Yazı

Apo Bostancıbaşı Olmalı
Apo Bostancıbaşı Olmalı 

Hüseyin Taşyakan

Yetmez Ama Evet; Fethullah Şeyhülislam, Apo Bostancıbaşı Olmalı...

  Başlığı fazlasıyla geniş hayal gücünün yarattığı bir komlo teorisi olarak görebilirsiniz ama, bu gün Türkiye' de yaşanan faşist uygulamalar bu başlığa dahi sığamayacak kadar hayalleri zorlayan olgulardır. Daha 8 yıl önce AKP iktidara geldiğinde bu gün yaşadıklarımızı ve bu cenahın daha o günlerden intikam çığlıkları attığını söyleyenlere de hayalperest deniliyordu ancak durum ortada. Referandumda öylesine aymazca, bilmeden öğrenmeden ve de BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN edasında sandığa gidilmiştir ki; Kimse merak buyurmasın, başlıktaki komplo teorisi gerçeğin ta kendisi olur da yetmez ama evet diyenlerden tık bile duymazsınız.
   
    Referandum öncesi AKP nin sözkonusu pakedi sadece kendi suç ve suçlularını korumak, kollamak ve ileriye dönük olarak kendi yargısını oluşturmak ve bu vesileyle rejimle olan hesaplaşmasını tamamamak derdinde olduğunu söylediğimizde hatırlarım ki; konuştuğum çok kişi, hayır demokrasi gelecek, askerin vesayeti bitecek 12 Eylül' ü yapanlar yargılanacak iddialarında bulunuyordu. Belli ki AKP nin darbecilerden hesap soracağız çığlıkları ile akıttıkları timsah gözyaşlarının etkisinde kalmışlardı. Hele bazıları vardı ki sadece 26 maddeye evet diyorum açıklamasıyla sanki, AKP yi ipten döndüren maddeleri de onayladığını göremeyecek kadar kör ve at gözlüğüyle dolaştığını itiraf eder cinstendi.  
 
     Referandumdan bu yana tam 6 ay geçti, başta RTE yalakalığı yapanlar da, aymazlık sınırlarını dahi aşan akıl almaz bir cehaletle sandığa gidip evet diyenler de AKP nin bu altı ay içerisinde kendilerinin kabul ettiği 26 maddeyle ilgili tek bir adımını ve yaptırımını gösterememiştir, gösteremeyeceklerdir de. Zira türlü oyunlarla aldattığı halktan referandum mazbatasını alan AKP yıldırım hızıyla kendi arzuladığı ayrıntılar üzerinde çalışmaya başlamıştır. Aradan 6 geçmiştir ancak, 12 Eylül 1980 darbesini yapanlardan hiç kimse bırakın yargılanmayı, karakol yüzü bile görmemişlerdir. Darbeyi yapmış olanların tam aksine, iktidarları boyunca ceza evlerine hücrelere tıktıkları ve tek bir suç isnatlayamadıkları insanlara darbe yapacaklardı yalanlarıyla eziyet edip durmuşlardır. 6 Aydır 12 Eylül' cülerin yargılanmadığını gören YETMEZ AMA EVET çilerin vicdanları ne durumdadır diye düşünmekten kendimi alamadığımı itiraf etmeliyim. Hele ki, bir dönemin sosyal demokratları arasında olup; AKP cenahının aksine, darbelerin maduru olan devşirme AKP lilerin vicdani durumunu hatta vaicdanlarının olup olmadığını merak ediyorum. Burada eski yazılarımdan birine yorum bırakmış ve bildik yüreksiz klavye farelerinin aksine adını da yazmış bir değerli yorumcuyu da anmadan edemeyeceğim. O tarihteki yorumunda, '' Ben darbe maduruyum, siz edep yerlerinize asker jopuyla vurulmasının acısını bilmezsiniz'' demişti. Şimdi merak ettiğim şey, 12 Eylül' ü yargılayacağım yalanıyla sizin gibi gerçek demokrat insanlarımızı da kandıran AKP den hesap soracakmısınız? Ya da madem ki yargılanacaklar sözü verilmiştir, yargıya başvurmayı düşünüyormusunuz? Ama 30 yıl öncesini geçelim, daha dün gibi bir tarihte bir gece yarısı kendilerine E-Muhtıra çekenlerin altına zırhlı araç hediye edenlerin,  sizi en azından demokratik anlamda ciddiye alacaklarını düşünecek kadar safmısınız? 
 
     Evet değerli okuyucular, referandumun üzerinden 6 ay geçmiştir ama halkına demokrasi, özgürlük vadeden iktidardan bu anlamda da somut tek bir adım gelmediği gibi yandaşlarının çarşaf çarşaf yazıp savurduğu darbe yapacaklardı masalları çercevesinde, maduru olmayıp sürekli şikayet etmekten geri kalmadıkları darbecilere bile rahmet okuturcasına baskı ve zulüm politikalarıyla muhalifi olanları susturmak gibi eylemler gördük hep. Devletin tüm kadrolarına sızmak arzusu taşıdığını sokaktaki dilencilerin bile bildiği Fethullah GÜLEN için araştırma yapıp bunu kitap haline getiren, ancak basılmamış taslaklarına kadar devletin polisince el konan Ahmet IŞIK vakası, 6 aydır AKP den demokrasi bekleyen ve azıcık utanması olanların suratında tokat gibi patlamıştır diye düşünüyorum. 
 
     Diktatörlüklerde bile eşine az rastlanır bu yaşananlardan sonra başlığımız için Olmaz olmaz demeyin sevgili okurlar. Cumhuriyet rejiminden ötürü sürekli kuyruk acısıyla yaşayan Pansilvanya' lı, adım adım padişahlığa giden bu topraklarda fetvaları kanunlaşan Şeyhülislam ve zinhar bu muhtereme muhalif olanların kellesini vurmaya da İmralı' daki cani Bostancıbaşı olur. Ne de olsa ikisi de işinin erbabı, birincisi Allah'ı ve dini kullanarak inançları sömürmeyi, diğeri de talimatllarıyla binlerce masumu katletmeyi iyi biliyor.


27 Mart 2011  23:04:55 - Okuma: (413)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik