Bölge

17 km. laiklik zinciri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, on binlerce İzmirli gibi 5 Mayıs akşamını oldukça hareketli geçirdi.

İzmir tasarımda dünyaya açılıyor

Uluslararası İç Mimarlar/İçmekan Tasarımcıları Federasyonu (IFI) Deklarasyonu’na imza atan Türkiye'nin ilk kenti İzmir oldu. Kent adına deklarasyonu imzalayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu girişimle birlikte sağlıklı bir kent oluşturmada evrensel değerlerin benimsenmesi adına önemli bir adım attıklarını söyledi. IFI Deklarasyonu'nu imzalayan 120 dünya şehri arasında Türkiye'den sadece İzmir yer alıyor.

Dünyanın En Pahalı Zeytinyağı Antik Kent’ten Çıktı

Bu Zeytinyağının Litresi 2400 Liradan Satıldı

Teleferik'te bakım çalışması bitti

5 Nisan'da başlıyor

İzmir-Midilli müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir-Midilli arasında gemi seferleri başlatmayı planladıklarını açıkladı. Türkiye ile Yunanistan’da deniz turizmi alanında faaliyet gösteren işadamları ve yatırımcıların katıldığı forumda konuşan Başkan Kocaoğlu, Yalova'da yapımı süren iki adet yüksek hızlı geminin tamamlanmasıyla 2017 yılının ortalarından itibaren seferlerin başlayacağını dile getirdi.

Yuntdağı’nda üretici bayramı

Köyden kente göçün önlenmesi ve kırsal kesimin ekonomik anlamda ‘kendine yeter’ hale gelmesi hedefi doğrultusunda önemli adımlar atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş hayvan varlığı zayıflayan Bergama’da koyun ve keçi dağıtımına başladı.

Umut fidanları

İzmirli kadınlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “Çağdaş Kadınlar Hatıra Ormanı”na 1000 fidan dikti. Hepsinin de ortak dileği, kadınların şiddet görmediği bir dünya oldu.

Zeytinyağının Oskarları Sahiplerini Arıyor

Zeytindostu Derneği 9. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı yarışmasında geri sayım başladı. Sağlıklı beslenmenin en önemli simgesi zeytin ve zeytinyağına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmada son başvuru tarihi 25 Şubat olarak belirlendi. Kalite yarışmasının yanısıra eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Zeytindostu Derneği 3. Fotoğraf, 3. Slogan, 1. Kültürümüzde Zeytin Edebiyatı yarışmalarının da ödül töreni 2 Nisan’da Burhaniye’de yapılacak. Dernek Başkanı Abidin Tatlı, “Kalitesine güvenen her marka davetli” dedi.

Seferihisar’da “Yaka Kameralı Zabıta” Dönemi

Seferihisar Belediyesi zabıtaları, görüntü ve ses kaydı yapabilen yaka kameralarıyla hizmet vermeye başladı. Bundan böyle tüm denetimler kayıt altına alınacak.

Unutmadık…

Bombalı suikast sonucu 24 Ocak 1993’te hayatını kaybeden Türk basınının simge ismi Uğur Mumcu, katledilişinin 23. yılında İzmir’de düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.

Kimsesiz olabilirler ama sahipsiz değiller!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dondurucu soğuklarda sokakta kalan evsizleri sıcacık bir yuvada konuk ediyor. Müyesser Turfan Güçsüzler Evi’nde sıcak banyo ve temiz giysilere kavuşan kimsesizler, burada hem barınma hem de sağlık hizmeti alabiliyor.

Ömrüne sığmayan adam

Doğumunun 100. yılında Aziz Nesin

Tek bacakla futbol mu oynanır?

Vatani görevi sırasında mayın patlaması sonucu sol bacağını kaybeden Nurettin Balkaya, bu acı olay sonrası yaşama adeta yeniden başladı. TSK Rehabilitasyon Merkezi’ndeki tedavi döneminde futbol oynamasını öneren komutanına “Tek bacakla futbol mu oynanır” sorusunu yönelten Nurettin, yanıtı yine kendisi müthiş bir kariyer ve sayısız başarıya imza atarak verdi.

Yetişkin Yeniden Başkan

Seferihisar CHP İlçe kongresi 28 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Proje Geçti, Pekmez Üretim Tesisi Kuruluyor

SS Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin “Seferihisar Yerel Üzümü Pekmez Üretimi ile Katma Değerinin Arttırılması Satış Pazarlama Olanaklarının Geliştirilmesi” projesi İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) geçti. Kooperatif, 531 Bin Liraya mal olacak proje kapsamında 478 Bin Lira hibe almaya hak kazandı.

Büyük ödül İzmir’in

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “kentlilerin denizle ilişkisini güçlendirmek” amacıyla etap etap hayata geçirdiği İzmirDeniz Projesi, Şehir Plancıları Odası Genel Merkezi tarafından “2015 Yılı Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü”ne layık görüldü.

Sosyal Demokrat Başkanlar Brüksel’de

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM), Brüksel’de 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Open Days günleri kapsamında ilk görüşmeleri gerçekleştirdi. SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer ve yönetim kurulu üyeleri, buluşmanın ilk gününde TC AB Nezdinde Daimi Temsilciliği Büyükelçi Selim Yenel ve CHP AB temsilcisi Kader Sevinç’le görüştü.

Büyükşehir’den “damacana kaynak suyu” geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen kaynak suları şişeleyerek “uygun fiyatla” İzmirlilerin evlerine taşıyacak, saatte 1500 damacana kapasiteli tesisin temelini attı.

2,5 aylık iş 60 saatte bitti

İZSU’dan son teknoloji: İçme suyu hattı “değişmeden” yenilendi

Terör hepimizi derinden yaralıyor

Terör hepimizi derinden yaralıyor

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik