Kuşadası

Dev Batık Uçağa Turist İlgisi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Sualtısporları Federasyonu'nun katkısıyla Kuşadası Körfezi'nde batırılan dev Airbus A300 kargo uçağı, kısa sürede turistlerin ilgi odağı oldu. Batık uçağın ayrıca balıklar tarafından yuvalanmak amacıyla da tercih edildiği belirtildi.

Kuşadası yakınlarında uçak batırılacak

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından dalış turizmini cazip hale getirmek ve resif olarak kullanılmak üzere Airbus A300 yolcu uçağı denize batırılacak.

Özazman 3’te 3 Yaptı

CHP Kuşadası delege seçimleri bugün üç mahalle ile devam edildi.

Çocuklara Geri Dönüşüm Eğitimi

Kuşadası Belediyesi, ilkokul öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi veriyor. Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen eğitimlerle ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda bilinç oluşturulması hedefleniyor.

Biathle Triathle Açık Avrupa Şampiyonası son buldu

Kuşadası'nda düzenlenen, 14 ülkeden 145 sporcunun katıldığı Biathle Triathle Açık Avrupa Şampiyonası son buldu.

Açık Avrupa Biathle Ve Triathle Şampiyonası Kuşadası'nda Başladı

Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Dünya Pentatlon Birliği (UİPM), Avrupa Pentatlon Konfederasyonu (ECMP) ve Türkiye Modern Pentatlon Konfederasyonu işbirliği ile düzenlenen Açık Avrupa Biathle ve Triathle Şampiyonası’nın startı Kuşadası İsmail Cem Meydan’ın da verildi.

Uluslararası Giritliler Sempozyumu Yarın Başlıyor

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği işbirliği ile düzenlenen “Geçmişten Günümüze Girit: Tarih, Toplum, Kültür” başlıklı uluslararası sempozyum yarın (16 Ekim) saat 09.30’da Kuşadası Royal Palace Otel’de başlıyor.

Gold Wing Tutkunları Kuşadası’na Geliyor

Avrupa ülkelerinden 400 Goldwing tutkunu Kuşadası’na geliyor. Bir motosiklet ikonu olarak kabul edilen ve tüm dünyada önemli bir hayran kitlesine sahip olan Goldwing tutkunları, Gold Wing Turkey olarak bilinen Altın Kanat Motosiklet Derneği’nin organizasyonu ile 19 Eylül’de Kuşadası’nı ziyaret ederek temsil ettikleri ülkelerin bayraklarını taşıyan motosikletleri ile şehir turu yapacaklar.

9. Kuşadası Triatlonu Başlıyor

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Kuşadası Triatlon Yarışları 13 Eylül tarihinde yapılacak. Beş ayaktan oluşan puanlı Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın son ve en önemli final ayağını oluşturan yarışlar, “Kuşadası Sportoto Triatlonu Türkiye Finali” adı altında koşulacak.

Cemevi Açılışında Barış Mesajları

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Davutlar Cemevi’nin açılışına katılan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı barış mesajları verdi. Kayalı, cemevlerinin barışın ve dostluğun adresi olduğunu söyledi.

Güç birliği için büyük adım

Kuşadası ile Selçuk Belediye Başkanları turizmde güç birliği için bir araya geldi.

Denizcilerden Kayalı’ya teşekkür ziyareti

Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şube başkanı Yusuf Öztürk ve beraberindeki heyet, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Gazi’nin ziyaret edişinin 91. Yılı Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kuşadası’nı ilk ziyaret edişinin 91. Yıl dönümü gerçekleştirilen resmi törenle coşkulu bir şekilde kutlandı.

Sıfır işgaliye dönemi başladı

Kuşadası genelinde cadde, yol, kaldırımlarda araç ve yaya geçişini engelleyen, görüntü kirliliği yaratan işgalleri ortadan kaldırmak amacıyla “sıfır işgaliye” başta olmak üzere bir dizi radikal karar alındı.

Yalnız Değilsiniz; Yanınızda Biz Varız

Kuşadası Belediyesi bünyesinde, eve bağımlı yaşamak zorunda kalan engelliler ile ilerleyen yaşı nedeniyle zorluklar yaşayan büyüklerin ihtiyaçlarında yanlarında olacak özel bir birim kuruldu.

Karnesini gösteren kitabını alacak

Kuşadası Belediyesi Sömestr tatili öncesi öğrencilere bir sürpriz yaptı. Karnesini getiren tüm öğrencilere, 15 günlük tatil boyunca okuyacakları bir kitap armağan edilecek.

Samsun Sanat Tiyatrosu “Diren” ile Kuşadası’nda

Gezi parkı olaylarında yaşananlar ve güncel olayları da konu edinen “Diren” adlı müzikal büyük beğeni topladı.

Briç Festivali gerçekleştirildi

Kuşadası 20. Briç Festivali, Kuşadası Briç Spor Kulübü ve Kuşadası Belediyesi’nin işbirliği ile Kuşadası Alkoçlar Adakule Hotel balo salonunda gerçekleştirdi.

Metin Göktepe anıldı

Nazım Alpman’ın “Taçlandırılmış Gazetecilik” belgeseli ve panel ile gazeteci Metin Göktepe anıldı.

Kuşadası tepeleri beyaza büründü

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Kuşadası’nda etkisini gösterdi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik