Selçuk

Selçuk Kasım’da doğal gaza kavuşuyor

Selçuk’a doğal gaz gelmesiyle ilgili yapılan teknik toplantıdan müjdeli karar çıktı.

Bakan Eroğlu, Selçuk'a Müjdeli haberlerle geldi

İzmir Programı kapsamında Selçuk'u ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilçede yapılması planlanan önemli projeler ile ilgili müjdeli haberler verdi.

Celsus Kütüphanesi’nin dev görseline yoğun ilgi

Selçuk Belediyesi yurt içi ve yurt dışındaki turizm fuarlarında Selçuk’un marka değerlerini tanıtmaya devam ediyor. 8 - 12 Mart tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ITB Berlin Fuarı’na katılan Selçuk Belediyesi, kentin turizm değerlerini bir kez daha dünyaya tanıtıyor.

Büyükşehir’den 30 ilçeye 90 araç

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin temizlik hizmetlerine katkı sağlamak üzere 25.7 milyon liralık maliyetle 90 araç satın aldı. Son teknoloji araçların dağıtımına İzmir'in güney bölgesinde bulunan 8 ilçeden başlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 24 aracın anahtarını belediye başkanlarına teslim etti.

STO Kalitesi Artık Beş Yıldızlı

Kaliteli hizmet anlayışıyla öne çıkan Selçuk Ticaret Odası, geçen yıl başladığı Akreditasyon sürecinde mutlu sona ulaşarak ‘Akredite Oda’ oldu. STO, Beş yıldızlı Oda unvanını Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İkiz Kuleler’de yapılan törende aldı.

Selçuk lezzetleri büyük ilgi gördü

GL Platform tarafından Efes Kongre Merkezi’nde 2.’si düzenlenen Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı’nın ikinci gününde de Selçuk Belediyesi standı büyük ilgi gördü.

Doğanın Bağrından Antik Dünyaya Adımlamak

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi Kızılağaç Köyü - Kıyıkışlacık arasındaki antik coğrafyada doğa yürüyüşü gerçekleştircek.

STOD İş Hayatında İletişim Ve Beden Dili Eğitimi

Selçuk Ticaret Odası eğitimlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Dört yıldan beri düzenli olarak KOSGEB eğitimleri düzenleyen Ticaret Odası eğitim misyonunda kentte önemli bir ihtiyacı gideriyor.

Selçuk’un lezzeti “Dünya Mutfağında”

Selçuk’un yöresel mutfak çeşitliliği ilçenin ünlü aşçıları tarafından, 22 – 25 Şubat 2017 tarihleri arasında Efes Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ve sektör profesyonellerinin yer aldığı “Aegean Hosttech Fair Platform 2017” de tanıtılacak.

Selçuklu çiftçinin ürünü dünya ile buluşacak

Selçuk Belediyesi’nden E - Commodity Bazaar’ a Destek

İzmir’de işler “rayında”

320 milyon liralık yatırım ve 95 yeni metro vagonuyla filosunu güçlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni araçların 55 adedini törenle teslim aldı. 2000 yılında 11 kilometrelik hat üzerinde ve 10 istasyonla hizmet vermeye başlayan İzmir raylı sistemi, 2020 yılına kadar 250 kilometrelik hat üzerinde, 120 istasyonda sefer yaparak tam 23 kat büyümüş olacak.

Selçuk Tahran Turizm Fuarı’nda

Selçuk Belediyesi önemli bir turizm fuarına daha katılıyor. 6 – 9 Şubat tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenecek olan Uluslararası Tahran Turizm Fuarı’nda katılacak olan Selçuk Belediyesi İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tanıtım Şube Başkanlığı koordinasyonu ile fuara iştirak edecek.

Onlar şimdi daha mutlu

Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Evde Bakım Hizmetleri kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Her alanda sosyal belediyeciliğe önem veren Selçuk Belediyesi, Evde Bakım Hizmetleri projesi kapsamında yaşlılık, engellilik veya herhangi bir sebeple yatağa mahkum olan vatandaşlara kişisel bakımlarının yanı sıra ev temizliği hizmeti de sunuyor.

UNESCO Kentine ilgi yine yoğun

TÜYAP Fuar Merkezi'ndeki 29 Ocak'a kadar devam edecek olan 21. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) UNESCO Kenti Selçuk’un da yer aldığı İzmir standı yine büyük ilgi görüyor.

İşçi ve memur temsilcilerinden Başkan Bakıcı’ya teşekkür

İmkanlarımız içerisinde en iyisini yapıyoruz

Filenin galibi 11/A

Selçuk Şehir Er Mehmet Yüce İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 09-17 Ocak tarihleri arasında organize ettiği Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla ilçemiz Gazi Mustafa Kemal Spor Salonunda gerçekleştirilen sınıflar arası Futsal Okul birinciliği müsabakaları sonar erdi.

Selçuk Kent Konseyi Kadın Meclisi Seçime Gidiyor

Selçuk Kent Konseyi Yürütme Kurulu yeni dönemin 3. toplantısını kendi binasında gerçekleştirdi. Atay Tozlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Kent Konseyinin geçen üç aylık çalışmaları değerlendirildi. Yürütme Kurulu üyelerinin ayrı ayrı görüşlerinin dile getirildiği toplantıda ayrıca 18 Ocak Çarşamba günü yapılacak olan Kadın Meclisi Başkan ve Yürütme Kurulu seçimleriyle ilgili yapılacak hazırlıklar da ele alındı.

Selçuk Efes Deve Güreşleri Festivalinin Geleceği İçin Endişeliyiz

Bir festivalin başarılı olması için ana ve tali amaçları ile işlev ve öneminin iyi kavranması, yer ve zaman seçiminin doğru yapılması, yeterli ekonomik kaynak sağlanması gerekir. Ama en az bu unsurlar kadar önemli olan unsur, geniş kitlelere hitap sağlanması için iyi bir pazarlama planlama ve organizasyon yapılmasıdır.

Güreş coşkusu hava muhalefeti tanımadı

Deve güreşlerinin vazgeçilmez adresi Selçuk Efes Deve Güreşleri, 35. Kez Pamucak Arena’da yapıldı. Pamucak Arena’daki güreş coşkusu hava muhalefeti tanımadı. 104 devenin güreştiği festival Reuters, Anadolu Ajansı, Rumeli TV gibi yerli ve yabancı yayın kuruluşları tarafından takip edildi.

E-Ticaret Yapmak İsteyen Esnafa Seso Desteği

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası e-ticaret yapmak isteyen esnaflara ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti sunacak.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik