Tire

Bilim Adamları Tire’ye Hayran Kaldı

Uluslararası ikinci Avrasya arkeoloji Kongresine ev sahipliği yapan Tire Belediyesi, yabancı konukları ilçede en güzel şekilde ağırlıyor.

E-dershane porjesinde Tire Belediyesi en önde

Tire Belediyesi rutin faaliyetlerin dışında da halka hizmet vererek sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergiliyor.

Bilim adamları zeybek ekibine hayran kaldı

Tire Belediyesinin Ev sahipliğini yaptığı Uluslararası ikinci Avrasya Kongresi tüm hızıyla devam ediyor. Kongre sonrası dinlenmeye çekilen Bilim adımları Tire Belediyesi Kültür Sanat Salonunda Yapılan çeşitli aktivitelerle yorgunluk atıyorlar.

2. Uluslararası Avrasya Arkeoloji Kongresi Başladı

Tire Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile 1-5 Mart tarihleri arasında sürecek olan 2.Uluslararası Avrasya Arkeoloji Kongresi(ICEA) bugün Saat 10.30’ da açılış töreni ile başladı.

Zabıta ekipleri seyyar satıcılara göz açtırmıyor

Tire Belediyesi Zabıta ekipleri seyyar olarak satılan sağlıksız gıda maddelerinin satışına izin vermiyor. Zabıta ekipleri özellikle Salı günü pazarda üst üste yaptıkları operasyonlarla halkın sağlığını tehdit eden seyyar satıcılara göz açtırmıyor.

Otuz ülkeden yüz bilim adamı geliyor

Tire Belediyesi Uluslararası İkinci Avrasya Arkeoloji Kongresine Hazırlanıyor

İnternet muhtardan bilgisayar Başkandan

Salı günü Tire Belediyesi Seha Gidel Kültür ve Sanat Salonunda Tire Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Hizmette Koordinasyon ve ihtiyaçların tespiti hakkındaki toplantı Kaymakam Hüseyin ergi Başkanlığında yapıldı.

Başkan internet dershanesini anlattı

Tire Belediyesi’nin ilköğretim ve lise öğrencilerinin ÖSS ve SBS'ye hazırlanabilmeleri için kendi internet üzerinden açtığı ücretsiz e-öğretim hizmeti başladı.

Dünya medeniyetler kraliçesi seçildi

TİRE’DE DÜZENLENEN DÜNYA MEDENİYETLER KRALİÇESİ 2010 GÜZELLİK YARIŞMASINDA LİTVANYALI EGLE SKUAKIETE, DÜNYA MEDENİYETLER KRALİÇESİ SEÇİLDİ

Avusturalya'nın ilk Türk Belediye Başkanı

TİRE'DEN AVUSTRALYA MARİBYRNONG BELEDİYE BAŞKANLIĞINA AVUSTRALYA'NIN İLK TÜRK BELEDİYE BAŞKANI TİRE'Lİ

BAT, Tire fabrikasını kapatıyor

ÖZELLEŞTİRİLEN TEKEL'İ ALAN FİRMANIN ÜRETİME SAMSUN'DAKİ TESİSLERİNDE DEVAM EDECEĞİ ÖĞRENİLDİ. 2002' DEN BU YANA TÜRKİYE PAZARINDA OLAN BAT, TİRE'DEKİ FABRİKASINA 350 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPMIŞTI. FABRİKADA YAKLAŞIK 200'Ü KADROLU 600 İŞÇİNİN ÇALIŞTIĞI BELİRTİLİYOR.

Güzeller Tire'de yarışma heyecanı yaşadı

Dünya Medeniyetler Kraliçesi Güzellik Yarışması'na (Miss Civilation Of The World) katılacak güzeller Tire’yi ziyaretlerinin son gününde kendileri onuruna düzenlenen seremonide eğlendi. Dünya Medeniyetler Kraliçesi Güzellik Yarışması 2010 kapsamında düzenlenen seremonide Tire güzeli ve barış güzeli seçildi.

Tekel işçilerinin dostları Tire’den ses verdi

Tire’de, Ankara’daki eylemlerini sürdüren Tekel işçilerine destek vermek amacıyla DİSK, KESK, TMMBO ve TBB’liler eylem yaptı. İktidarı protesto eden yaklaşık 100 kişilik grup AKP Tire İlçe teşkilatına yürüdü.

Emniyet Müdürü'nden vatandaşa uyarı

Göreve geldiğinden bu yana küçük, büyük, genç, yaşlı tüm Tirelilerin sevgisini kazanan ve yapmış olduğu başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Tire’nin Genç Emniyet Müdürü Hüseyin Demirel son zamanlarda yaşanan kontör dolandırıcılığı hakkında vatandaşları uyardı.

Özlenen tablo

2010 OCAK AYI İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Nüfusumuz 50.000’i Geçmeli

Başkan Çiçek ‘laf değil, hizmet üretiyoruz’

Tire Travel Turkey Fuarında tanıtılacak

Tire, binlerce katılımcının yer aldığı Travel Turkey 2009 İzmir Fuarında tanıtılacak.

Baba Tirespor'a moral verdi

Tire’ye adım attığından beri adeta ilgi merkezi haline gelen Müslüm Gürses Tiresporlu futbolcularla yemekte bir araya geldi.

Benim öğretmenim benim öğrencim

Tire ve Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve Rehber Öğretmenleri İzmir İl Mili Eğitim Müdürü Ragıp Üye’nin ‘Benim Öğretmenim Benim Öğrencim Projesi Yönergesi’ hakkında vereceği sunum için Seha Gidel Kültür Salonunda bir araya geldi.

Kaymakam ve Başkan Bayındır’da

Tire İlçe Kaymakamı Hüseyin Ergi ve Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek E.Ü.Bayındır Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Şahin Şaka’nın daveti üzerine Bayındır M.Y.O.’nun ek binasının açılış törenine katıldı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik