Bölge

Zeytinyağının Oskarları Sahiplerini Arıyor

Zeytindostu Derneği 9. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı yarışmasında geri sayım başladı. Sağlıklı beslenmenin en önemli simgesi zeytin ve zeytinyağına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmada son başvuru tarihi 25 Şubat olarak belirlendi. Kalite yarışmasının yanısıra eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Zeytindostu Derneği 3. Fotoğraf, 3. Slogan, 1. Kültürümüzde Zeytin Edebiyatı yarışmalarının da ödül töreni 2 Nisan’da Burhaniye’de yapılacak. Dernek Başkanı Abidin Tatlı, “Kalitesine güvenen her marka davetli” dedi.

Seferihisar’da “Yaka Kameralı Zabıta” Dönemi

Seferihisar Belediyesi zabıtaları, görüntü ve ses kaydı yapabilen yaka kameralarıyla hizmet vermeye başladı. Bundan böyle tüm denetimler kayıt altına alınacak.

Unutmadık…

Bombalı suikast sonucu 24 Ocak 1993’te hayatını kaybeden Türk basınının simge ismi Uğur Mumcu, katledilişinin 23. yılında İzmir’de düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.

Kimsesiz olabilirler ama sahipsiz değiller!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dondurucu soğuklarda sokakta kalan evsizleri sıcacık bir yuvada konuk ediyor. Müyesser Turfan Güçsüzler Evi’nde sıcak banyo ve temiz giysilere kavuşan kimsesizler, burada hem barınma hem de sağlık hizmeti alabiliyor.

Ömrüne sığmayan adam

Doğumunun 100. yılında Aziz Nesin

Tek bacakla futbol mu oynanır?

Vatani görevi sırasında mayın patlaması sonucu sol bacağını kaybeden Nurettin Balkaya, bu acı olay sonrası yaşama adeta yeniden başladı. TSK Rehabilitasyon Merkezi’ndeki tedavi döneminde futbol oynamasını öneren komutanına “Tek bacakla futbol mu oynanır” sorusunu yönelten Nurettin, yanıtı yine kendisi müthiş bir kariyer ve sayısız başarıya imza atarak verdi.

Yetişkin Yeniden Başkan

Seferihisar CHP İlçe kongresi 28 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Proje Geçti, Pekmez Üretim Tesisi Kuruluyor

SS Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin “Seferihisar Yerel Üzümü Pekmez Üretimi ile Katma Değerinin Arttırılması Satış Pazarlama Olanaklarının Geliştirilmesi” projesi İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) geçti. Kooperatif, 531 Bin Liraya mal olacak proje kapsamında 478 Bin Lira hibe almaya hak kazandı.

Büyük ödül İzmir’in

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “kentlilerin denizle ilişkisini güçlendirmek” amacıyla etap etap hayata geçirdiği İzmirDeniz Projesi, Şehir Plancıları Odası Genel Merkezi tarafından “2015 Yılı Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü”ne layık görüldü.

Sosyal Demokrat Başkanlar Brüksel’de

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM), Brüksel’de 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Open Days günleri kapsamında ilk görüşmeleri gerçekleştirdi. SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer ve yönetim kurulu üyeleri, buluşmanın ilk gününde TC AB Nezdinde Daimi Temsilciliği Büyükelçi Selim Yenel ve CHP AB temsilcisi Kader Sevinç’le görüştü.

Büyükşehir’den “damacana kaynak suyu” geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen kaynak suları şişeleyerek “uygun fiyatla” İzmirlilerin evlerine taşıyacak, saatte 1500 damacana kapasiteli tesisin temelini attı.

2,5 aylık iş 60 saatte bitti

İZSU’dan son teknoloji: İçme suyu hattı “değişmeden” yenilendi

Terör hepimizi derinden yaralıyor

Terör hepimizi derinden yaralıyor

İzmir’e en güzel armağan

İşgalden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutlayan İzmir’e, kardeş şehri Eskişehir’den çok özel bir armağan ulaştı. Yaptığı balmumu heykellerle uluslararası bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e girdiği kıyafetiyle bire bir ölçülerdeki heykelini yaparak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne hediye etti. Başkan Kocaoğlu, bu değerli armağanı almanın İzmirliler için çok büyük bir onur olduğunu dile getirdi.

Bir günlüğüne de olsa..

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği “İzmir Otomobilsiz Kent Günü”nün ikincisini 16 Eylül’de gerçekleştiriyor. Etkinlik günü Plevne Bulvarı motorlu taşıt trafiğine katılacak. Aynı gün “Haftada En Az Bir Gün İşe Bisikletle Gidiyorum” kampanyasının da startı verilecek.

Dağlıca yürekleri dağladı

Başkan Kocaoğlu: “Şu partinin kaybı, bu partinin kazancı demeden..”

Oyuncu Levent Üzümcü'ye Aydın'dan teklif var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sahnelerinden olaylı bir şekilde kopartılan Oyuncu Levent Üzümcü'ye Aydın'dan teklif var.

Bereketli olsun!

Balık avı sezonunun ilk sabahında İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’nde balıkçılarla bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, bereketli ve güzel bir sezon diledi. İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ve sektör temsilcileri ise yetkililerden av sezonunun esnetilmesini istedi.

İZSU’dan 4 milyon liralık yatırım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulukent bölgesini kışa hazırlamak için 8.1 kilometrelik yağmur suyu hattı döşüyor.

Tarihe saygı da son hafta

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 13. kez düzenlediği “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri”nde başvurular için geri sayım başladı. Son başvuru tarihi 21 Ağustos 2015.

İstatistik