Yazı

CHP Mitinginin Adından…
CHP Mitinginin Adından… 

Yaşar Varış

26 Şubat Cumartesi günü CHP genel başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU Ödemiş’te düzenlenen çiftçi mitingine katıldı.

CHP il ve ilçe örgütlerinin miting alanına giden yollarda ve alandaki süslemeleri gayet güzeldi. Belediyemiz de gereken desteği verdi.
Miting öncesi yapılan çalışmalar da olumlu sonuç verdi. Miting Ödemiş te bu güne kadar yapılanların en kalabalık olanı diye konuşuldu. Emeği geçenleri kutluyorum.
Ses düzeni biraz zayıf idi. Kalabalıktan dolayı kürsünün biraz uzağında kalanlar genel başkanın konuşmaların tam duyamadılar.
Akşam ÖRT den ve daha sonra da Halk TV. den dinlediğim kadarı ile CHP genel başkanı gayet güzel ve samimi bir konuşma yapmış. Söyledikleri inandırıcı geliyor insana.
Aile sigortası projesini anlatması, muhtaç olan her aileye ayda 600,00 TL verileceğini ve bunu kimse görmeden , kadının banka hesabına yatacağını belirtmesi meydanda bulunan vatandaşlardan büyük alkış aldı.
Yine; bizim çiftçimizin dünyanın en pahalı mazotunu kullandığını, CHP iktidarında mazotun litresinin 1.50 TL olacağını söylemesi de çiftçilerimiz tarafından heyecanla karşılandı.
Ancak, sayın genel başkan Ödemiş ve küçük mendereste yaşayan çiftçilerimizin sorunları ve çözüm yollarını gösteren daha somut bilgilerle beslense daha iyi olurdu gibime geldi.
Örneğin küçük mendereste pamuk ekimi kalmadığı halde pamuğa zaman ayıracağı yerde Patates ve hayvancılık üzerinde daha fazla dursa, sekiz yıllık AKP iktidarında sütün fiyatının , bir torba yemin ve ilaçların fiyatlarının kaç kat arttığını somut örneklerle anlatsa,CHP iktidarında da bu soruna ne gibi çözüm getirileceğini söylese çok daha çarpıcı ve inandırıcı oludu diye düşündüm.
Nitekim mitingden sonra görüştüğüm bazı çiftçi örgütleri başkanı ve yöneticisi arkadaşlarım bu konuyu dillendirdiler.
Ama her şeye karşın sayın Kılıçdaroğlu’nun Ödemiş’e gelmesi insanların üzerindeki ölü toprağını atmasında seçim ortamına girildiğini göstermesi açısından iyi oldu.
Mitingin sonunda Eski Ödemiş devlet hastanesi başhekimi ANAP döneminin sağlık bakanlığı müsteşarı Ödemiş ve Bayındır ilçelerimizin yetiştirdiği, daha önce sağ partilerde görev almış Dr. Aytun ÇIRAY’ın CHP ye katılması, genel başkan tarafından rozet takılması da CHP açısından sevindirici bir gelişme idi.İktidar olmak istiyorsanız dışarıdan oy almanız gerekiyor.
Yine bir başka güzel olay da Ödemiş Zıraat odası başkanı sayın Ahmet KOCAAĞA’nın çiftçileri temsilen CHP genel başkanına hoş geldiniz deyip çiçek ve plaket vermesi de güzel bir hareket idi. Bu güzel davranışından dolayı sayın Kocaağa’yı kutluyorum.
Ziraat Odası çiftçilerimizin bulunduğu bir odadır. Günümüz Türkiye’sinde AKP çiftçileri unutmuştur.Uyguladığı politikalarla onları yoksullaştırmıştır.Sayın Ahmet Kocaağa’nın temsil ettiği çiftçilerimizin sınıfsal konumu sosyal demokrat partilere uymaktadır.sayın Kocaağa’nın bu davranışı siyaseten de doğru  olmuştur.
Seçimlere çok az bir süre kalmıştır. CHP örgütleri partin projelerini gece gündüz demeden halka anlatmalıdır. Ülkemiz için haziran seçimleri hayati önem taşımaktadır.03.03.2011

2 Mart 2011  22:28:22 - Okuma: (833)  Yazdır
Haftanın Hit Haberleri

İstatistik