Selçuk

Kültür ve Sanat Evi açılıyor

İlk etkinlik “Atatürk’ü Anma Konseri”

Seferihisar’ın Yeni Belediye Başkanı Selin Oldu

Seferihisar Çocuk Belediyesi 4.Dönem Belediye Başkanı seçti. Oldukça çekişmeli geçen 4 adaylı seçimin galibi 112 çocuğun oy kullandığı seçimde 39 oy alan Selin Ada (13) oldu.

Selçuk Kent Konseyi ikinci dönem seçimleri yapıldı

İki adayın yarıştığı seçimde Kent Konseyinin yeni başkanı Atay Tozlu oldu 8.Olağan Genel Kurul Toplantısını yapan ve başkanlık için iki adayın yarıştığı Selçuk Kent Konseyi’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı 39 oy ile Emekli - Sen Selçuk Temsilcisi Atay Tozlu oldu.

STO 2020’ye kadar hedeflerini belirledi

Beş Yıldızlı Oda olma yolunda ilerleyen Ticaret Odası Akreditasyon sürecinde önemli çalışmalara imza atıyor. Selçuk Ticaret Odası, Yönetim organlarının ve personelin katıldığı toplantıda SWOT çalışması sonuçlarını gözden geçirerek 2020’ye kadar hedeflerini belirledi.

STO Borçların Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Konferans Düzenledi

Selçuk Ticaret Odası tarafından düzenlenen ‘Bazı Borçların Yeniden yapılandırılmasına İlişkin Bilgilendirme Konferansı’ Uygulama Oteli Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Emeklilerin Promosyon Tepkisi İzmir’in Selçuk İlçesinden Yükseldi

Selçuk istasyon meydanında buluşan emekliler çarşı merkezinden SGK önüne yürüyerek basın açıklaması yaptılar.

Büyükşehir’den Selçuk’a çevre dostu proje

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hizmet verdiği ilçelerdeki çevre projelerine bir yenisini daha ekliyor. Selçuk'ta hayata geçirilecek katı atık transfer merkezi, benzerlerinden farklı olarak tamamen kapalı sistemle çalışacak ve aynı anda 2 TIR’a birden aktarım yapılabilecek.

STO Başkanı Koray YOLCU Türkiye- Polonya İş Forumuna Katıldı

Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu EBSO organizasyonunda Varşova’da düzenlenen Türkiye-Polonya İş Forumu'na katıldı.

Efes'in Işığı Aydın Arkeoloji Müzesi’nde

Apasa Takı Tasarım Atölyesi’nin Efes Antik Kenti’nden esinlenerek hazırlamış olduğu tasarımlar, Aydın Arkeoloji Müzesi’nde sergilendi.

Selçuk- Efes Kent Belleğine anlamlı jest

İki yılda tamamladığı tren maketini Selçuklular’a hediye etti

İZBAN Selçuk’un 8 Eylül Kurtuluş yıldönümünde açılacak

Torbalı-Selçuk İZBAN Hattı Bakan talimatıyla hızlandırıldı

Sezonun ilk yürüyüşü

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi yürüyüş sezonunu Karaburun'daki tarihi taş yolda açacak.

Geçmişten geleceğe

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 14. kez düzenlediği “Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri”ni kazananlar belli oldu. Yarışmada ilk kez bu yıl yer alan “Geleneksel Zanaatların Yaşatılması” kategorisinin ödüllerini üç usta paylaştı.

Yıkılan binanın yerine park yapılacak

Selçuk yepyeni bir parka daha kavuşuyor

STO Üyelerinin Aidat Borçlarına Yapılandırma Fırsatı

Selçuk Ticaret Odası Yönetim Kurulu, 19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanun ile Oda aidat borçlarının gecikme zammına af getirildiğini, taksit imkanından yararlanmak isteyen üyelerin en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar Selçuk Ticaret Odası’na başvurmaları gerektiğini bildirdi.

Türk Dağcıların Kosova Çıkarması

Kosovalı dağcıların daveti üzerine 34 kişilik bir ekiple Prizren’e giden Türk dağcılar Koca Balkan zirvesini Atatürk ve Türk bayrakları ile süslediler.

Heybesinde müjdeyle geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Yoldan gelenin heybesine bakarlar” dedi, İzmir’e müjdeyle geldi. Ziyaretten önce “Büyük Körfez” projesinin ÇED onayını imzalayan Bakan Özhaseki, İzmir için yapılacak tüm projelerin önünü açacaklarını dile getirdi.

UNESCO kentlerinde pedal sesleri

“UNESCO Dünya Mirası Yolunda” Organizasyonu 24 – 25 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. İki UNESCO Kenti arasında 500 amatör bisikletçi 184 kilometrelik mesafeyi pedallayacak. Organizasyon 24 Eylül sabahı Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Meryem Ana Evi önünden başlayacak.

Eğitime desteğimiz sürecek

Selçuk’ta okullar eğitime hazır

Ticaret Odası Ayasuluk Kazılarına Konuk Oldu

Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, Oda Genel Sekreteri Filiz Acarğil, Basın ve Tanıtım Sorumlusu Berrin Dereli, Ayasuluk Tepesi ve Selçuk Kalesi kazı evini ziyaret etti.

İstatistik