Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

2. Kuşadası Kardeş Kentler Festivali 14-16 Ekim’de Yapılacak

Kuşadası Belediyesi’nin kardeş şehirleri ile ilişkilerini ve işbirliğini geliştirmesi ve dostluğu pekiştirmesi amacıyla Pegasus Airlines sponsorluğunda gerçekleştirdiği “ 2. Kuşadası Kardeş Kentler Festivali 14-16 Ekim tarihleri arasında yapılacak. “ Makedonya’nın Gorçe Petrov şehrinin bu yıl onur konuğu olduğu ve 3 gün sürecek olan festivalde çeşitli ülkelerin ekipleri gösteriler yapacak, tanıtım standları açacak ve yöresel yemek sunumları yapacak. Festivalde ünlü pop müziği sanatçısı Ziynet Sali, Ünlü Makedon TANEC Ensemble gurubu, Djambo Agusevi, Cenk Bosnalı-Bosna Ekspres, Momo Nikolovski, ünlü caz ustası Maffy Falay ücretsiz halk konserleri verecek, Makedonya Etnografik Defilesi sahneye konacak.

Mehmet Arslan’ın kişisel sergi açılışına katıldı

BFT tireli fotoğraf sanatçısı Mehmet Arslan’ın kişisel sergi açılışına katıldı

Otantik Gizemli Giysi Sergisi Açıldı

Uzun yıllar Kuşadası’nda yaşayan ve kendi tasarımları ile şile bezi, ipekli kumaşlar ve boncuklarla işlediği giysileri sergileyen Kadriye Tunç, nostaljik retro giysilerini tanıttı.

Bayramda Tiyatro Şenliğine Yoğun İlgi

Kuşadası’nda belediye tarafından Ramazan bayramı nedeniyle bayram şenliği gerçekleşririldi.

Belediyesi’nden Tiyatro Gösterisi

Ödemiş Belediyesi’nce 27 Mart “Dünya Tiyatrolar” günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde “Haraşo Hayatlar” adlı tiyatro oyunu gösterilecek.

Ertuğrul Saraç 60. sergisini açtı

Resim Sanatçısı Ertuğrul Saraç, 60. kişisel yağlı boya resim sergisini Efes Müzesi Hikmet Gürçay Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşturdu.

“İsyan” Selçuk’ta

Peter Weiss tarafından yazılan ve ünlü şairimiz Can Yücel tarafından Türkçeye çevrilen “İsyan” adlı oyun Selçuk’ta sahneleniyor. Selçuk Belediyesi ve SEGEM-DER işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, Angola halkının Portekiz’e karşı yürüttüğü bağımsızlık mücadelesini, ABD politikalarının bir halkı ve onu yönetenleri ne duruma getirdiğini anlatan tiyatro oyunu İzmir Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek.

Magnesia 32. resim sergisini Selçuk’ta açtı

Aydın iline bağlı Söke ilçesinde faaliyet gösteren Magnesia Kültür ve Sanat Derneği üyeleri bir yıllık çalışmalarını Efes Müzesinde sergilediler. Dernek binasında ve Atölyede oluşturulan karma resim sergisi sanatseverlerin beğenisini kazandı.

6 yıllık bir çalışmanın ürünü sergilendi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok ressam ve resim sanatçılarına ev sahipliği yapan Efes Müzesi Hikmet Gürçay sanat Galerisi şimdi de Ressam Ülkü Yalçın’ın bir biriden değerli resimlerini ağırladı. Sergi 14 gün ziyaretçilere açık kalacak.

Gecenin kulları oyunu Selçuklulardan tam not aldı

Dinçer Sümer'in yazdığı ve Orhan Demir”in yönettiği "Gecenin Kulları"na katılım beklenenin üstünde oldu. Oyuncular gösterdiği performansla izleyicilerden tam not aldı. Tiyatro severler başarılı geçen oyunun ardından, salondan mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Canlar Tiyatrosu Selçuk’ta

Yangın Yeri Maraş Selçuk’ta sahne alıyor

Anneler 2 prematüre çocuk için sahneye çıktı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi masraflarını üstlendiği iki prematüre çocuk için ilk kez tiyatro oyununda rol aldılar.

Selçuk Efes Tiyatrosundan Tekel işçilerine destek oyunu

25 günden beri Ankara’da 4-C yasasını protesto etmek amacıyla eylemde olan Tekel işçilerine destek vermek için sahnelenen Selçuk Efes Tiyatrosu’nun Hücre isimli oyunu dün Ödemişli tiyatro severlerin beğenisine sunuldu.

Deve güreşlerinin kırk pınarı Germencik'te yapılacak

Aydın ve çevresinde deve güreşlerinin kırk pınarı olarak bilinen Germencik Deve Güreşleri Pazar günü Germencik Arenasında yapılacak.

İlk turne TEKEL İşçileri için

Selçuk Belediye Spor Kulübü Efes Tiyatrosunun bu sezon için hazırladığı “HÜCRE” adlı oyun, ilk turnesinde Ödemişte sahne alacak.

Gazi Mustafa Kemal İ.Ö.O. İle İzmir sahnesi el ele

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun kültürel etkinlikleri kapsamında planlanan tiyatro gösterimi için “İzmir Kültür Sahnesi” Selçuk’ta.

Efes Tiyatrosu SELENDER için sahneye çıkıyor

Selçuk Belediye Spor Kulübü Efes Tiyatrosunun bu sezon için hazırladığı Hasan Öztürk’ün “HÜCRE” adlı oyunu, geçtiğimiz günlerde Selçuk’ta kurulan ve faaliyetlerine başlayan Selçuk Engellilerini Destekleme Derneği’ni (SELENDER) tanıtmak ve desteklemek amacıyla bir kez daha sanatseverlerle buluşuyor.

Sağlık personeli’nden “Ballı Emzik”

Aydın Kuşadası ilçesinde bulunan 1 Nolu Sağlık Ocağı personeli’nin sergilediği “Ballı Emzik” adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Hücre ile sezon açılıyor

Selçuk Belediye Spor Kulübü Efes Tiyatrosu kurucuları olan büyük usta Hasan Öztürk’ün   “HÜCRE” adlı oyunu 14 Ekim Çarşamba günü saat 20:30 da perdelerini tiyatro severlere açıyor. Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonunda sahnelenecek olan oyun iki Perde halinde oynanacak. Yine aynı ekip tarafından 2001 yılında da sergilenen oyun gerçek bir hikâyesidir.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik