Yazı

Ödemiş CHP De Özlenen Tablo…
Ödemiş CHP De Özlenen Tablo… 

Yaşar Varış

CHP’ nin yeni seçilen çiçeği burnunda Ödemiş ilçe yönetim kurulu ilk faaliyet olarak 21 Mayıs akşamı Ecenaz düğün salonunda “tanışma ve dayanışma yemeği” düzenledi.

Yemeğe İzmir il başkanı Tacettin Bayır’ın yanı sıra CHP İzmir milletvekilleri Alâeddin Yüksel, Mustafa Mor oğlu, Ödemiş belediye başkanı Bekir Keskin, Kiraz belediye başkanı İsmet Korkmaz, Beydağ Belediye başkanı Vasfi Şentürk, Konaklı belediye başkanı Mustafa Kantar, Birgi belediye başkanı Cumhur Şener, Bozdağ belediye başkanı Mehmet Keskin ile sayıları 1500 e yaklaşan çok sayıda partili katıldı.
.Gece adına yakışır bir şekilde birlik ve dayanışma içinde geçti.
Orkestra’nın seslendirdiği coşkulu şarkılar eşliğinde devam eden yemekte konuşmalar emekli öğretmen Hamdı Halis’in sunumu ile başladı.
Hamdi Öğretmen mikrofona ilk olarak ilçe başkanı Mehmet ERİŞ’i çağırdı. Sayın ERİŞ yaptığı özlü konuşmasında katılanlara teşekkür etti. Bu tablo “CHP nin iktidara geleceğinin işaretidir” dedi.
İl başkanı Sayın Tacettin Bayır da “Bu katılımı görünce çok duygulandım yemeğe çok sayıda kadın ve gencin katıldığını görüyorum, ak saçlıların tecrübesi, gençlerin dinamizmi ve kadınlarımı şefkati CHP yi iktidara taşıyacaktır” dedi.
Belediye başkanı Sayın Bekir keskin de yaptığı heyecanlı konuşmasında yemeğe gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduğunu belirterek “CHP li bir belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum, bu tablo CHP’yi önce ege bölgesinde sonra Tüm ülkede iktidar yapacaktır” dedi.
Gece geç saatlere kadar birlik beraberlik ruhu içinde, eğlenceli bir şekilde devam etti.
Bu tür geceler partiye maddi anlamda katkı sağlamanın yanı sıra insanlara moral veriyor. Partililer yalnız olmadıklarını, kendisi gibi düşünen çok sayıda insanın olduğunu görünce daha fazla çalışıyorlar.
Bu tür sosyal faaliyetler sırasında partide kimlerin daha çok çalıştığı, kimlerin bazı işleri daha iyi yaptıkları ortaya çıkıyor.
Partililer bu tür eylemler içinde tecrübe kazanıyorlar. Lider tipler öne çıkıyor.
Hiçbir faaliyette bulunmayan örgütlerde insanlar eylemsizlik içinde  tüm enerjilerini iç çekişmelere harcıyorlar.
CHP gerçekten iktidar olmak istiyorsa ( istediğini biliyorum) daha çok çalışmalı, daha çok örgütlenmeli, ürettiği projelerle halkın sorunlarını dillendirmeli, çözüm yolları üretmelidir.
Bunun için hiçbir üyesini dışlamadan yeni üyeler kazanmalı, çok çalışmalıdır.
Bu yemekte insanların buna hazır olduğunu gördüm. Başta geceyi düzenleyen İlçe yönetim kurulu olmak üzere katkı veren herkesi kutluyorum.
23.05.2012


24 Mayıs 2012  23:18:52 - Okuma: (525)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik