Selçuk

STO Üyelerine Nefes Aldıran Kredi

İçinde bulunulan ekonomik süreçte, KOBİ’lere nefes aldırmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile T.C. Ziraat Bankası ve Denizbank arasında imzalanan protokol kapsamında Selçuk Ticaret Odası da üyelerinin yararlanmasına yönelik katkı sağladı.

Başkanlar Hisarcıklıoğlu İle Biraraya Geldi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun daveti üzerine İzmir ilçe ticaret odası başkanları Ankara’ya gitti. Geçtiğimiz hafta ilçe ticaret odası başkanları TBMM’de İzmir milletvekilleriyle bir araya gelmişti.

UNESCO Kenti Travel Turkey Fuarı’nın gözdesi oldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 10.’su gerçekleştirilen ve turizm sektörünün başarılı organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptı. Fuarda iki stand ile yerini alan UNESCO Kenti Selçuk ‘a özel ilgi gösterildi.

Başkanlar İzmir Milletvekilleriyle Buluştu

İzmir ilçelerindeki Ticaret Odası Başkanları Ankara’ya giderek İzmir milletvekilleriyle bir araya geldi.

TO Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Selçuk Ticaret Odası tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe birincisi 19 Mayıs Orta Okulu

Selçuk Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe müdürlüğü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen küçük erkekler ve küçük kızlar voleybol ilçe birinciliği 14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında ilçemiz kapalı spor salonunda yapıldı.

Şirince Zeytin Şenliği yapıldı

Selçuk Belediyesi’nin katkılarıyla Şirince Türetim Derneği tarafından düzenlenen Zeytin Şenliği eski köy meydanında yapıldı.

Uluslararası Sempozyum havutlama hayrı ile taçlandı

Uluslararası Selçuk Efes Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Sempozyumu, deve havutlama hayrı ile sona erdi.

Selçuk Esnafına İndirimli Elektrik İmkanı

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üyeleri İESOB ve TEK’in imzaladığı protokolle, elektriği yüzde 11 oranında indirimli kullanacaklar.

Selçuk devecilik kültüründe bir markadır

Selçuk’ta bir ilk yaşanıyor

Selçuk’ta su musluktan içilecek

Selçuk asbestli borulardan kurtuluyor

STO Stratejik Planını Yayınladı

Selçuk Ticaret Odası 2017-2020 dönemi Stratejik Planını hazırlayarak kamuoyunun bilgisine sundu.

KOSGEB Kurslarında 7. Dönemin Girişimci Adayları Sertifikalarını Aldı

Selçuk Ticaret Odası tarafından açılan KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerine katılan 7. Dönem girişimci adayları düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törende belge almaya hak kazananlara sertifikaları STO Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu ve Meclis Başkanı Yusuf Dereli tarafından verildi.

Kültür ve Sanat Evi açılıyor

İlk etkinlik “Atatürk’ü Anma Konseri”

Seferihisar’ın Yeni Belediye Başkanı Selin Oldu

Seferihisar Çocuk Belediyesi 4.Dönem Belediye Başkanı seçti. Oldukça çekişmeli geçen 4 adaylı seçimin galibi 112 çocuğun oy kullandığı seçimde 39 oy alan Selin Ada (13) oldu.

Selçuk Kent Konseyi ikinci dönem seçimleri yapıldı

İki adayın yarıştığı seçimde Kent Konseyinin yeni başkanı Atay Tozlu oldu 8.Olağan Genel Kurul Toplantısını yapan ve başkanlık için iki adayın yarıştığı Selçuk Kent Konseyi’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı 39 oy ile Emekli - Sen Selçuk Temsilcisi Atay Tozlu oldu.

STO 2020’ye kadar hedeflerini belirledi

Beş Yıldızlı Oda olma yolunda ilerleyen Ticaret Odası Akreditasyon sürecinde önemli çalışmalara imza atıyor. Selçuk Ticaret Odası, Yönetim organlarının ve personelin katıldığı toplantıda SWOT çalışması sonuçlarını gözden geçirerek 2020’ye kadar hedeflerini belirledi.

STO Borçların Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Konferans Düzenledi

Selçuk Ticaret Odası tarafından düzenlenen ‘Bazı Borçların Yeniden yapılandırılmasına İlişkin Bilgilendirme Konferansı’ Uygulama Oteli Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Emeklilerin Promosyon Tepkisi İzmir’in Selçuk İlçesinden Yükseldi

Selçuk istasyon meydanında buluşan emekliler çarşı merkezinden SGK önüne yürüyerek basın açıklaması yaptılar.

Büyükşehir’den Selçuk’a çevre dostu proje

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hizmet verdiği ilçelerdeki çevre projelerine bir yenisini daha ekliyor. Selçuk'ta hayata geçirilecek katı atık transfer merkezi, benzerlerinden farklı olarak tamamen kapalı sistemle çalışacak ve aynı anda 2 TIR’a birden aktarım yapılabilecek.

İstatistik