Bölge

Soma Şehitleri İçin 301 Fidan

İsimleri Seferihisar’daki Ormanda Yaşayacak

İhtişamlı, gurur verici

Doğaltaş sektöründen Fuar İzmir’e “tam not” geldi

Türkiye’nin Sakinleri Halfeti’de Buluştu

Cittaslow (Sakin Şehir) Türkiye’nin 9. Koordinasyon Komitesi toplantısı Güneydoğu’nun Sakin Şehri Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde düzenlendi.

100 yıllık destan bu sergide

Büyükşehir’den 100. yıla özel 18 Mart sergisi

Birlik ve beraberliğin harcı sizsiniz

Çorum Dernekleri Federasyonu konseri ile Ege Bölgesi Erbaalılar Derneği’nin genel kurul toplantısına katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, hemşehri derneklerinin ülkemizin birlik-beraberliği için çok büyük bir harç olduğunu söyledi.

Hasan Tahsin, İzmir Körfezi’ne çok yakışacak

İzmir’in yeni arabalı gemisi Tuzla’da denize indirildi

Yine ertelendi

Büyükşehir Davası’nda yeni duruşma tarihi 30 Haziran

1 milyon İzmirli için..

Kavaklıdere İçme Suyu Arıtması, Eylül sonunda tamamlanacak

BİSİM hepimizin

İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük ilgi gören bisiklet kiralama sistemi BİSİM’in Halkapınar’daki merkezinde her gün onlarca bisikletin tamiri ve bakımını yapıyor.

Korkusuz kadın Başyiğit, vekillik yolunda….

Farklı eğitim metotları uygulayarak öğrencilerin gönlünde taht kuran Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Türkan Başyiğit, CHP İzmir 1.bölgeden aday adayı oldu.

4 Saat Süren Takas

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce kişi, Seferihisar Belediyesi’nin yerel tohumları yaşatma mücadelesini katıldı. Para geçmeyen pazarda katılımcılar artık üretimi yasak olan yerel tohumları birbirleriyle takas etti.

Yine İzmir… Yine bir ilk

Türkiye’nin yerel yönetimlerdeki ilk İnovasyon Müdürlüğü İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kuruldu.

Ankara hızlansın, yeter!


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Sayın Başbakan’ın bizim ayrımcılık yaptığımızı söylemesine çok üzüldüm” diye konuştu.

Para Geçmeyen Pazar Seferihisar’da Kuruluyor

Cumartesi günü Seferihisar’da “para” yok sadece “takas” var!

Halk Arenası yoğun ilgi gördü

Ekranların ilgiyle izlenen ve gündem yaratan programı; ‘Uğur Dündar'la Halk Arenası’ bu hafta Konak Belediyesi'nin ev sahipliğinde izleyiciyle buluştu.

Türkiye’nin tek tarım aletleri müzesi Ege’de

Yrd. Doç. Dr. Bülent Çakmak, “ Müzemizde 250’ye yakın farklı özelliklerde makinalar bulunuyor. Bu makinalar Rusya, Romanya, Amerika, Bulgaristan ve daha birçok ülkeden geliyor. Biz bu makinaların olabildiğince tamir ve bakımlarını yapmaya çalışıyoruz” dedi.

8 milyon liralık yatırım

“Birinci vazifemiz..”

İzmir, Emitt’ten Ödül İle Döndü

İzmir, İstanbul’da gerçekleşen 19. EMITT 2015– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarından ödülle döndü.

AK Partili Başkanlardan Güçbirliği Zirvesi

İzmir’deki AK Partili 6 belediye başkanı Kemalpaşa’da bir araya geldi. Görüşmede belediyeler arasındaki çalışmaların koordineli şekilde yürütülmesi kararlaştırılırken; yatırım talepleri noktasında işbirliği içinde hareket edilmesi kararlaştırıldı.

Kale gibi garanti

Kadifekale’deki kamulaştırma çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, “evlerimizi yıkıp villa yapacaklar” iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Bölgenin 3. derece arkeolojik ve kentsel sit alanı olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Alan üzerinde konut ya da ticari kullanımlı bina yapılması söz konusu değil. Rant için değil kent için çalışıyoruz” garantisi verildi. Büyükşehir ayrıca, belirlenen kamulaştırma bedellerinin, 2015 yılına endekslenmiş mahkeme kararlarına dayandırıldığına da dikkat çekti.

İstatistik