Yazı

Niye gördün, kör olası gözlerim...!!!?
Niye gördün, kör olası gözlerim...!!!? 

Hüseyin Taşyakan

Ağızlarında, kendileri gibi düşünmeyenleri hedefleyen salyalarıyla hazırda bekleyen yanaşma takımı bu başlıktan kendilerine pay çıkarıp; nihayet bezdirdik, sonunda tırstı, aşk meşk konulu yazacak artık demek ki gibisinden bir gaflete düşebilirler ama öyle değil işte...

   Ben ve bu sitede yazmakta olan (AKP iktidarının gerçek yüzünü ve kafalarındaki asıl niyetin ne olduğunu bilen)arkadaşlarım ve büyüklerim kolay olanı, yani arkamızı iktidar gücüne dayayıp kendimizi garantiye almak yolunu seçmedik. Hele ki bol kepçeden AKP yalakalığı yapıp, zinhar iktidar bizim tavuğumuza kışt demesin, bizim kılımıza bile zarar gelmesin mantığıyla yanaşmalık etmeyi onurumuza yedirmemişizdir.
 
    Başlıktaki ifade Aşık Mahzuni Şerif' in bir eserine aittir sevgili dostlarım ve bu nu bir çoğunuzda sevgili Edip AKBAYRAM' ın yorumuyla dinlemişsinizdir. Haksızlığa karşı sessiz kalınmamasına işaret eden ve tam tabiriyle ''Bana dokunmayan Yılan Bin Yaşasın'' mantığıyla haksızlığa karşı onursuz bir sessizlik göstereceğimize; ağır bedeller ödenmesi söz konusu olsa bile şerefli bir şekilde tepki verilmesinin doğruluğuna işaret eder...
    Bu günlerde İmrali' daki bebek katilinin yatakçıları utanıp sıkılmadan kendisi için ev hapsi isteminde bulunurken ve bu istemlerine birilerini muhatab edip tartıştırırken, bir diğer yanda en ilkel kabilelerde dahi görülmeyecek bir linç girişimi özellikle gazeteciler üzerinde ve de özellikle AKP muhalifi olanların üzerinde uygulanmaktadır. Şimdi bu satırları yazdığımdan ötürü benim başıma ne geleceği de bir muammadır. Zira gazete bürolarının,söz konusu gazetecilerin evlerinin aramasından tutunda, Yandaş basının liboş yazarlarının salya sümük ergenekoncu yaftalaması sonrasında  yapılan gözaltılarda bile adı geçen gazeteciler, mesleğini onurlu ve de zerre kadar korkuya kapılmadan, halkını bilgilendirmek görevini yapan isimlerdir.
    
      Olanlar için, ülkemizi bölünme noktasına getirecek isteklerde bulunabilecek kadar arsızlaşan AB sözcüleri dahi endişeyle izliyoruz diyorken, ağzından demokrasiyi düşürmeyen AKP yandaş ve yanaşması basında halen pervasız ve utanıp arlanmadan yoksun saldırılar iftiralar devam etmektedir. Doğruyu, gerçeği halkıyla paylaşmak istediği için zulüm gören gazetecilerin kendi meslektaşlarınca da hançerlenmesi bu ülkede artık yalakalık kültürünün ne kadar mide bulandırıcı noktaya geldiğinin de göstergesidir. 
 
     Yaşananlar göstermektedir ki, bu ülkede özgür bir gazeteci olmanın çok basit iki yolu vardır, ancak ne kadar onurlu bir duruştur o n u da gazetecilik mesleğini yapan  insanlarımızın yorumuna bırakıyoruz. Ya olanlara, kör ve sağır kalıp sesinizi çıkarmayacak, zinhar iktidar için zerre kadar eleştiride bulunmayacaksınız; Ya da başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bilcümle AKP cenahı için övgü dolu, süslü ifadelerle yalakalık edip hem huzurlu hem de olası nemalanma durumlarına da mazhar olacaksınız. Bakın Mustafa BALBAY ve Tuncay ÖZKAN' düştüğü durumlara, senmisin AKP' yi eleştiren, gördüğü haksızlığı hukuksuzluğu söyleyen? 30 bin kişinin katiline bile reva görülmeyen tek kişilik hücrelere bir gece yarısı tıkılıverirsiniz böyle !
 
    Dünya alem bilir tanır Mahzuniyi de eserlerini de, hiç mi duymadınız bir yerde ! ?
   
     NİYE GÖRDÜN KÖR OLASI GÖZLERİM...!!?
 
Doğar doğmaz, bu dünyanın çamuru niye gördün kör olası gözlerim?
Doluya çevrilmiş bahar yağmurun, niye gördün kör olası gözlerim?
 
Katil kulakların yardımcı sana, bakarsın güzelden kötüden yana.
Aslanın elinde kalmış ceylana, niye baktın kör olası gözlerim?
 
Şu yıldızdır bu güneştir deriken, çok çekerim bende bu göz variken.
Bir balina bir ton balığı yeriken, niye gördün kör olası gözlerim?
 
Mahzuni dünyaya doysan olmuyor, yalanı doğruya koysan olmuyor.
Seni elim ile oysam olmuyor, niye gördün kör olası gözlerim?


4 Mart 2011  20:54:58 - Okuma: (501)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik