Torbalı

Çift katlı mezarlar geliyor

Kentin mezarlık ihtiyacını karşılamak amacıyla planlı çalışmalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1164 kabir kapasitesine sahip Torbalı Pamukyazı Mezarlığı’nda sona yaklaştı. Kabirlerin 1073'ü "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlandı.

Torbalı’da Gökyüzü Renklenecek

Torbalı Belediyesi’nin her yıl Nisan ayında geleneksel olarak düzenlediği uçurtma şenliğinin 12.si Pazar günü Özbey Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

Taksicilerimiz İçin Değer

Torbalı Belediyesi taksici esnafının daha rahat koşullarda çalışmasını sağlamak amacıyla duraklarını yeniledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan vidanjör

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla atıksu artıma tesislerinden, temiz hava merkezlerine kadar 507 milyon bütçeli 458 eserin açılışını gerçekleştirdi. Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen programda Ödemiş Belediyesine vidanjör hibe edildi.

İlk 100'de 15 Torbalılı firma

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), üretimden satışlara göre bölgede 2015 yılının 100 büyük firmasını dün açıkladı. İlk 100'de gelenek yine bozulmadı.

AKUT Standı ilgi gördü

Arama kurtarma çalışmaları ile onlarca hayat kurtaran AKUT arama kurtarma derneği İzmir ekibi verdiği seminerler ve açtığı stantlarla da binlerce İzmirliye afet bilinci aşılıyor.

İmzalar Yatırıma Atıldı

İlçe merkezinde TOKİ’ye ait çok değerli 21 bin 300 metrekarelik alan Belediyeye arsa karşılığı takas edildi…

Pazar Günü Torbalı’da Yörük Şenliği Var

Torbalı Belediyesi ile Ahmetli Köyü Güzelleştirme Yörük Türkmen Efeleri Derneği’nin düzenleyeceği ‘Yörük Şenliği’ bu Pazar günü Ahmetli’deki mesire alanında gerçekleştirilecek.

Suriyeli Mültecilere Yardım Seferberliği

Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve Torbalı’da kurdukları çadırlarda zor koşullarda yaşayan Suriyelilere Torbalı Belediyesi ve Kızılay işbirliği ile gıda, mutfak eşyası ve battaniye yardımı yapıldı.

Yapılacak Deve Güreşlerini ‘Develerle’ Duyurdular

İzmir’in Torbalı ilçesinde 28 Şubat’ta yapılacak olan geleneksel deve güreşlerini ilçe halkına duyurmak için develer kullanılıyor.

TOKİ Konutları Satışa Çıkarıldı

Yazıbaşı Mahallesi’nde Tamamlanan 80 Konutun Satışı Açık Arttırma Usulü İle Yapılacak

Mermercilikte De Lider Oluyor

Mermer sanayisinin yoğunlaştığı Karakuyu Bölgesi’nde 100 hektarlık alanın imar sorununu çözecek planlama çalışmalarında sona gelindi.

Sokak Hayvanlarına 5 Yıldızlı Bakımevi

Torbalı Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi konforlu hizmetleriyle görenleri hayran bırakıyor.

Ulaşımında Bisiklet Dönemi

İlçede Uygulanabilirliği Mümkün Olan Bütün Ulaşım Ağlarında Bisiklet Yolları Yapılacak.

Cumhuriyet’e Özel Ebru Sergisi…

Mobilyadan heykele, çantadan kumaşa, saatten yüzüğe kadar birçok farklı obje üzerinde ebru desenleri yapan ünlü sanatçı Rana Gökdemir Yardımcı’nın Cumhuriyetin 92. yılına özel olarak yaptığı çalışmalar Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde sergileniyor.

Torbalı Yatırımcının Ayağına Gidiyor

Başkan Görmez, “Yatırımcının ayağına gideceğiz. İlçemizin yatırım avantajlarını anlatacağız.”

Başkanın Asfalt Sevinci

Yoğun yapılaşmanın yaşandığı Torbalı’da Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçeyi şantiyeye çevirdi.

İşçilerden toplu intihar girişimi

Torbalı’da yapımı devam eden Devlet Hastanesi’nin inşaatında çalışan işçiler paralarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.

Bin Aileye Eğitim Desteği

İlçe Belediyesi Çocuklarının Eğitim Giderlerini Karşılamakta Zorlanan Bin Aileye Okul Çantası dahil Bütün Kırtasiye Giderlerini Karşıladı.

Sokakta Düğün Tarih Oluyor…

Torbalı Belediyesi Pancar, Pamukyazı, Kırbaş, Kuşçuburun, Çaybaşı Oba ve Çaybaşı Yeni Mahalle’de Düğün Salonları yapıyor. Pamukyazı ve Ayrancılar Suyun başı düğün salonlarının inşaatı ise bitti.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik