Kültür-Sanat

Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi bu kez Kuşadası’nda

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği UPSD, Serbest Sanatçılar Birliği SESAN ve İzmirli Sanatçılar Birliği İSBD üyesi olan Ödemişli ressam Mustafa Ali Kasap, Aydın Kuşadası Yat Limanı SETUR MARİNA SANAT GALERİSİ Sergi Salonunda “Ege’nin Renkleri” isimli Resim Sergisi açıyor.

Grup Yorum’dan imza günü

Halk müziği motifleriyle Anadolu ve Batı müziği çalgılarını sentezleyip adına “Çağdaş Halk Müziği” de denilen politik müzik akımının 1980’li yıllardan sonraki ülkemizde ve dünyadaki en önemli temsilcilerinden Grup Yorum verdiği konserler kapsamında geldiği Selçuk’da Alevi Kültür Derneğinde imza günü düzenledi.

Ferhan Şensoy Selçuk’ta hüsrana uğradı

Ferhan Şensoy Selçuklu sanatseverlerin karşısına çıkamadı. Toplam 30 biletin satıldığı “Fername” oyunu iptal edildi.

Ferhan Şensoy “Fername” ile Selçuklularla buluşacak

Ferhan Şensoy, tek kişilik oyun olan ve aydınlık mektup anlamına gelen "Fername"yi 17 Temmuz 2009 tarihinde saat 21:00’de Selçuk Belediyesi Amfi Tiyatroda izleyiciyle buluşturacak.

Bağımlı olma, bilgili ol

Kuşadası Kitap Şenliği Başladı

Tarihi Celsus Kütüphanesinde Oda müziği gecesi

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 23. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında Efes Antik Kentinin en vazgeçilmez noktası olan ve loş ışık sistemiyle oldukça güzel görünüm yaratan Celsus Kütüphanesi’nde “Ölüm ve Doğum Paradoksunda Haydn’danmendelssohn’a – Ensemble Resonanz” konseri katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Efes tiyatrosundan muhteşem gala

Selçuk Belediye Spor Kulübü EFES TİYATROSU, geçen seneki başarılı sezonunun ardından, 2008-2009 tiyatro sezonunu muhteşem bir galayla açtı.

Sezonun ilk oyunu cuma günü

Selçuk Belediye Spor Kulübü Efes Tiyatrosu sezonun ilk oyunu ile sahnede

Oğuz Aydın Resim Sergisi Efes Müzesinde açıldı

Selçuk-Efes Müzesinde sergilenen toplam 26 adet Oğuz Aydın yağlı boya resim sergisi 15 Ağustos 2008 tarihine kadar ziyaretçilere açık kalacak

Sanatçı Ümit Acar’ın yönetimindeki Türk Sanat Müziği

Kuşadası’nın Kültür, Sanat ve Kişisel gelişim hayatına yeni bir soluk vermek için 2007 yılında kurulan KUGESAD etkinliklerine 2008 yaz aylarında da devam ediyor.

Ödemiş’te 19 Mayıs kutlamaları

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Ödemiş’te yapılan coşkulu törenlerle kutlandı.

Aşık Mahzuni Şerif bugün Selçuk’ta anılacak

Ünlü Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif ölümünün 6. yılında bugün Selçuk Efes Tiyatro salonunda yapılacak bir etkinlikle anılacak.

Aşık Mahzuni Şerif Selçuk’ta da anılacak

Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif ölümünün 6. yılında Selçuk’ta düzenlenecek programla türküleri ile anılacak.

Vergi Dairesi çalışanlarından tiyatro gösterimi

İzmir Vergi Dairesi başkanlığı tarafından sosyal ve kültürel yaşamı paylaşma adına başlatılan ve Kendi personelinin yazdığı ve oynadığı “SENARYO” adlı tiyatro oyunu, İzmir’den sonra Ödemiş’te de sahnelendi.

Selçuk’ta Dostluk Konseri ilgi gördü

Selçuk ilçesinin Almanya’daki Kardeş Şehri Siegburg’dan gelen gençler Selçuk ilçesinde dostluk konseri verdi.

Efes Tiyatrosu’nun Başarısı

İzmir Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Amatör Belediye Tiyatroları Buluşması adlı etkinliğe, müracaat eden Türkiye’deki bir çok belediye tiyatrosunu geride bırakarak katılmaya hak kazanan

Selçuklu ressam ilk kişisel sergisini açtı

Selçuklu Ressam Fahriye Seven, ilk resim sergisini İzmir Üçyol’da açtı. Halide Edip Adıvar Caddesi No:33 D:4’te açılan sergiyi pazar ve pazartesi günleri hariç, 25.04.2008 tarihine kadar 13.00 ile 19.00 saatleri arasında gezebilirsiniz

Şu Çılgın Türkler Selçukluları bir kez daha büyüledi

Selçuk Belediyesinin kültür etkinlikleri çerçevesinde ikinci kez bugün saat 20:00 de Selçuk’ta sahne alan Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncuları.

Şu Çılgın Türkler dakikalarca ayakta alkışlandılar

Selçuk Belediyesi Kültür etkinlikleri çerçevesinde 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Turgut Özakman'ın başarılı çalışmalarından biri olan çok satanlar listesinde uzun süre ilk sıralarda kalan “Şu Çılgın Türkler” adlı kitabından uyarlanan aynı oyun Selçuklu tiyatro severlerle buluşturuldu. Oyunun sonunda tüm oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı.

Rumuz Goncagül Gelibolu Çanakkale turnesinden döndü

Belediye Spor Kulübü Efes Tiyatrosu bu tiyatro sezonu için hazırladığı ve 2 kez Selçuk da sergilediği Gül Ayhan Mazman'ın yönettiği Oktay Arayıcı'nın yazdığı Rumuz Göncagül adlı oyununun ilk turnesini Çanakkale Gelibolu'ya yaptı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik