Bölge

Büyük Bir Hayal Gerçek Oluyor

Büyük Bir Hayal Gerçek Oluyor, Adalara En Ucuz Feribot Seferleri Başlıyor Samos’a En Yakın Liman Sığacık

Kazaların En Büyük Nedeni Cep Telefonu

Seferihisar’daki yaya geçitleri ve trafik ışıklarında, elinize telefonu almadan önce bir kez daha düşüneceksiniz.

Edebiyat dünyasının İzmir buluşması

İzmirli sanatseverler yeni bir festivale daha kavuşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali, 24 Temmuz - 5 Eylül tarihleri arasında 'Edebiyat Özgürleştirir' temasıyla gerçekleştirilecek. Festival kapsamında 11 ilçede paneller ve söyleşiler ile şiir ve müzik dinletileri düzenlenecek. Bu ilk festivale Romanya, Macaristan, Yunanistan ve Vietnam’dan edebiyatçılar da katılıyor.

Büyükşehir’den Seferihisar’da 307 Toprak Analizi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ürün kalitesi ve toprağın verimini artırabilmek için başlattığı “ücretsiz toprak analizi” çalışmasına Seferihisar’da devam etti. İlçede toplam 307 toprak analizi gerçekleştirildi.

Kursiyerdi, patron oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “topraksız tarım” kursuna katılan 28 yaşındaki Halit Keskin, kurduğu serayla kendi işinin patronu oldu. Verimli bir yıl geçiren genç girişimci, hedef büyüterek gözünü ihracata çevirdi.

Türkiye’nin 10’ncu Sakin Şehri

İtalya’da gerçekleşen Cittaslow (Sakin Şehir) Genel Kurulu’nda Artvin’in Şavşat ilçesi Türkiye’nin onuncu Sakin Şehir oldu.

Sosyal Demokrat Belediye Kardeşliği

Karşıyaka Belediyesi, Seferihisar Belediyesi’ne 30 bisiklet, 4 istasyon, 52 park yerinden oluşan bisiklet sistemini hediye etti.

Büyükdağ’a son görev

Genç yaşta hayatını kaybeden İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Meclis Üyesi Latif Büyükdağ (42), Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Üreticiyi Yeniden Milletin Efendisi Yapacağız

CHP İzmir Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Mustafa Balbay önceki akşam Ödemiş’in Kaymakçı mahallesinde gece mitingi yaptı. Balbay mitingde, “Küçük Menderes Ovası Dünya’nın PO Ovası’ndan sonraki en verimli ikinci toprakları, ancak bu bereket üreticinin cebine yansımıyor. Biz iktidarımızda köylüyü yeniden, üreticiyi yeniden Milletin Efendisi yapacağız” dedi.

18. yılda yeni rekor bekleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 18 yıldır düzenlediği Atık Pil Toplama Kampanyası, bu yıl 5-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Geçtiğimiz yıl 33.6 ton ile rekorun kırıldığı kampanyada bugüne kadar 187,5 ton kullanılmış pil toplandı.

11 adımda “yerel” kalkınma

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak

Roberto Carlos Sürprizi

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası” kortej yürüyüşüyle başladı.

Çekiyoruum, çeektiim!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Agora çevresinde yaşayan ortaokul öğrencilerine yönelik fotoğraf atölyesi çalışması düzenlendi. Çocuklara yaşadıkları bölge hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlik sonunda, öğrencilerin çektiği fotoğraflardan oluşan bir de sergi açılacak.

Hayalleriyle geldiler

“İzmirli çocuk olmak” projesi için Başkan Aziz Kocaoğlu’na konuk olan minik öğrenciler, hayal ettikleri İzmir’in resmini yaparak “Başkan Amca”larına hediye etti. Okudukları şiirin final cümleleri çok anlamlıydı: “Mutlu insanların şehridir İzmir.. Güzel olduğunu tüm Türkiye bilir.”

Köy enstitülerinin 75. yılı kutlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, köy enstitülerinin 75. kuruluş yıldönümünü Kent Kütüphanesi bahçesinde düzenlediği etkinlikle kutladı.

Sertel’den Kubilay’ın yeğenlerine ziyaret

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel, ön seçimin ardından 16 ilçeye gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretlerinin ardından mahalle mahalle, ev ev dolaşmaya devam ediyor.

Doğalgaz İletim Hattı için çalışmalar hızlandı

Ödemiş’e doğalgaz iletim hattının getirilmesi konusunda uzun süredir girişimlerde bulunarak çalışmalar yapan Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, “İzmirgaz ile mutabık kaldığımız süreç iyi işlerse 2017 yılının ilk aylarında ilçemiz doğalgaz ile tanışacak” dedi.

Yarımada’nın Geleceği İçin Tam Gün Mesai

İzmir Yarımadası yaşayanları Seferihisar’da buluştu, Yarımada’nın sorunları ve geleceğini 6 saat boyunca konuşarak raporlar hazırladı.

Dostluk kazandı

EXPO 2020 yarışında İzmir’in rakipleri arasında yer alan Sao Paulo kentinin meclis üyeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Meclis Başkanı Antonio Donato, “EXPO adaylığı sürecinde İzmir’i tanıma fırsatı bulduk. İki kent arasındaki ilişkilerin gelişmesi için çalışacağız” dedi.

11. yılda “rekor” geldi

Başkan Kocaoğlu, 3. dönemine 1.5 milyar liralık yatırımla başladı

İstatistik