Bölge

İzmir’e en güzel armağan

İşgalden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutlayan İzmir’e, kardeş şehri Eskişehir’den çok özel bir armağan ulaştı. Yaptığı balmumu heykellerle uluslararası bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e girdiği kıyafetiyle bire bir ölçülerdeki heykelini yaparak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne hediye etti. Başkan Kocaoğlu, bu değerli armağanı almanın İzmirliler için çok büyük bir onur olduğunu dile getirdi.

Bir günlüğüne de olsa..

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği “İzmir Otomobilsiz Kent Günü”nün ikincisini 16 Eylül’de gerçekleştiriyor. Etkinlik günü Plevne Bulvarı motorlu taşıt trafiğine katılacak. Aynı gün “Haftada En Az Bir Gün İşe Bisikletle Gidiyorum” kampanyasının da startı verilecek.

Dağlıca yürekleri dağladı

Başkan Kocaoğlu: “Şu partinin kaybı, bu partinin kazancı demeden..”

Oyuncu Levent Üzümcü'ye Aydın'dan teklif var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sahnelerinden olaylı bir şekilde kopartılan Oyuncu Levent Üzümcü'ye Aydın'dan teklif var.

Bereketli olsun!

Balık avı sezonunun ilk sabahında İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’nde balıkçılarla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, bereketli ve güzel bir sezon diledi. İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ve sektör temsilcileri ise yetkililerden av sezonunun esnetilmesini istedi.

İZSU’dan 4 milyon liralık yatırım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulukent bölgesini kışa hazırlamak için 8.1 kilometrelik yağmur suyu hattı döşüyor.

Tarihe saygı da son hafta

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 13. kez düzenlediği “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri”nde başvurular için geri sayım başladı. Son başvuru tarihi 21 Ağustos 2015.

Büyük Bir Hayal Gerçek Oluyor

Büyük Bir Hayal Gerçek Oluyor, Adalara En Ucuz Feribot Seferleri Başlıyor Samos’a En Yakın Liman Sığacık

Kazaların En Büyük Nedeni Cep Telefonu

Seferihisar’daki yaya geçitleri ve trafik ışıklarında, elinize telefonu almadan önce bir kez daha düşüneceksiniz.

Edebiyat dünyasının İzmir buluşması

İzmirli sanatseverler yeni bir festivale daha kavuşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali, 24 Temmuz - 5 Eylül tarihleri arasında 'Edebiyat Özgürleştirir' temasıyla gerçekleştirilecek. Festival kapsamında 11 ilçede paneller ve söyleşiler ile şiir ve müzik dinletileri düzenlenecek. Bu ilk festivale Romanya, Macaristan, Yunanistan ve Vietnam’dan edebiyatçılar da katılıyor.

Büyükşehir’den Seferihisar’da 307 Toprak Analizi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ürün kalitesi ve toprağın verimini artırabilmek için başlattığı “ücretsiz toprak analizi” çalışmasına Seferihisar’da devam etti. İlçede toplam 307 toprak analizi gerçekleştirildi.

Kursiyerdi, patron oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “topraksız tarım” kursuna katılan 28 yaşındaki Halit Keskin, kurduğu serayla kendi işinin patronu oldu. Verimli bir yıl geçiren genç girişimci, hedef büyüterek gözünü ihracata çevirdi.

Türkiye’nin 10’ncu Sakin Şehri

İtalya’da gerçekleşen Cittaslow (Sakin Şehir) Genel Kurulu’nda Artvin’in Şavşat ilçesi Türkiye’nin onuncu Sakin Şehir oldu.

Sosyal Demokrat Belediye Kardeşliği

Karşıyaka Belediyesi, Seferihisar Belediyesi’ne 30 bisiklet, 4 istasyon, 52 park yerinden oluşan bisiklet sistemini hediye etti.

Büyükdağ’a son görev

Genç yaşta hayatını kaybeden İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Meclis Üyesi Latif Büyükdağ (42), Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Üreticiyi Yeniden Milletin Efendisi Yapacağız

CHP İzmir Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Mustafa Balbay önceki akşam Ödemiş’in Kaymakçı mahallesinde gece mitingi yaptı. Balbay mitingde, “Küçük Menderes Ovası Dünya’nın PO Ovası’ndan sonraki en verimli ikinci toprakları, ancak bu bereket üreticinin cebine yansımıyor. Biz iktidarımızda köylüyü yeniden, üreticiyi yeniden Milletin Efendisi yapacağız” dedi.

18. yılda yeni rekor bekleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 18 yıldır düzenlediği Atık Pil Toplama Kampanyası, bu yıl 5-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Geçtiğimiz yıl 33.6 ton ile rekorun kırıldığı kampanyada bugüne kadar 187,5 ton kullanılmış pil toplandı.

11 adımda “yerel” kalkınma

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak

Roberto Carlos Sürprizi

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası” kortej yürüyüşüyle başladı.

Çekiyoruum, çeektiim!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Agora çevresinde yaşayan ortaokul öğrencilerine yönelik fotoğraf atölyesi çalışması düzenlendi. Çocuklara yaşadıkları bölge hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlik sonunda, öğrencilerin çektiği fotoğraflardan oluşan bir de sergi açılacak.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik