Yazı

Devletim Cepten Mesaj Attı
Devletim Cepten Mesaj Attı 

Özgür Aydoğan

Evet, şaka değil bu. Devletim gerçekten bana cep telefonundan mesaj attı.

Geçen sene aynı olay başıma gelmişti ve bu konuda birkaç satır karalamıştım. Benzer bir mesaj bu günlerde tekrar gelince geçen sene gelen ilk mesajın sebebini daha iyi anladım. Gelen mesajı aynen aktarıyorum;
 
“AB standartlarının da üzerinde bir Türkiye yolunda hızla ilerliyoruz.
9 Mayıs Avrupa Gününüz kutlu olsun.
Avrupa Birliği Bakanlığı ve Baş müzakereci”
 
Yahu ne Muharrem ayında ne Ramazan ayında böyle bir mesaj almamıştım. Hadi onlar dini bayram diyelim ama 23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim ve 19 Mayıs gibi resmi bayramlarda da böyle bir mesaj gelmemişti. Milletimizin ulusal bayramları tartışma konusu edilirken aynı anda Avrupa Günü resmi olarak kutlanıyor ve cep telefonlarımıza mesaj geliyor. Birileri susmaya ve korkmaya devam edecek fakat susmayan, korkmayan şerefli insanlarda var.
 
Bildiğiniz gibi AKP'nin 19 Mayıs kutlamalarını yasaklamasına ilk tepkilerden biri Türkiye Gençlik Birliği'nden geldi. TGB Genel Başkanı İlker Yücel basın açıklamasıyla, AKP'nin bu cüretkâr yasakçı hamlesinin şaşırtıcı olmadığını ve TGB'nin bu durum karşısında 19 Mayıs 2012’yi dünya gençlik örgütleriyle, 'Yaşasın 19 Mayıs' sloganıyla kutlayacağını kamuoyuna duyurdu. Korkakların ve hainlerin inadına gümbür gümbür çağlayarak “Yaşasın 19 Mayıs” diyen gençlere önderlik eden TGB’nin Genel Başkanı İlker Yücel’in açıklamasını ve etkinlik ayrıntılarını merak edenler “www.viva19mayis.com” adresini kullanarak okuyabilirler.
 

Herhalde malum mesaja en güzel cevap da bu olacaktır; “Yaşasın 19 Mayıs11 Mayıs 2012  11:06:03 - Okuma: (537)  Yazdır
İstatistik