Kültür-Sanat

Çılgın Türkler 8 Mart günü Selçuk’ta

Turgut Özakman'ın çok satanlar listesinde uzun süre ilk sıralarda kalan “Şu Çılgın Türkler” adlı kitabından uyarlanan aynı adlı oyun 8 Mart Cumartesi iki seans halinde Selçuklu tiyatro severlerle buluşacak. Efes Tiyatro Salonunda sahnelenecek oyun ücretsiz olarak saat 15.00 de öğrencilere, akşam saat 20.00 de büyükler için sahneye konulacak.

“Rumuz Gocagül” Selçukluların karşısına ikinci kez çıktı

Efes Tiyatro Topluluğu “Rumuz Gocagül” ile Selçukluların karşısına ikinci kez çıktı

Selçuk-Efes tiyatrosu 14 yaşında.

40. oyununu ve 2008 yılının ilk oyununu sahneledi. galasını 450 kişinin izlediği “Rumuz Goncagül” adlı oyun bitince dakikalarca ayakta alkışlandı.

“Selçuk Dayanışma Günleri” başlıyor

Demokrasi ve Aydınlanma Haftası etkinlikleri pazartesi günü başlıyor

Efes Tiyatrosu 25 ocak’ta perde diyor…!

Tamamı Selçuk’ta yaşayan gençlerimizden oluşan Selçuk Belediye Spor Kulübü EFES TİYATROSU, yıllardır yazdığı ve yönettiği oyunlarla Selçuk’ta herkes tarafından yakından tanınan Hasan Öztürk’ten 4 yıldır devraldığı bayrağı başarı ile taşımaya devam ediyor.

Sahadaki heyecan tribünlerdekileri coşturdu

Yine binlerce kişi Selçuk-Efes Deve Güreşleri Festivalinde buluştu. Selçuk Belediye Başkanı H.Vefa Ülgür; “Deve Güreşlerinin, bu ölü sezonda turizme ciddi katkısı var”

Selçuk-Efes Deve Güreşi Festivali Kortej Yürüyüşü ile başladı

Yarın Selçuk Pamucak Güreş Sahasında yapılacak olan 26. Selçuk-Efes Deve Güreşi Festivali bugün saat 13.00 de ilçe merkezinde güreşlere katılacak tüm develerin katılımıyla gerçekleşen kortej yürüyüşü ile başladı.

Adım Tiyatro oyuncuları ayakta alkışlandı

Selçuk Belediyesinin kültür etkinlikleri çerçevesinde Adım Tiyatro’nun sunduğu “İyi Geceler” adlı oyun izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Selçuklu Arkeologlarında katkı koyduğu Aktüel Arkeoloji Dergisi 4. sayısını çıkardı

Aktüel Arkeoloji Anadolu İnsanına Anadolu Tarihini Anlatıyor…

Selçuk- Efes Deve Güreşi Festivali pazar günü yapılıyor

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde bir gelenek haline gelen, 60 değişik yerde yapılan deve güreşlerinin “en popüler ve en iyi organizasyonu” olarak ünlenen Selçuk-Efes Deve Güreşleri Festivali bu yıl 19-20 Ocak tarihlerinde düzenlenecek.

Efes Tiyatrosu bu sezonun ilk oyununu çocuk grubu ile sergiledi

Selçuk Belediye Spor Kulübü Efes Tiyatrosu bu sezonun ilk oyununu çocuk grubu ile sergiledi.

Mevlana 800 yaşında

Mevlâna (1207-1273) Mevlâna 30 Eylül 1207 yılında bugün Afganistan sınırları içerisinde yer alan Horasan yöresinde, Belh şehrinde doğmuştur.

69. yaş gününü Selçuk-Efes Festivalinde kutladı.

Festival çalışanları tarafından hazırlanan sürpriz parti Reşide Ünal HAMZAOĞLU’nu çok mutlu etti.

70li yıllarda Efes Antik Kentinin Kralı

Ebru sanatçısı Nuri Pınar Festivalde oldukça ilgi gördü

39. Uluslararası Selçuk-Efes Festivalinin son konuğu sevilen türkücü Hüseyin Turan oldu

Konser öncesi bu yıl ilkki yapılan "1.Selçuk-Efes Cimnastik Festivali" büyük ilgi gördü. 140 sporcunun görev aldığı Cimnastik Festivalinde nefes kesen hareketler büyük alkış topladı.

Selçuk-Efes Festivalinde Pişmaniyenin yapılışı merakla izlendi

39.Uluslararası Selçuk-efes Festivaline katılanlar arasında bulunan Pişmaniye ustası Kadir Yalçın, tadına doyum olmayan pişmaniyenin nasıl yapıldığını festivale katılanlara gösterdi.

Gençler Sanatçı Emre Aydın ile coştu

39.Uluslararası Selçuk-Efes Festivalinde sahne alan son günlerin gözde sanatçılarından ve gençlerin oldukça hayran olduğu Emre Aydın, konser alanını dolduran binlerce seyirciyi coşturdu.

Tireli İrfan Alkur Kabak Kemaneyi festivale katılanlara tanıtıyor

Yaylı bir Türk Halk çalgısı olan Kabak Kemaneyi 39.Uluslararası Selçuk-Efes Festivalinde katılımcılara tanıtan Tireli İrfan Alkur, 37 yıldır kabak kemane yapıyor.

Cimnastikçiler Festivali renklendirecek

7 Eylül Cuma günü başlayıp 8 Eylül tarihinde sona erecek olan 140 sporcunun katılacağı 1.Cimnastik Festivali bu yıl 39.su düzenlenen Uluslar arası Selçuk-Efes Festivali programıyla birleştirilerek, sanat ve sporun amaç birliğinin güzel bir örneği oluşturuldu.

Türkiye'de tek bakır ustası olan Recep Usta sanatını bırakıyor

Kaybolmaya yüz tutmuş 200'ü açkın el sanatı ustalarını bir araya getiren ve onlara eve sahipliği yapan Selçuk-Efes Festivali 8 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik