Bölge

Seferihisar'da Yılbaşı Müjdesi: Sendikasız İşçi Kalmadı

Seferihisar Belediyesi, taşeron şirkette çalışan 310 işçiyle ilgili DİSK Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube'yle sözleşme imzaladı.

Çöp Taksi Hizmeti Başladı

Doğanbey ve Ürkmez’in eşsiz güzelliklere sahip 10 kilometrelik sahilinde "Sahilden ayrılırken, geride, ayak izinizden başka bir şey bırakmamanızı rica ediyoruz" sloganıyla “Çöp Taksi” hizmeti başlatıldı.

Çift katlı mezarlar geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar'ın Tırazlı Mahallesi’nde yapımına başladığı mezarlık alanı ile kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. 22 bin 600 metrekarelik Tırazlı Mezarlığı, toplam 4 bin 134 kabir kapasitesine sahip olacak. Kabirlerin 1.835'i "birinci derece akrabalar" için "çift katlı" olarak hazırlanacak.

9 Türk Markasına İsrail’den Kalite Ödülü

Türk Zeytinyağı Markaları İsrail’den Madalyalarla Döndü 9 Türk Markasına İsrail’den Kalite Ödülü

Sıkı dur Nobel, biz geliyoruz!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin okul çağı öncesi çocuklar için düzenlediği “2. Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği” renkli görüntülere sahne oldu. Katı, sıvı, gaz maddelerinin dönüşümünden sürüngenlerin dünyasına kadar 12 farklı konu başlığında bilimi “eğlenerek öğrenen” minikler, beyaz önlükleri de giyerek başarılı bilim insanları olmaya aday olduklarını gösterdi.

Sakin Şehir “Yetti Gari” Diyecek

Seferihisar, hafta sonu renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Seferihisar Belediyesi’nden yapılan çağrıyla “Yetti Gari” demek için “Hayırlı bir dileği olan” İzmirliler Sığacık’ta buluşacak.

Adalet kutup yıldızı gibidir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 yıl süreyle yargılanan ve geçtiğimiz hafta beraat eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve belediye bürokratlarını ziyaret etti. Yapılan operasyonlar ve açılan davayı “yanlışlıklar komedyasına” benzeten Kılıçdaroğlu, “Biz adalet istiyoruz. Soylu bir adalet, kutup yıldızı gibidir. O yerinde durur, bütün kainat etrafında döner” diye konuştu.

Hakkınızı söke söke alın!

İzmirli kadınlar, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 82. yıldönümünü kutladı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende kadınlara seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Erkeklere kalırsa bir şey elde edemezler; kadınlar haklarını söke söke almalı" dedi. Başkan Kocaoğlu, “Taassuba karşı direnme” çağrısı da yaptı.

İzmir farkı daha ilk adımda hissedildi

Kente ilk kez gelen üniversiteli gençlere Otogar’da “sıcacık” bir karşılama

İzmir’in emrindeyiz

Zabıta Teşkilatı 60 yaşında

Yüzünüz hep böyle gülsün çocuklar!

Şehirden “Abla-Ağabey”leri geldi, dünya onların oldu

Dik duracağız, çok çalışacağız

Başkan Kocaoğlu’ndan Belediye personeline Bayram mesajı

Antik Kentte Zeytinyağı Tadım Uzmanı Eğitimi

Zeytindostu Derneği’nin Muğla Belediyesi ve Çine Gelişim Vakfı işbirliğinde, zeytinyağında kaliteyi artırmak ve tüketicileri bilinçlendirmek amacıyla düzenlediği, 3. Ulusal Zeytinyağı Tadım Panelisti Eğitimi’ne katılanlar, bin 700 yıllık zeytinyağı fiyatlarının yer aldığı yazıtlar bulunan Stratonikeia Antik Kenti'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

17 km. laiklik zinciri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, on binlerce İzmirli gibi 5 Mayıs akşamını oldukça hareketli geçirdi.

İzmir tasarımda dünyaya açılıyor

Uluslararası İç Mimarlar/İçmekan Tasarımcıları Federasyonu (IFI) Deklarasyonu’na imza atan Türkiye'nin ilk kenti İzmir oldu. Kent adına deklarasyonu imzalayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu girişimle birlikte sağlıklı bir kent oluşturmada evrensel değerlerin benimsenmesi adına önemli bir adım attıklarını söyledi. IFI Deklarasyonu'nu imzalayan 120 dünya şehri arasında Türkiye'den sadece İzmir yer alıyor.

Dünyanın En Pahalı Zeytinyağı Antik Kent’ten Çıktı

Bu Zeytinyağının Litresi 2400 Liradan Satıldı

Teleferik'te bakım çalışması bitti

5 Nisan'da başlıyor

İzmir-Midilli müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir-Midilli arasında gemi seferleri başlatmayı planladıklarını açıkladı. Türkiye ile Yunanistan’da deniz turizmi alanında faaliyet gösteren işadamları ve yatırımcıların katıldığı forumda konuşan Başkan Kocaoğlu, Yalova'da yapımı süren iki adet yüksek hızlı geminin tamamlanmasıyla 2017 yılının ortalarından itibaren seferlerin başlayacağını dile getirdi.

Yuntdağı’nda üretici bayramı

Köyden kente göçün önlenmesi ve kırsal kesimin ekonomik anlamda ‘kendine yeter’ hale gelmesi hedefi doğrultusunda önemli adımlar atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş hayvan varlığı zayıflayan Bergama’da koyun ve keçi dağıtımına başladı.

Umut fidanları

İzmirli kadınlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “Çağdaş Kadınlar Hatıra Ormanı”na 1000 fidan dikti. Hepsinin de ortak dileği, kadınların şiddet görmediği bir dünya oldu.

İstatistik