Kuşadası

21 Aralık Yeniden Doğduğu Gün Oldu

Serpil Teyze Kuşadası Universal Hastanesi’nde Şifa Buldu.

Belediye’den “ Christmas “ Kutlaması

Kuşadası Belediyesi tarafından ev satın alarak Kuşadası’nda yaşamlarını sürdüren yabancılara yönelik olarak 24 Aralık Pazartesi günü noel kutlaması gerçekleştirilecek.

Su Sorununa Köklü Ve Kalıcı Çözüm

Kuşadası’nda son bir ay içerisinde peşpeşe meydana gelen su kesintilerine neden olan ana isale hattındaki çürüyen su boruları, Kuşadası Belediyesi tarafından süratle değiştiriliyor.

Kültürel Mirası Koruma Ödülü

Kuşadası Belediyesi’ne Tarihi Kentler Birliği tarafından Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda, başarı ödülü verildi.

Bakan Günay’dan Güvercinada’ya Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kuşadası’nın simgesi tarihi Güvercinada Kalesi’ndeki restorasyon çalışmalarında incelemede bulundu.

Eli Öpülesi Hayırsever

Kuşadalı Sevil Altaş, Kuşadası’nın ilk öğretmenlerinden olan eşi merhum Yaşar Altaş ile birlikte yaşadığı evi, eğitim ve kültür amaçlı kullanılmak üzere Kuşadası Belediyesi’ne bağışladı.

Kongre Merkezi’nin Eşi Benzeri Yok

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yapımı bitme aşamasına gelen Kuşadası- Efes Kongre Merkezi'nde inceleme yaptı.

Kongre Merkezi’nde Çalışmalar Bitme Aşamasında

Avrupa’nın en büyük kongre merkezi iddiasıyla kurulan ve Ege Bölgesi’nin kaderini değiştirecek olan Kuşadası Kongre Vadisi projesi’nin ilk bölümünü oluşturan Kuşadası-Efes Kongre Merkezi inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Sahil Projesi Açıklaması

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, sahil projesiyle ilgili yapılan spekülasyonların gerçekleri yansıtmadığını belirterek, “ Yıllardır her Kuşadalının özlemle beklediği sahil projesini, seçimden önce kamuoyuna duyurduğumuz proje ve verdiğimiz söz doğrultusunda yerine getireceğiz “ dedi.

Balıkçılar Meydanı Örnek Olacak

Yeniden düzenlenen Balıkçılar meydanında esnafın uyacağı kurallar açıklandı. Esnafa tebligatta bulunularak, 5 maddeden oluşan kurallarla ilgili çalışmaların 1 Ocak 2013 tarihine kadar tamamlanması istendi.

Gemi Turistine Şehir İçinde Yürüyüş Turu

Kuşadası Belediyesi’nin Kuşadası Ticaret Odası ve esnaf temsilcileriyle yaptığı görüşmelerin ardından gemi turistlerine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan “Walking Tour”(Şehiriçi Yürüyüş Turları) başladı.

Yeni Garaj Bayraklıdede’ye Yapılacak

Kuşadası Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı yapıldı.

10 Bin Türk Bayrağı Dağıtıldı

Kuşadası’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları devam ederken, Kuşadası Belediyesi tarafından çarşı esnafına ve vatandaşlara 10 bin adet Türk bayrağı dağıtıldı.

Güvercinada’da Restorasyon Başladı

Kuşadası’nın simgesi tarihi Güvercinada da restorasyon çalışması başladı.

Kültürel ve Tarihi Mirasi Koruma Derneği’nden Ziyaret

Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği üyeleri, Kuşadası Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kurban Satış Yerleri Belirlendi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kuşadası'nda kurulan 'Kurban Hizmetleri Komisyonu' çalışmalarını tamamladı.

Fotoğraf Ustaları Kitaplarını İmzaladı

Kuşadası’nda devam eden 3. Uluslararası Fotoğraf Günleri ve Fotomaraton etkinliğinde juri üyeliği yapan ünlü fotoğraf sanatı ustaları Sabit Kalfagil ve Özcan Yurdalan kitaplarını imzalayarak söyleşiler yaptı.

Yılın Fotoğraf Sanatçısı Ödülü İbrahim Zaman’ın

Yılın fotoğrafçısı ödülü ünlü fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman’ın oldu. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Kuşadası Uluslararası Fotoğraf Günleri ve Fotomaratonu kapsamında Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Fotoğraf ve Sinema amatörleri Derneği (KUFSAD) tarafından yılın fotoğraf sanatçısı seçilen İbrahim Zaman’a ödülü Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün tarafından verildi.

Akut Kuşadası Temsilciliği Yeni Binasına Taşındı

Arama Kurtarma Derneği(AKUT)’un Kuşadası Temsilciliği yeni binasına taşındı. AKUT’a Kuşadası Belediyesi tarafından tahsis edilen yeni binanın açılış töreni gerçekleştirildi.

Preveze Deniz Zaferinin 474. Yıl Dönümü

Preveze Deniz Zaferinin 474. yıldönümünü ve Deniz Kuvvetleri Günü kutlamaları Kuşadası’nda da devam ediyor.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik