Bölge

Muhteşemdi

9 Eylül’ü kutlamak için Gündoğdu Meydanı’nda buluşan on binlerce İzmirli, unutamayacakları bir gece yaşadı.

CHP İzmir'de 91. Yıldönümü Kutlaması

CHP'liler İzmir'de Cumhuriyet Alanı'na giderek Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Selam olsun bu destanı yaratanlara!

Cumhuriyet Meydanı'ndaki 9 Eylül törenlerinde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmirli olmanın ve İzmir’de yaşamanın özel bir anlam taşıdığını belirterek, "Bu destanın simge kenti İzmir'de yaşıyoruz. Bizim için bundan büyük onur yok! " diye konuştu.

Seferihisar Yağlı Güreşleri Nefesleri Kesti

Seferihisar Belediyesi ve Türkiye Güreş Federasyonu işbirliğiyle Doğanbey Spor Tesislerinde ilk kez düzenlenen Seferihisar 1. Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivanlığı Güreşlerin Ağası Seferihisarlı Türker Çınar’ın güreşçisi Serhat Gökmen kazandı.

İzmir’de tarihi buluşma

17 Ağustos Depremi’nin 15. yıldönümünde İzmir, çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Festival için Selçuk’un temsilcileri bir arada

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Bülent Cinel ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 8 Eylül Kurtuluş Şenliği ve46. Selçuk – Efes Festivali için Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları ile bir araya gelerek katılımcıların festival için beklenti ve önerilerini aldı.

Üç dönemin sırrını araştırdılar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinden gelen 8 milletvekilini ağırladı.

İki yakanın unutulmaz şarkıları İzmir de

İki yakanın unutulmaz şarkıları 16 Eylül’de İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda

İBB'den Belgesi Olmayana Tarım Suyu Yok

Torbalı'nın Pancar Mahallesi'ne program dışı bir ziyarette bulunarak vatandaşların sorun ve önerilerini dinleyen Başkan Kocaoğlu’na en çok “indirimli tarım suyu” konusu soruldu. Başkan, Ziraat Odası’ndan belgesi olmayanlara tarım suyu vermeyeceklerini açıkladı.

TCDD'Den

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, İZBAN ile ilgili açıklama yaptı.

Gözdağı “GEZİ’NİN 48 SAATİ” Seferihisar’da

“Gözümüzden vurdular ama gördük görmemiz gerekeni”

“Genç Liderler” Kocaoğlu İle Buluştu

Üniversiteli gençlere yöneticilik vasıflarını keşfetme olanağı sağlayarak geleceğin liderlerini yetiştiren AISEC, 11 ülkeden getirdiği gençlerle Başkan Kocaoğlu’nu ziyaret etti.

Traktör Kazası: 1 Ölü 1 Yaralı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, 10 metrelik uçuruma yuvarlanan traktör sürücüsü hayatını kaybetti. Kazadan yaralı olarak kurtulan şahıs, kayıplara karıştı.

Kaçak sebze ve meyveye “sıkı markaj”

Kente “kayıt dışı” sebze ve meyve girişini gece-gündüz denetleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ocak ayından bu yana 40 bin aracı kontrol etti; 900 araca 1 milyon liranın üzerinde ceza kesti.

İZSU'yu Protesto Ettiler

Su Sorunu Çözülmeyen Köy Halkı, İzsu'yu Protesto Etti.

“Dinlemekten yorulduk artık”

Başkan Kocaoğlu’ndan Ankara’ya 6 büyük mesaj “Dinlemekten yorulduk artık”

75 Bin’e Yükseldi

İzmir’de Turistik Yatak Kapasitesi 75 Bin’e Yükseldi

Değerli Basın Mensupları,

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Sertel:

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atila Sertel, 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Sansüre Direnişin 106. Yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Sertel açıklamasında basın ve ifade özgürlüğüne yönelik ağır baskı ortamında bayramdan söz edilemeyeceğini vurgularken, gazetecilik mesleğinin de güven erozyonu yaşadığına dikkati çekti.

ABD Konsolosluğuna Siyah Çelenk

İsrail'in Gazze saldırısını protesto eden Anadolu Birliği Derneği üyeleri, ABD'nin İzmir Konsolosluğu önüne siyah çelenk bıraktı.

İstatistik