Yazı

Hürrem' in çorabı....
Hürrem' in çorabı.... 

Hüseyin Taşyakan

Uzun bir zaman geçti sizlerle buradan buluşmayalı. Bukadar aradan sonraki yazı başlığına bakıpta, kimse tereddüte düşmesin.

Hüseyin Taşyakan, bu ülkede AKP iktidarının sebep olduğu sosyal,ahlaki ve en önemlisi hukuksal çöküntüyü haykırmaktan vazgeçip tezgahtarlık yapmaya başlamış değildir !
 
  Yazı başlığımız, 10 yıldır AKP' nin iktidarını da sağlayan ve bu ülkedeki aymazlıkla süregelen bananecilik anlayışındaki uyku halinin tanımıdır aslında....
 
   İlçemiz pazaryerinde bir cumartesi günü dolaşmakta olduğum sıra, tezgahına müşteri çağırmak maksadıyla, tuhafiye ürünleri satmakta olan bir tezgahtarın bağırtısı ilgimi çekti. Hürrem' in Çorabı burada diye avaz avaz bağırıyordu bu arkadaş. Adam bağırdıkça caddedeki kadınlar dönüp bakıyor ve bakanların büyük çoğunluğu da tezgahın başına yığılıyordu. Öyle ya, ülkede olanı biteni görmemeleri üzerine kurulmuş senaryo gereği hapsedildikleri televizyon dizilerinden müptelası oldukları ''Muhteşem Yüzyıl'ın muhteşem ve şuh dilberi'' Hürrem' in çorapları duruyor tezgahta. Alamasalar da yakından görmek büyük nimet..(!).
   
     Aylar önce yazdığım ''Akrebin Gözleri başlıklı'' yazımda da belirtmiştim, yavaş yavaş ve gözlerini hedef koydukları Cumhuriyetten asla ayırmadan büyük bir kararlılıkla ilerlediler, bu sırada Yalan ve dolanla oylarını aldıkları halkımızın ''Ankara' da ne oluyor suallerine'' meğil etmemeleri içinde en etkin malzeme olarak televizyon ekranlarını kullandılar. Dikkat edin, bu ülkede bu gün itibariyle özellikle AKP cenahınca yazılmakta olan senaryoları ile izleyiciye empoze edilen diziler ve bir uyuşturucu edasıyla ki; özellikle kadınların hedeflendiği evlendirme programları izlenme rekorları kırmalktadır. Sandıkta oy verip iktidar yaptığı adamların ne yaptığıyla, ülkenin gidişatını nereye götürdüğüyle ilgilenmez de bu insanlar; Hiç tanımadıkları  adamların hangi hatunla halvet olacağının matematiğini yaparlar ekran karşısında.
 
    İşte böylesi bir aymazlıkta uyurken bu ülkenin bir yığın insanı, Ankara' ya devlet adamı (!) diye gönderdiklerinin kendi başalarına ve özellikle şu son kepazelikleri 4+4+4 ile  çocuklarının başlarına ve istikbaline ördükleri çorapları görmezde, gider bir pazarcı tezgahında Hürrem' in çoraplarını koşturur.
    
    Ve bu insanlara gidip sorun, AKP talimatıyla yazılıp çekilmiş tüm dizilerdeki karakterleri ezberlemişlerdir de; Bu ülke de sömürülen hor görülüp, ancak bir eşya kadar değeri olabilen kız çocuklarımız için mücadele etmiş Türkan SAYLAN' ı tanımazlar bile....
    
  Ve son olarak, bu yazının tek bir amacı vardı ki; o da, 10 yıldır gericiliğe ve yobazlığa alkış tutan basiretsizlere, bu felaket az bile demek için di....

2 Nisan 2012  10:49:38 - Okuma: (384)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik