Bölge

Para Geçmeyen Pazar Seferihisar’da Kuruluyor

Cumartesi günü Seferihisar’da “para” yok sadece “takas” var!

Halk Arenası yoğun ilgi gördü

Ekranların ilgiyle izlenen ve gündem yaratan programı; ‘Uğur Dündar'la Halk Arenası’ bu hafta Konak Belediyesi'nin ev sahipliğinde izleyiciyle buluştu.

Türkiye’nin tek tarım aletleri müzesi Ege’de

Yrd. Doç. Dr. Bülent Çakmak, “ Müzemizde 250’ye yakın farklı özelliklerde makinalar bulunuyor. Bu makinalar Rusya, Romanya, Amerika, Bulgaristan ve daha birçok ülkeden geliyor. Biz bu makinaların olabildiğince tamir ve bakımlarını yapmaya çalışıyoruz” dedi.

8 milyon liralık yatırım

“Birinci vazifemiz..”

İzmir, Emitt’ten Ödül İle Döndü

İzmir, İstanbul’da gerçekleşen 19. EMITT 2015– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarından ödülle döndü.

AK Partili Başkanlardan Güçbirliği Zirvesi

İzmir’deki AK Partili 6 belediye başkanı Kemalpaşa’da bir araya geldi. Görüşmede belediyeler arasındaki çalışmaların koordineli şekilde yürütülmesi kararlaştırılırken; yatırım talepleri noktasında işbirliği içinde hareket edilmesi kararlaştırıldı.

Kale gibi garanti

Kadifekale’deki kamulaştırma çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, “evlerimizi yıkıp villa yapacaklar” iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Bölgenin 3. derece arkeolojik ve kentsel sit alanı olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Alan üzerinde konut ya da ticari kullanımlı bina yapılması söz konusu değil. Rant için değil kent için çalışıyoruz” garantisi verildi. Büyükşehir ayrıca, belirlenen kamulaştırma bedellerinin, 2015 yılına endekslenmiş mahkeme kararlarına dayandırıldığına da dikkat çekti.

Her kilometresinde demokrasi var

Büyükşehir, yeni ilçelere toplu ulaşımda “uzlaşma” turuna çıktı

İZKA’dan Dev Bilişim Desteği

Seferihisar Belediyesi İZKA’yla imzaladığı protokolle 728.226,56 TL hibe alacak.

Taş ocağı istemiyoruz

İstanbul-İzmir Otoyolu inşaatında kullanılmak üzere malzeme alınacak taşocağının Kemalpaşa Akalan Köyü’nün yanıbaşında açılmak istenmesine köylü tepki gösterdi.

84 yıldır hiç unutmadık

Devrim şehidi Asteğmen Kubilay törenlerle anıldı

2014’e renkli veda

Büyükşehir, yılbaşı öncesinde İzmir’i ışıklarla donattı

SEFERİKART projesiyle finalde yarışacak

Seferihisar Belediyesi Türkiye’nin en prestijli bilişim ödülü olarak kabul edilen eTR’de, SEFERİKART projesiyle finale kaldı.

neden iptal edildiğini anlayamadık

Başkan Aziz Kocaoğlu: “Yat limanlarını biz de çok istiyoruz, neden iptal edildiğini anlayamadık”

Doğan: “Yapın artık bu hastanenin yolunu”

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı birinci birleşiminde Çiğli Devlet Hastanesi’nin hayata geçmeyen bağlantı yolunu gündeme getirdi.

Başkan’dan gençlere “davet” var

18-30 yaş arasındaki gençlerin oluşturduğu 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği’ne bağlı 21 Rotaract kulübünün başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eti.

Bilim Dükkanı Açıldı

Üniversite ve belediye işbirliğiyle artık vatandaşlar bilimsel bilgiyle kolayca buluşabilecek.

Ne senden geçeriz Atam, ne senin eserinden!

“Mustafa Kemal’in şehri” İzmir, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Ata'ya Saygı Yürüyüşü'yle Atatürk’ü andı. Cumhuriyet Meydanı'nda bir konuşma yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Unutturmaya çalışanlara inat, biz Atamızı tüm benliğimizle hissediyor, anlıyor ama en çok da özlüyoruz” dedi.

Öğretmenler Vefa Bardakçı'yı protesto ettiler

Eğitim-İş İzmir Şubeleri bir araya gelerek; İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı.

AKP Kimlik Siyaseti Üzerinden Toplumu Bölüyor

CHP MYK ve PM Üyesi Prof Dr. Mehmet Bekaroğlu, Seferihisar’da “Kimlik Siyaseti ve Ortadoğu” konulu konferansta konuştu. Son yıllarda toplumda insanların kimliklerine göre ayrılıştırıldığını belirten Bekaroğlu, 12 yıldır hiçbir Alevi vatandaşın hakimlik, savcılık sınavını kazanamadığını söyledi.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik