Ödemiş

Küçük Menderes Gazetesi, 15 Yılı Geride Bıraktı

24 Aralık 1997 yılından bu yana Ödemiş’te günlük yayın yapan Küçük Menderes gazetesi, 15 yılı geride bıraktı.

Yıldız Kent Arşivi Ve Müzesi’nde Şaşırtan Belgeler

Ödemiş’teki Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde (ÖYKAM) devam eden belge tasnif çalışmaları sırasında, çağdaş Türkiye’nin kuruluşuna ışık tutan önemli belgelere ulaşıldı.

Et Kombina Tesisi kurum çalışmalara başladı

3 Aralık 2012 tarihli Belediye Meclis toplantısında verilen önerge ile gündeme alınan Belediye mezbahasının durumu ve Et Kombina Tesisi kurulmasıyla ilgili ilk komisyon toplantısı 12 Aralık Çarşamba günü yapıldı.

Başkan Yeni Büyükşehir Yasası hakkında muhtarları bilgilendirdi

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, 16 Büyükşehir Belediyesine ek olarak 13 ilin daha Büyükşehir statüsüne alınması ve Büyükşehir sınırlarının coğrafi il sınırlarına çıkarılması hususundaki Büyükşehir Yasası hakkında bilgiler vermek üzere köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Entegre Yönetim Sistemi kapsamındaki belgelerini yeniledi

Ödemiş Belediyesi hizmet kalitesini arttırmak ve vatandaş memnuniyetini en yüksek seviyelere çıkarmak amacıyla Entegre Yönetim Sistemini en iyi şekilde uygulayan kurumlar arasında bulunmaktadır.

Belediye 5 bin kişiye aşure dağıttı

Ödemiş Belediyesi, örf ve adetlerimizin hatırlanması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlediği Aşure gününde, 5 bin kişiye aşure dağıttı.

Yunan Ordusu Anadolu’da Sergisi Burhaniye’de

Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi tarafından hazırlanan Yunan Ordusu Anadolu’da sergisi Bergama ve Balıkesir’den sonra Burhaniye’de açıldı.

Geleceğin Şehir Plancıları, Ödemiş’te Çalışma Yapıyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Ödemiş’in nazım imar planları ile çevre bağlantı yollarını çalışmak üzere kentimizde araştırma yapıyorlar.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şeker, ÖYKAM’ın tanıtım elçisi olacağını ifade etti

Belediyemizin katkılarıyla bu yıl 8.si düzenlenen Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi açılışına katılan konuklar Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’ne (ÖYKAM) hayran kaldı.

Su -Emlak –Tahsilat Servisi ve Vezneler bugünden itibaren Kültür Evi’nde hizmet veriyor

Ödemiş Belediyesi’nin kent meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında boşaltılacak olan belediye hizmet binasındaki birimler taşınmaya başladı. Vatandaşların en çok kullandıkları su, emlak, tahsilat servisi ve vezneler bugünden itibaren Kızılay yanında bulunan Belediye Kültürevinde hizmet veriyor.

9. Rahvan At Yarışları Yapıldı

Ödemiş Belediyesi’nin katkılarıyla, Ödemiş Rahvan At Yetiştiricileri ve Binicileri Derneği tarafından 4 Kasım Pazar günü 9. Ödemiş Rahvan At Yarışları düzenlendi.

Vali Kıraç, ÖYKAM’da

İlçemizde düzenlenen törenler için kentimize gelen İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’ni gezdi.

Zülfü Livaneli ÖYKAM’da

Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında belediyemiz tarafından düzenlenen konser için kentimize gelen Zülfü Livaneli, Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’ni ziyaret etti.

Su-Tahsilat, Gelir ve Emlak Servisi Kültür Evi’ne taşınıyor

Kent Meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında yıkılacak olan belediye hizmet binasındaki birimler yeni yerlerinde hizmet vermeye başlıyor.

12 ülkeden katılan ressamların çalışmaları ÖYKAM’da sergileniyor

Ödemiş Belediyesi ve Balkan Kadınları Derneği (BAL-KAD) işbirliği ile düzenlenen II. Uluslararası Ressamlar Sempozyumu kapsamında Resim Sergisi açıldı.

Sulama Birliği’nde Devir Teslim Töreni

2005 yılından bu yana Ödemiş Belediyesi Başkanlığı tarafından yürütülen Küçük Menderes Havzası Sulama Birliği’nde yeni başkan Özay Kaptan ve ekibi bayrağı devraldı.

TMF tarafından 6 motosiklet verildi

Türkiye Motorsiklet Federasyonu tarafından Ödemiş’e 6 motosiklet verildi.

Avrupa Bilim ve Eğlence Günü’nde büyük ilgi

Ödemiş Belediyesi Deneme ve Bilim Merkezi, Avrupa Bilim ve Eğlence Günü’nde büyük ilgi gördü.

Başarının Sırrı Programlı Çalışmak

İlköğretim haftası nedeniyle Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri Başkan Keskin’i ziyaret etti.

Saracoğlu Toplu Konutları’nın temeli atıldı

Ödemiş Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında uyguladığı Saracoğlu Toplu Konutları’nın temeli atıldı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik