Selçuk

Selçuk Ticaret Odası Akredite Oda Oldu

Selçuk Ticaret Odası, Bağımsız Denetim Kuruluşu Türk Loydu Vakfı Akreditasyon Denetçisi Oğuz Hakan Aksu’nun gerçekleştirdiği denetim sonucunda Akredite olmaya hak kazandı. Gün boyu süren denetimde akreditasyon sistemi kriterlerine uyum titizlikle gözden geçirildi.

Badminton müsabakaları bitti

Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Selçuk Belediye Başkanlığının katkılarıyla gerçekleştirilen orta okullar arası badminton ilçe birinciliği müsabakaları 3 Ocak 2017 tarihinde Selçuk ilçesi Gazi Mustafa Kemal spor salonunda yapıldı.

Prof. Dr. İsmail Aka’nın adı yaşatılacak

Selçuk Belediyesi tarafından yapılacak olan kütüphane ve etüt Merkezi için ilk adım atılıyor. Halk Eğitim Eski Binası yerine yapılacak olan kütüphane ve etüt merkezinin temel atma töreni 6 Ocak Cuma günü saat 11.00’de gerçekleşecek.

Mandalina Kurudu, Değeri 5 Kat Arttı

Seferihisar Belediyesi, ağaçta 50 kuruş, tezgahta 1 Lira olan mandalinayı jeotermal enerjiyle kuruttu. Kurutulmuş mandalina, tam 5 kat fiyatına ihraç edilmeye başlandı.

Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri dernek binalarına kavuştu

Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği uzun bir aradan sonra yerine taşındı. Selçuk Belediye Meclis kararıyla tahsis edilen pazar yerindeki dernek binasının açılışına Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Eren, Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Murat Hatipoğlu, THK Üniversitesi İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Birer, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş üyeleri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı. Protokol üyelerinin yanı sıra uzun bir aradan sonra derneklerinin bir yere sahip olmasının mutluluğunu yaşayan gazilerin de ortak dileği terörün bitmesiydi.

Caddenin Adı Değişsin Selçuk Bu Ayıptan Kurtulsun

Selçuk Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bölgemizde Kuvayi Milliye Hareketinin lideri olan Mahmut Esat Bozkurt’u ölüm yıl dönümü dolayısı ile kabri başında dualarla andı.

Başkan Kocaoğlu’ndan metro çıkışı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Narlıdere Metrosu'nun yapımı için yılbaşından sonra ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Projenin tamamen Büyükşehir Belediyesi'nin güç ve imkanlarıyla yapılacağını belirten Başkan Kocaoğlu, kamuoyunda metroyu hükümet yapıyormuş gibi bir algı oluşturulmak istendiğini belirterek “Keşke yapsalar” diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, İZBAN toplu sözleşme sürecinde yaşadıkları “rol çalma” işinin Narlıdere metrosu yapımında da tekrarlandığını söyledi.

Ne yapılsa azdır

Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği, Selçuk Belediyesi ile yaptığı protokol kapsamında ilçe merkezindeki yeni yerine kavuşuyor. Aynı gün Olağan Genel Kurullarını da yapacak olan derneğin açılışı, 28 Aralık 2016 Çarşamba günü Saat 13.30’ da gerçekleşecek.

Kubilay koşusuna 1 günlük erteleme

23 Aralık Cuma günü yapılacağı duyurulan, “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu”, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın aynı gün gerçekleştireceği İzmir programları nedeniyle 24 Aralık Cumartesi gününe ertelendi. Toplam 30 bin TL ödüllü koşu için son başvuru tarihi ise 23 Aralık Cuma günü olarak güncellendi.

Hayal ettik ve başardık

Dünya 3.sü Selçuk'tan

STO Üyelerine Nefes Aldıran Kredi

İçinde bulunulan ekonomik süreçte, KOBİ’lere nefes aldırmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile T.C. Ziraat Bankası ve Denizbank arasında imzalanan protokol kapsamında Selçuk Ticaret Odası da üyelerinin yararlanmasına yönelik katkı sağladı.

Başkanlar Hisarcıklıoğlu İle Biraraya Geldi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun daveti üzerine İzmir ilçe ticaret odası başkanları Ankara’ya gitti. Geçtiğimiz hafta ilçe ticaret odası başkanları TBMM’de İzmir milletvekilleriyle bir araya gelmişti.

UNESCO Kenti Travel Turkey Fuarı’nın gözdesi oldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 10.’su gerçekleştirilen ve turizm sektörünün başarılı organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptı. Fuarda iki stand ile yerini alan UNESCO Kenti Selçuk ‘a özel ilgi gösterildi.

Başkanlar İzmir Milletvekilleriyle Buluştu

İzmir ilçelerindeki Ticaret Odası Başkanları Ankara’ya giderek İzmir milletvekilleriyle bir araya geldi.

TO Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Selçuk Ticaret Odası tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe birincisi 19 Mayıs Orta Okulu

Selçuk Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe müdürlüğü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen küçük erkekler ve küçük kızlar voleybol ilçe birinciliği 14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında ilçemiz kapalı spor salonunda yapıldı.

Şirince Zeytin Şenliği yapıldı

Selçuk Belediyesi’nin katkılarıyla Şirince Türetim Derneği tarafından düzenlenen Zeytin Şenliği eski köy meydanında yapıldı.

Uluslararası Sempozyum havutlama hayrı ile taçlandı

Uluslararası Selçuk Efes Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Sempozyumu, deve havutlama hayrı ile sona erdi.

Selçuk Esnafına İndirimli Elektrik İmkanı

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üyeleri İESOB ve TEK’in imzaladığı protokolle, elektriği yüzde 11 oranında indirimli kullanacaklar.

Selçuk devecilik kültüründe bir markadır

Selçuk’ta bir ilk yaşanıyor

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik