Torbalı

Torbalı Esnafının Yeni Lideri Gülcü Odayı Teslim Aldı

Torbalı Esnaf Odası'nda devir teslim töreni yapıldı. Eski Başkan Sezai Tamer’in katılmadığı törende yeni Başkan Halil Gülcü’ye odanın mührünü Genel Sekreter Yaşar Yakuter verdi.

Esnaf Halil Gülcü Dedi

15 yıldır Torbalı Esnaf Odası’nı yöneten Sezai Tamer’i deviren Halil Gülcü Torbalı’daki esnafların yeni başkanı oldu.

CHP Adayı Ufuk Yörük’ten Pancar’a Müjde

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı Belediye Başkan Adayı Ufuk Yörük, önceki akşam Pancar Mahallesi’ni ziyaret etti.

19 “Evet” Birden

Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu (KONFED) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda 19 çiftin nikahı kıyıldı.

Nüfus 10 Bin Kişi Arttı

Bir Yılda Torbalı’nın Nüfusu 10 Bin Kişi Arttı: 144 Bin 293

CHP’nin küskünleri DSP’ye geçti

İBRAHİM ÖZ RESMEN DSP’DE

Vali Toprak Torbalı’ya Okul, Metropolis, İzban Ve Hastane Müjdesi Verdi

İzmir Valisi Mustafa Toprak Torbalı’da okul, hastane, İZBAN ve Metropolis yapımına ilişkin müjde verdi.

CHP Tek Yürek Oldu

Yerel seçimler için hazır bir görüntü veren CHP Torbalı İlçe Örgütü dün Torbalı’dan sorumlu CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Yıldız ile Ceyhan Kayhan’ı ağırladı. Parti merkezinde yapılan ziyarete partili vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Yoğun bir katılımın yaşandığı ziyarette partili üyeler ilçe binasına sığmadı.

Şehit İşçi İçin Resmi Tören Yapıldı

İzmir Karşıyaka'daki Alaybey Askeri Tersanesi'nde denize indirilirken yan yatan Değirmendere Römorkörü'nde şehit olan 8 denizci asker ve iki işçiden biri olan Ercan Biçer için resmi tören yapıldı.

İzmir-Aydın Asfaltına Radarlı Çözüm

Torbalı’da bulunan Alpkent Mahallesi’nde gerçekleştirilen 11. Huzur toplantısında İlçe Emniyet Müdürü Ergün Gediz, İzmir-Aydın asfaltına radar sistemi getirileceğini söyledi. Gediz, radar sistemi ile sürücülerin ilgili bölgede daha dikkatli olacaklarını ifade etti.

Torbalılı Romanlar Şenlikte Buluştu

Torbalı Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı ‘Çaybaşı Roman Şenliği’ bu yıl büyük bir katılımla gerçekleşti.

Torbalı’nın Tarihi Burada Tanıtılacak

Torbalı Belediyesi tarafından 2010 yılında yapımına başlayan Torbalı Kent Arşivi ve Tanıtım Merkezi projesi tamamlanarak hizmete açıldı.

Yakalanan Hırsızlar Tutuklandı

Diyarbakır'dan gelerek İzmir'in Torbalı ilçesinde evlerden hırsızlık yaptıkları öne sürülen 4 kişi tutuklandı.

Trafik Kazası: 3 Yaralı

İzmir'in Torbalı ilçesinde, iki aracın çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı.

Alkol Yasağına Torbalı'daki Tekel Bayilerinden Tepki

Alkol satış ve kullanımı ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesine tepki gösteren Torbalılı tekel bayileri, bu durumun kendilerini mağdur edeceğini belirterek tepki gösterdiler.

Selçuk’ta 22 Kaçak Yakalandı

Selçuk Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Büro Amirliğinin gerçekleştirdiği operasyonla yakalanan 22 mültecinin sorgusu tamamlandıktan sonra İzmir Yabancı şubeye teslim edilecekleri bildirildi.

Mai Baum Fest

TORBALI’NIN kardeş şehri Wunsiedel’den gelen heyet 22 Mayıs Pazar günü Torbalı’da ‘Mayıs ağacı şenliği’ kutladı.

Gürültü çıkardın kavgası!

Torbalı Mahallesi’nde önceki gün meydana gelen nişan töreni az daha kana bulanıyordu. Leyla Kandemir (18) ile Aydın Kandemir’in (20) nişan töreninde gürültüden dolayı rahatsız olan komşulardan Murat Sucu(44) evinin balkonunda av tüfeğiyle kalabalığa doğru rastgele ateş etti. Açılan ateş sonrasında 6 kişi yaralandı.

Almanlar şenlik için geliyor

Torbalı’nın kardeş şehri Wunsiedel’den bir heyet 22 Mayıs Pazar günü Torbalı’da ‘Mayıs ağacı şenliği’ için Torbalı’ya gelecek.

Sanat için buluştuk

Gerçekleştirdiği başarılı sanatsal ve kültürel etkinliklerle herkesin takdirini toplayan Torbalı Belediyesi büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Gazi Çamlığı’nda bulunan tarihi hipodrom binasında 44 adet resim ve 12 adet heykelin sergilendiği bir sergi açıldı

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik