacak hale getirdikleri gibi, diğer yandan kendi topraklarımız içinde savaş haliyle teröristlerle çatıştığımız bir ortamda TBMM' nin toplanması çağrısına karşılık ''onlar gidip toplansın, ne yaparlarsa yapsınlar'' umursamazlığını gösteriyorlarsa bunları kovma vaktiniz gelmiştir. 
    Hadi toplantıdan da vazgeçtik. Son karakol baskınıyla verdiğimiz 8 şehidin ardından, terörü içimize sokan ipleri elinde tutan ülkeleri biliyoruz derken bile, bize asıl düşman ülkenin elinde ip değil beyzbol sopası olduğunu görmeyecek kadar aymazlıkta olanların bu ülkeyi yönetmesine de izin vermeye hakkınız yok !
  
    Üstelik burada bir noktayı dikkatinizden kaçırmayın ki; Kendisi MİT' i Öcalan ile görüşmeye gönderdiğini unutup, meclisi toplantıya çağıranları PKK' nın kuyruğuna takılmakla suçlamak ta, tarih boyunca eşine emsaline rastlanmamış bir pişkinlik olsa gerek.
 
    10 yıl öncesinden bu yana ortalıkta ABD' nin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Türkiye' den de kopartılmış toprakları da içine alan, ''Büyük İsrail'' Kürdistan topraklarını gösterir haritaların çarşaf çarşaf dolandığı ve yedi düvelin Amerika' nın Orta doğudaki planlarını bildiği bir ortamda, sizi yöneten zat övüne böbürlene BOP eş başkanlığını üstelik 32 defa tekrarlıyorsa, (Son günlerde,Kuzey Suriye' deki gelişmeler neticesinde kandırılmış olduğunu anlayarak olsa gerek, bunu hiç ifade etmiyor) o nu ve mensubu olduğu cenahı iktidardan kovma vakti gelmiştir. 
 
     Başta da yazdığım üzere, AKP cenahını (Tüm kurumlara sızmış kadrolarıyla beraber) iktidardan kovmak için 10 yılda yüzlerce geçerli sebebiniz varken; yukarıda saydığımız şu bir kaç söylem ve icraatları dahi ellerine verdiğiniz mazbatayı geri almanız için hayati önem de sebeplerdir. Kendi şaşalı ve saltanatla geçen yaşamlarından zerre kadar ödün vermezken, her kesimiyle milletin anasını ağlatan  bir iktidarı ısrarlı ve akıl almaz bir inatla iş başında tutmak her şeyden önce kendi çocuklarınızın geleceğine ihanetten başka bir şey değildir.
 
     Ve 10 yıldır bu ülkede yaşayanları sürekli yanların da yada karşılarında diye ayrıştırıp ötekileştiren bu zihniyete, korkularınız, beklentileriniz, menfaat kaygılarınızdan hareketle, yandaşlık ve biad kültürünüzün gerektirdiği şekilde sandıkta dahi hayır diyecek cesaretiniz yoksa eğer,  KAPIYI DIŞARDAN KAPATIN ! zira sizin yeriniz yandaşlığını yaptıklarınızla beraber tarihin çöplüğü olacaktır. Hani 10 yıldır alkışlara boğduğunuz iktidarınızın sağlık bakanı demişti ya; Tecavüze uğrayanlar doğursun biz bakarız, bizimde buradan size son sözümüz şudur ki;
İKTİDARINIZLA BERABER GİDİN, BİZ BU CUMHURİYETE BAKARIZ...!!!


9 Ağustos 2012  00:46:59 - Okuma: (246)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik