Torbalı

Kutlu Doğum Gül Bahçesi Açıldı

Torbalı Belediyesi ve İlçe Müftülüğü ortak çalışması ile Kutlu Doğum Gül Bahçesi açılışı yapıldı.

Rahvan at yarışları

Belediyemizin gerçekleştirdiği Geleneksel Rahvan At Yarışları’nın altıncısı Karakuyu Mahallesi’nde gerçekleşti. Ege Bölgesi’nin dört bir tarafından gelen binlerce seyirci piknik havasında yarışları izledi. Yarışlardan bir gün önce yapılan gecede ise ünlü sanatçı Muazzez Ersoy izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Kadın sığınma evimiz hazır

Torbalı’ya Kadın Sığınma Evi açılması için imza kampanyası başlatan Eğitim Sen üyeleri topladıkları imzaları dün Belediye Başkanı İsmail Uygur’a verdi. Uygur eğitimcilere Kadın Sığınma Evinin 1 ay içinde açılacağı müjdesini verdi.

İl Encümeni Toplandı!

Yaşanan sorunları görerek daha hızlı çözüm üretmek ve yapılan işleri yerinde kontrol etmek amacıyla İl Genel Meclisinin temenni kararı çerçevesinde Encümen toplantısı İzmir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan İÇÖZ başkanlığında Torbalıda gerçekleştirildi.

Bakkalı bile olmayan köy

1800’lü yıllarda göçebe Çakal Yörüklerince Gurgur dağı eteklerine kurulan Torbalı’ya bağlı Çamlıca köyünde yaşayan vatandaşlar, bakkalları olmadığı için alışverişini seyyar pazarcılar vasıtasıyla veya kendilerine en yakın yerleşim merkezi olan Karakuyu’dan karşılıyor.

Çocuklara devlet şefkati

Torbalı Kaymakamlığı, Torbalı Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi geçmişte asayiş olayları ile anılan Çaybaşı Mahallesinde suça eğilimi olan çocukları tekvando kursu ile spora yöneltti.

Ecel yolda yakaladı

İzmir Aydın Karayolu üzeri Torbalı Tariş Kooperatifi karşısında dün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

Mobese İçin Buluştular

Torbalı Belediyesi’nin maliyetini üstlendiği, İlçe Emniyet Müdürlüğünün girişimleri ile yapımı süren MOBESE kamera sistemi altyapı çalışmaları dün protokol tarafından denetlendi.

Asılsız ihbarlarda patlama

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü 155 ihbar hattına bir yılda gelen ihbarlarla ilgili istatistikler açıklandı.

Yangınlar azaldı, kazalar arttı

Torbalı İtfaiye Amirliği’ne son bir yılda 110 asılsız ihbar geldiği ve itfaiyecilerin 2010 yılı içinde 25 hayvan kurtarma operasyonu düzenlediği açıklandı.

Yerel yöneticiler gazetecileri unuttu

Torbalı Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Ömer Günaydın, demokrasinin sağlıklı işlemesi ve demokratik kültürün toplumun tüm katmanlarında yerleşmesi için özgür bir medya ve tartışma ortamının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Çöpe karşı ayaklanan Napoli’yi örnek alıp örgütlendiler

25 kuruluştan çöpe karşı deklarasyon!

SFS’den Giyim sektörüne yatırım

Ülke genelinde toplam 11 mağazası bulunan Fionco 12’inci mağazasıyla Torbalı’da faaliyete girdi. Selçuk Fotoğraf Stüdyosu işletmecisi Mustafa Yavuz’un işlettiği Mağazada bay, bayan ve çocuk iç giyim, çorap ve pijama çeşitleri yer alıyor.

Başkanın Korumasını Öldürüp Canına Kıydı

Torbalı'da Güvenlik Amiri, Başkanın Korumasını Öldürüp Canına Kıydı

İspatlayın istifa edeyim

Ali Günaydın’ın, Belediye ile ilişkileri gerekçe gösterip istifa etmesinin ardından ilk kez konuşan AK Parti Başkanı Görmez: Çamur atmak isteyenler hem bana hem de Belediye’ye iftira atıyor.

Ağanın eli tutulmaz

Ödenek yetersizliği çeken okullarda tüm uyarılara rağmen kayıt parası alınmaya devam ediliyor.

Miraç Kandilinizi kutlarım

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür, Miraç Kandili'nin, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındırdığını söyledi.

2 mahkeme boşanmalara yetmiyor

Adliye’deki davaların yüzde 60′ını boşanma başvuruları kapsıyor. 2010 yılının ilk 6 ayında 250 kişi boşandı, 350′nin üzerinde boşanma davası da mahkeme gününü bekliyor.

36 koyun öldü 4′ü yaralı

36 koyun öldü 4′ü yaralı. Sürücü gözaltına alındı.

99 kapıdan geri çevrildi

Bölgede ilk olma özelliği taşıyacak caminin inşaatı için 100 sanayiciye mektup yazan Dernek Başkanı Günaydın’a sadece bir kişi olumlu cevap verdi. İsyan eden Günaydın: Bu camide imam yetiştirecektik, lütfen destek olunsun.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik