Ödemiş

Başkan’a okul sporlarına katkılarından dolayı plaket

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Okul Sporları Federasyonu, Ödemiş Belediyesi’nin okul sporlarına katkılarından dolayı plaket verdi.

3. Başkan Yardımcılığı’na Sibel Özbudak atandı

Ödemiş Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitimi Müdürü olarak görev yapan Sibel Özbudak, Belediye Başkan Yardımcısı görevine atandı. Belediye Başkanı A.Mahmut Badem ve meclis üyeleri yeni Başkan Yardımcısı Sibel Özbudak’ı ziyaret ederek, başarılar diledi.

Ödemiş 21.Deve Güreşleri ertelendi

Ülke genelinde görülen şap hastalığı nedeniyle il Hayvan Sağlık Zabıta Komisyonu’nun aldığı karar gereği Ödemiş’te her türlü hayvan hareketi durdurularak karantina çalışması başlatılmıştır. Bu nedenle 3 Ocak 2016 tarihinde Ödemiş’te yapılacak 21.Deve Güreşleri ileri bir tarihe ertelendi.

Başkan işçileriyle kahvaltıda bir araya geldi

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, belediye işçileriyle kahvaltıda biraraya geldi. Belediye meclis üyeleri ve daire müdürlerinin katıldığı kahvaltı Belediye Destek Hizmet birimde gerçekleşti.

Çevre dostu konteynerler hizmette

Ödemiş’te, çevre dostu yeni yeraltı ve yerüstü çöp konteynerleri hizmetinizde

31. Milli Fuar Açıldı

Ödemiş’in kurtuluş etkinlikleri kapsamında her yıl organize edilen ve bu yıl 31.’si düzenlenen Milli Fuar açıldı.

hünerli elleri yarışacak

Tarım ve hayvancılık kenti olan Ödemiş, yetiştirdiği ve ürettiği ürünlerle de marka olma yolunda ilerliyor.

İhaleler yerinde yapılacak

Ödemiş Belediyesi Kemer ve Hacıhasan mahallelerindeki kestane ağaçları mahsulünün satış ihalesini yerinde yaptı.

Doğalgaz geliyor

Ödemiş’e doğalgaz iletim hattının gelmesi konusunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) izni çıktı.

Başkan Mahmut Badem “Söz verdik, yapıyoruz”

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yöre ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Ödemiş Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete geçmesi konusunda alt yapı ihalesinin gerçekleştiğini belirtirken seçim sürecinde Ödemişlilere verdiği sözleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Evde Sağlık Hizmeti Projesinden bir ayda 429 kişi faydalandı

Ödemiş Belediyesi sosyal projelerinden biri olan Evde Sağlık Hizmetlerinden bir ayda 429 kişi faydalandı.

Fırıncılara Tam Not…

İftar sofralarının simgesi pide fırınlarını denetleyen zabıta ekipleri, cezayla değil teşekkürle ayrıldılar…

Yüzme Havuzu 1 Haziran’da açılıyor

Yaz aylarında gençlerin ve en çocukların tercih ettiği 125. Yıl Kültürpark içinde bulunan yüzme havuzu 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren açılıyor.

FabLab Atölyesi Açıldı

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) desteği ile Ödemiş Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Türkiye’de ikincisi Ödemiş’te kurulan “FabLab Ödemiş Atölyesi” açıldı.

DSİ Genel Müdürü Başkanı Ziyaret Etti

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Küçük Menderes Havzası´ndaki yatırım ve çalışmalarla ilgili incelemeler kapsamında Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’i ziyaret etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Ödemiş Belediyesi’ne iş makinası takviyesi

Yeni yasa ile birlikte hizmet alanı 18 km²’den 1082 km²’ye çıkan Ödemiş Belediyesi kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların üretim yollarının açılması konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet gelmeyince, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden takviye aldı.

Muhtarlardan Çanakkale gezisi

Ödemiş Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında muhtarlara Çanakkale gezisi düzenledi.

Çocukça Bir Gün İçin Uçurtma Şenliği Düzenledi

Ödemiş Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez Uçurtma Şenliği düzenlendi. “Çocukça bir gün için” sloganıyla Ahrandı tepesi eteklerindeki düz bir alanda yapılan organizasyonda, çocuklar eğlenirken anne babalar piknik yaptı. Şişme oyun grupları, animasyon gösterileri, eğlenceli yarışmalar, müzik dinletisi ve halk oyunları gösterilerinin yer aldığı etkinlikte midilli atları dikkat çekti.

Dünya Çocukları Tire’de Buluştu

Tire Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı kapsamında farklı ülkelerin dans topluluklarını Tirelilerle buluşturdu.

Anneler bilgisayar sertifikalarını almaya devam ediyor

Ödemiş Belediyesi ve Halk Eğitimi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Annem Bilgisayar Öğreniyor” Projesi kapsamında eğitim alan kadınlar sertifikalarını almaya devam ediyor.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik