Kuşadası

Hande Yener, Yardım İçin Sahneye Çıktı

Ünlü pop müzik sanatçısı Hande Yener, Kuşadası’nda yardım için sahneye çıktı. Geliri ihtiyaç sahibi öğrenciler için harcanacak olan gecede Fenerbahçeliler tarafından Hande Yener’e üzerinde kendi ismi yazan Alex’in 10 numaralı Fenerbahçe forması hediye edildi.

Başkan Altungün’e Kızılay’dan Onur Plaketi

Geçtiğimiz yıl Ege Bölgesi’nde en çok kan toplanan şehir olan Kuşadası’nda Ramazan ayı boyunca da rekor kırıldı. Ramazan’da Kuşadası Belediyesi ile Kızılay’ın ortaklaşa yürüttüğü kan bağışı kampanyalarında toplam 713 ünite kan toplandığı açıklanırken, Kızılay Başkan Altungün’e onur plaketi ile ödüllendirdi.

Belediyeden Okullarda Temizlik

2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçenin dört bir yanındaki okullarda temizlik ve düzenleme çalışmalarına başladı. Bu kapsamda yaz tatilinde otopark olarak kullanılan okul bahçeleri belediye ekipleri tarafından temizleniyor.

Uluslararası Mavi Bayrak Denetimi Yapıldı

Uluslararası mavi bayrak denetimleri, Türkiye’de bu yıl Kuşadası ve Didim’de gerçekleştirildi.

Buruk Kurtuluş Sevinci

Şırnak’a bağlı Beytuşşebab’taki hain terör saldırısı ve ardından Afyon’da meydana gelen patlama nedeniyle Kuşadası’nın kurtuluşunun 90. yıldönümü de diğer il ve ilçelerde olduğu gibi buruk ve sade bir törenle kutlandı.

Yunan Ordusu Anadolu’da Sergisi Turneye Çıkıyor

Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde 15 Mayıs’tan bu yana sergilenen "Yunan Ordusu Anadolu'da" konulu fotoğraf ve obje sergisi turneye çıkıyor.

7 Eylül Kurtuluş Şöleni İptal Edildi

Kuşadası Belediyesi tarafından, Kuşadası’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90 yıldönümü nedeniyle 7 Eylül Cuma günü yapılması planlanan Kurtuluş Şenlikleri son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle iptal edildi.

Neval Avcı Kuşadası’nda Resim Sergisi Açtı

Uzun yıllar resim öğretmenliği yapmış olan Neval Avcı Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde sergi açtı.

Dünya Barış Günü Etkinlikleri

Kuşadası Belediyesi tarafından 1 Eylül Dünya Barış günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikler büyük ilgi gördü.

Yazar Doğan Yurdakul Söyleşiye Katıldı

Gazeteci- Yazar Doğan Yurdakul Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde söyleşiye katıldı. Ergenekon davasında örgüt üyeliği suçlaması ile cezaevinde giren ve daha sonra tahliye olan Dogan Yurdakul, cezaevinden sonra ilk kez hayranlarıyla buluştu.

Başkan Altungün’den Liman Açıklaması

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Limanı’ndaki yapılaşma konusunda yaşanan tartışmalarla ilgili bir açıklama yaptı.

Yabancılar Masası Kuruldu

Kuşadası Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Halkla İlişkiler Bürosu bünyesinde yabancılar masası kuruldu. Ev satın alarak Kuşadası’nda yaşamaya başlayan yabancı uyrukluların sorunlarını dinlemek amacıyla düzenlenen toplantıya ise İngiltere’nin İzmir Konsolosu William Buttigieg’te katıldı.

AKP Milletvekilinden Başkan Altungün’e Ziyaret

AKP Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün’ü makamında ziyaret etti.

Arkeolog Şükrü Tül, Müze Kurmanın Önemini Anlattı

Kuşadası Belediyesi’nin daveti ile gelen Arkeolog Şükrü Tül, Yıldırım caddesinde KEGEV ve Belediye işbirliği ile kurulacak yerel tarih müzesi için görüşlerini İbramaki Sanat Galerisinde açıkladı.

Cadde ve Bulvarlar Çiçek Kokuyor

Kuşadası’nda alt ve üst yapı çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Kuşadası Belediyesi şehir merkezinde bulunan cadde ve bulvarlarda yaptığı çevre düzenlemesiyle Kuşadası’nı çiçek bahçesine çevirdi. Kuşadası caddelerinde renk cümbüşü yaşanırken, çevre düzenleme çalışmalarının tüm yıl boyunca aralıksız süreceği açıklandı.

Kongre Merkezi 90 Gün İçinde Tamamlanıyor

Avrupa'nın en büyük kongre sarayı iddiasıyla kurulan Kuşadası Efes Kongre Vadisi’nin ilk bölüm inşaatı hızla devam ediyor.

Ramazan Boyunca Kan Bağışı Kampanyası

Kuşadası’nda yıl içinde aralıklı olarak gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında iftar sonrası da mesai yapılmaya başlandı.

Rıck Porras Kuşadası'na Geliyor

Robert Zemekis ile Peter Jackson gibi ünlü yönetmenlerin vazgeçilmez yapımcılarından ve "Yüzüklerin Efendisi- iki Kule" filminin ünlü savaş sahnelerini yöneten Rick Porras yeni filmi için mekan seçmek ve ön hazırlık çalışmaları için Kuşadası Belediyesinin davetlisi olarak Kuşadası'na geliyor.

Sahilde Keyfi Keyfi

Kuşadası Belediyesi tarafından sahil bandı üzerinde yapılan iki ayrı çay bahçesi Kuşadalıların ilgi odağı haline geldi.

Yardımsevenler’den Başkan Altungün’e Onur Plaketi

Kuşadası Yardımsevenler Derneği geleneksel yaz yemeği düzenledi. Kuşadası’nın simgelerinden tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen yemekte Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’e, yardımsevenlere katkılarından dolayı onur plaketi verildi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik