Selçuk

İzmir’de işler “rayında”

320 milyon liralık yatırım ve 95 yeni metro vagonuyla filosunu güçlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni araçların 55 adedini törenle teslim aldı. 2000 yılında 11 kilometrelik hat üzerinde ve 10 istasyonla hizmet vermeye başlayan İzmir raylı sistemi, 2020 yılına kadar 250 kilometrelik hat üzerinde, 120 istasyonda sefer yaparak tam 23 kat büyümüş olacak.

Selçuk Tahran Turizm Fuarı’nda

Selçuk Belediyesi önemli bir turizm fuarına daha katılıyor. 6 – 9 Şubat tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenecek olan Uluslararası Tahran Turizm Fuarı’nda katılacak olan Selçuk Belediyesi İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tanıtım Şube Başkanlığı koordinasyonu ile fuara iştirak edecek.

Onlar şimdi daha mutlu

Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Evde Bakım Hizmetleri kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Her alanda sosyal belediyeciliğe önem veren Selçuk Belediyesi, Evde Bakım Hizmetleri projesi kapsamında yaşlılık, engellilik veya herhangi bir sebeple yatağa mahkum olan vatandaşlara kişisel bakımlarının yanı sıra ev temizliği hizmeti de sunuyor.

UNESCO Kentine ilgi yine yoğun

TÜYAP Fuar Merkezi'ndeki 29 Ocak'a kadar devam edecek olan 21. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) UNESCO Kenti Selçuk’un da yer aldığı İzmir standı yine büyük ilgi görüyor.

İşçi ve memur temsilcilerinden Başkan Bakıcı’ya teşekkür

İmkanlarımız içerisinde en iyisini yapıyoruz

Filenin galibi 11/A

Selçuk Şehir Er Mehmet Yüce İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 09-17 Ocak tarihleri arasında organize ettiği Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla ilçemiz Gazi Mustafa Kemal Spor Salonunda gerçekleştirilen sınıflar arası Futsal Okul birinciliği müsabakaları sonar erdi.

Selçuk Kent Konseyi Kadın Meclisi Seçime Gidiyor

Selçuk Kent Konseyi Yürütme Kurulu yeni dönemin 3. toplantısını kendi binasında gerçekleştirdi. Atay Tozlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Kent Konseyinin geçen üç aylık çalışmaları değerlendirildi. Yürütme Kurulu üyelerinin ayrı ayrı görüşlerinin dile getirildiği toplantıda ayrıca 18 Ocak Çarşamba günü yapılacak olan Kadın Meclisi Başkan ve Yürütme Kurulu seçimleriyle ilgili yapılacak hazırlıklar da ele alındı.

Selçuk Efes Deve Güreşleri Festivalinin Geleceği İçin Endişeliyiz

Bir festivalin başarılı olması için ana ve tali amaçları ile işlev ve öneminin iyi kavranması, yer ve zaman seçiminin doğru yapılması, yeterli ekonomik kaynak sağlanması gerekir. Ama en az bu unsurlar kadar önemli olan unsur, geniş kitlelere hitap sağlanması için iyi bir pazarlama planlama ve organizasyon yapılmasıdır.

Güreş coşkusu hava muhalefeti tanımadı

Deve güreşlerinin vazgeçilmez adresi Selçuk Efes Deve Güreşleri, 35. Kez Pamucak Arena’da yapıldı. Pamucak Arena’daki güreş coşkusu hava muhalefeti tanımadı. 104 devenin güreştiği festival Reuters, Anadolu Ajansı, Rumeli TV gibi yerli ve yabancı yayın kuruluşları tarafından takip edildi.

E-Ticaret Yapmak İsteyen Esnafa Seso Desteği

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası e-ticaret yapmak isteyen esnaflara ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti sunacak.

Selçuk Ticaret Odası Akredite Oda Oldu

Selçuk Ticaret Odası, Bağımsız Denetim Kuruluşu Türk Loydu Vakfı Akreditasyon Denetçisi Oğuz Hakan Aksu’nun gerçekleştirdiği denetim sonucunda Akredite olmaya hak kazandı. Gün boyu süren denetimde akreditasyon sistemi kriterlerine uyum titizlikle gözden geçirildi.

Badminton müsabakaları bitti

Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Selçuk Belediye Başkanlığının katkılarıyla gerçekleştirilen orta okullar arası badminton ilçe birinciliği müsabakaları 3 Ocak 2017 tarihinde Selçuk ilçesi Gazi Mustafa Kemal spor salonunda yapıldı.

Prof. Dr. İsmail Aka’nın adı yaşatılacak

Selçuk Belediyesi tarafından yapılacak olan kütüphane ve etüt Merkezi için ilk adım atılıyor. Halk Eğitim Eski Binası yerine yapılacak olan kütüphane ve etüt merkezinin temel atma töreni 6 Ocak Cuma günü saat 11.00’de gerçekleşecek.

Mandalina Kurudu, Değeri 5 Kat Arttı

Seferihisar Belediyesi, ağaçta 50 kuruş, tezgahta 1 Lira olan mandalinayı jeotermal enerjiyle kuruttu. Kurutulmuş mandalina, tam 5 kat fiyatına ihraç edilmeye başlandı.

Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri dernek binalarına kavuştu

Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği uzun bir aradan sonra yerine taşındı. Selçuk Belediye Meclis kararıyla tahsis edilen pazar yerindeki dernek binasının açılışına Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Eren, Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Murat Hatipoğlu, THK Üniversitesi İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Birer, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş üyeleri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı. Protokol üyelerinin yanı sıra uzun bir aradan sonra derneklerinin bir yere sahip olmasının mutluluğunu yaşayan gazilerin de ortak dileği terörün bitmesiydi.

Caddenin Adı Değişsin Selçuk Bu Ayıptan Kurtulsun

Selçuk Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bölgemizde Kuvayi Milliye Hareketinin lideri olan Mahmut Esat Bozkurt’u ölüm yıl dönümü dolayısı ile kabri başında dualarla andı.

Başkan Kocaoğlu’ndan metro çıkışı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Narlıdere Metrosu'nun yapımı için yılbaşından sonra ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Projenin tamamen Büyükşehir Belediyesi'nin güç ve imkanlarıyla yapılacağını belirten Başkan Kocaoğlu, kamuoyunda metroyu hükümet yapıyormuş gibi bir algı oluşturulmak istendiğini belirterek “Keşke yapsalar” diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, İZBAN toplu sözleşme sürecinde yaşadıkları “rol çalma” işinin Narlıdere metrosu yapımında da tekrarlandığını söyledi.

Ne yapılsa azdır

Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği, Selçuk Belediyesi ile yaptığı protokol kapsamında ilçe merkezindeki yeni yerine kavuşuyor. Aynı gün Olağan Genel Kurullarını da yapacak olan derneğin açılışı, 28 Aralık 2016 Çarşamba günü Saat 13.30’ da gerçekleşecek.

Kubilay koşusuna 1 günlük erteleme

23 Aralık Cuma günü yapılacağı duyurulan, “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu”, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın aynı gün gerçekleştireceği İzmir programları nedeniyle 24 Aralık Cumartesi gününe ertelendi. Toplam 30 bin TL ödüllü koşu için son başvuru tarihi ise 23 Aralık Cuma günü olarak güncellendi.

Hayal ettik ve başardık

Dünya 3.sü Selçuk'tan

İstatistik