Bölge

Hayalleriyle geldiler

“İzmirli çocuk olmak” projesi için Başkan Aziz Kocaoğlu’na konuk olan minik öğrenciler, hayal ettikleri İzmir’in resmini yaparak “Başkan Amca”larına hediye etti. Okudukları şiirin final cümleleri çok anlamlıydı: “Mutlu insanların şehridir İzmir.. Güzel olduğunu tüm Türkiye bilir.”

Köy enstitülerinin 75. yılı kutlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, köy enstitülerinin 75. kuruluş yıldönümünü Kent Kütüphanesi bahçesinde düzenlediği etkinlikle kutladı.

Sertel’den Kubilay’ın yeğenlerine ziyaret

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel, ön seçimin ardından 16 ilçeye gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretlerinin ardından mahalle mahalle, ev ev dolaşmaya devam ediyor.

Doğalgaz İletim Hattı için çalışmalar hızlandı

Ödemiş’e doğalgaz iletim hattının getirilmesi konusunda uzun süredir girişimlerde bulunarak çalışmalar yapan Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, “İzmirgaz ile mutabık kaldığımız süreç iyi işlerse 2017 yılının ilk aylarında ilçemiz doğalgaz ile tanışacak” dedi.

Yarımada’nın Geleceği İçin Tam Gün Mesai

İzmir Yarımadası yaşayanları Seferihisar’da buluştu, Yarımada’nın sorunları ve geleceğini 6 saat boyunca konuşarak raporlar hazırladı.

Dostluk kazandı

EXPO 2020 yarışında İzmir’in rakipleri arasında yer alan Sao Paulo kentinin meclis üyeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Meclis Başkanı Antonio Donato, “EXPO adaylığı sürecinde İzmir’i tanıma fırsatı bulduk. İki kent arasındaki ilişkilerin gelişmesi için çalışacağız” dedi.

11. yılda “rekor” geldi

Başkan Kocaoğlu, 3. dönemine 1.5 milyar liralık yatırımla başladı

Soma Şehitleri İçin 301 Fidan

İsimleri Seferihisar’daki Ormanda Yaşayacak

İhtişamlı, gurur verici

Doğaltaş sektöründen Fuar İzmir’e “tam not” geldi

Türkiye’nin Sakinleri Halfeti’de Buluştu

Cittaslow (Sakin Şehir) Türkiye’nin 9. Koordinasyon Komitesi toplantısı Güneydoğu’nun Sakin Şehri Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde düzenlendi.

100 yıllık destan bu sergide

Büyükşehir’den 100. yıla özel 18 Mart sergisi

Birlik ve beraberliğin harcı sizsiniz

Çorum Dernekleri Federasyonu konseri ile Ege Bölgesi Erbaalılar Derneği’nin genel kurul toplantısına katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, hemşehri derneklerinin ülkemizin birlik-beraberliği için çok büyük bir harç olduğunu söyledi.

Hasan Tahsin, İzmir Körfezi’ne çok yakışacak

İzmir’in yeni arabalı gemisi Tuzla’da denize indirildi

Yine ertelendi

Büyükşehir Davası’nda yeni duruşma tarihi 30 Haziran

1 milyon İzmirli için..

Kavaklıdere İçme Suyu Arıtması, Eylül sonunda tamamlanacak

BİSİM hepimizin

İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük ilgi gören bisiklet kiralama sistemi BİSİM’in Halkapınar’daki merkezinde her gün onlarca bisikletin tamiri ve bakımını yapıyor.

Korkusuz kadın Başyiğit, vekillik yolunda….

Farklı eğitim metotları uygulayarak öğrencilerin gönlünde taht kuran Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Türkan Başyiğit, CHP İzmir 1.bölgeden aday adayı oldu.

4 Saat Süren Takas

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce kişi, Seferihisar Belediyesi’nin yerel tohumları yaşatma mücadelesini katıldı. Para geçmeyen pazarda katılımcılar artık üretimi yasak olan yerel tohumları birbirleriyle takas etti.

Yine İzmir… Yine bir ilk

Türkiye’nin yerel yönetimlerdeki ilk İnovasyon Müdürlüğü İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kuruldu.

Ankara hızlansın, yeter!


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Sayın Başbakan’ın bizim ayrımcılık yaptığımızı söylemesine çok üzüldüm” diye konuştu.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik