Selçuk

UNESCO kentlerinde pedal sesleri

“UNESCO Dünya Mirası Yolunda” Organizasyonu 24 – 25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. İki UNESCO Kenti arasında 500 amatör bisikletçi 184 kilometrelik mesafeyi pedallayacak. Organizasyon 24 Eylül sabahı Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Meryem Ana Evi önünden başlayacak.

Eğitime desteğimiz sürecek

Selçuk’ta okullar eğitime hazır

Ticaret Odası Ayasuluk Kazılarına Konuk Oldu

Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, Oda Genel Sekreteri Filiz Acarğil, Basın ve Tanıtım Sorumlusu Berrin Dereli, Ayasuluk Tepesi ve Selçuk Kalesi kazı evini ziyaret etti.

Başkan Bakıcı belediye personeli ile bayramlaştı

Selçuk’taki protokol üyeleri, Kurban Bayramı kutlamalarına Selçuk İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde başladı. Protokol Bayramlaşmasını tamamladıktan sonra Belediye çalışanları ile bir araya gelerek bayramlaşan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak; “ Bayramlar kardeşliğin ve barışın birlikte olmanın simgesidir” dedi.

Bahçeşehir Okulları Kuşadası Kampüsünden Görkemli Açılış

Bahçeşehir Okulları Kuşadası Kampüsü 03 Eylül Cumartesi günü açılış töreniyle eğitime başladı.

Dar gelirliye

Büyükşehir'den, 5.2 milyon liralık yardım

Aidat Borçlarına Yapılandırma

19.08.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6735 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunla oda aidat borçlarına faiz indirimi ve taksitle ödeme imkanı getirildi.

47. Selçuk Efes Festivali sergi ve stantlar ile düzenlenecek

Selçuk’ta bu yıl festivalde müzik ve eğlence olmayacak

30 Ağustos Selçuk’ta da buruk geçti

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Selçuk’ta da buruk geçti. Protokol üyeleri ile birlikte İlçe Şehitliğinde konuşan ve konuşmasında Türk Ulusu’nun dirilişi ve destan yazdığı tarihlerden bir tanesi olan 30 Ağustos’un önemine dikkat çeken Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, “Bu vatanda bu bayrak hiçbir zaman yere inmeyecektir” dedi.

Kulübüne Üç Madalya Kazandırdı

12. Mehmet Gedik Yüzme Şampiyonası 21-23 AĞUSTOS 2016 tarihlerinde Kuşadası'nda yapıldı.

Türkiye’nin en şanslı üreticileri İzmir’de

Üretimde kaliteyi artırmak ve kırsalda kalkınmayı desteklemek için üreticilere arı kovanından meyve fidanına kadar ihtiyaç duydukları pek çok malzemeyi ücretsiz dağıtan, ürettikleri ürünleri satın alarak her yıl on milyonlarca liralık kaynak aktaran İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ziraat odalarına 2.7 milyon liralık tarım makinesi dağıtarak Türkiye’de bir ilk daha gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Türkiye'de tarım sektörü yüzde 2.1 büyürken, İzmir'de bu büyümenin yüzde 5.5 olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Efes’in Işığı’na büyük ilgi

Efes Işığını Takılarda Yansıttı…

Kanal 35'in yayını durduruldu

FETÖ operasyonları kapsamında Kanal 35'in yayını durduruldu

Selçuk Belediyesi’nden “ödüllü proje yarışması”

Selçuk Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi proje yarışması düzenliyor

Efes’in ışığı takılarda

Apasa Takı Tasarım Atölyesi, Efes Antik Kenti’ni tasarımlarına yansıttı. Açacakları Efes’in Işığı adlı sergide Kybele’den Artemis’e şehrin sembolleri ve mimarisi takılarla göz kamaştırıyor.

106 Öğrencisini Üniversiteli Yaptı

Özel Selçuk Çözüm Temel Lisesi İlk Yılında 106 Öğrencisini Üniversiteli Yaptı

Minik Kalplerin Büyük Heyecanı

Selçuk ‘ta faaliyet gösteren futbol yaz spor okulları yenilenen tören alanı sahasında çocukları ve velileri bir araya getiriyor.

STO’dan liderlik ve motivasyon eğitimi

Selçuk Ticaret Odası tarafından Uygulama Oteli’nde ‘Liderlik ve Motivasyon Eğitimi’ gerçekleştirildi. Oda üyeleri ve konuyla ilgilenen Selçukluların katıldığı seminer renkli anlatımıyla Danışman ve Eğitimci Dilek Selçuk tarafından verildi.

İZSU’dan Selçuk’a 17.3 milyon liralık yatırım

İZSU Genel Müdürlüğü, Selçuk ilçesinin 1970’lerden kalma 126 kilometrelik içme suyu şebekesini baştan sona yenilemek için çalışmalara başladı.

Meclis darbeye karşı olağanüstü toplandı

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne karşı Selçuk Belediye meclisinin demokrasiye bağlılık adına ortak bildirisinin görüşüldüğü tek maddelik Ağustos Ayı Olağanüstü Meclisi toplantısı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

İstatistik