Selçuk

Dış Ticaret Ve Yatırım İletişim Noktaları Oluşturulacak

Ekonomi Bakanlığı ve TOBB arasındaki anlaşma uyarınca ülke çapındaki Akredite odaların katılımıyla Ankara’da gerçekleşen dış ticaret ve yatırım iletişim noktaları oluşturulması için hazırlık eğitimi düzenlendi.

Kutsal Dağa Atatürk Tırmanışı

4. Geleneksel Latmos Zirve Trans Faaliyeti için tırmanan dağcılar kutsal dağın zirvesinde Atatürk filaması dalgalandırdılar.

Selçuk Ticaret Odası Fransız Turizm Heyetini Ağırladı

Fransız Seyahat Acenteleri Birliği ve bağlı turizm acentelerinden oluşan Fransız turizm heyeti İzmir’de gerçekleştirdiği program kapsamında UNESCO kenti Selçuk’a gelerek bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Gaziler Günü törenle kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Selçuk’ta düzenlenen çelenk sunum töreni ile kutlandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı verilmesinin yıldönümü sebebiyle kutlanan Gaziler Günü sebebiyle düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye Başkanlığı, Selçuk Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği çelenkleri koyuldu.

Gökçealan’da üzüm festivali

Gökçealan Üzüm Festivali 17 Eylül Pazar günü Gökçealan Mahallesi’nde yapılıyor.

48. Selçuk Efes Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

48. Selçuk Efes Kültür ve Sanat Festivali 6- 8 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Festival kapsamında Selçuk’un kurtuluşunun 95. Yıldönümü olan 8 Eylül Cuma günü Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla İZBAN Selçuk Hattı’nın da yer aldığı toplu açılış ve temel atma törenleri gerçekleşecek.

Efes’te opera bale ve günleri başlıyor

UNESCO Kenti Selçuk sanatın merkezi oluyor

Selçuk Pamucak’ta “Engelsiz kamp” başlıyor

Selçuk Belediyesi’nin engelli vatandaşlara yönelik düzenlediği sosyal sorumluluk projelerinden gelenek haline gelen Engelsiz Kamp bu yıl dördüncü kez düzenleniyor.

Özazman Aday Olmadı, Ders Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Nail Özazman, yaklaşan delege seçimleri öncesi yayınladığı açıklama ile Kuşadası CHP’de deprem etkisi yarattı.

Selçuk Esnafına Sicil Müjdesi

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yürüttüğü çalışmalar sonuç verdi. Esnaf sicil işlemleri için ilçe dışına gitmek zorunda kalmayacak.

Vatan Partisi'nden, 'İncirlik üssü ABD'ye kapatılsın' kampanyası

Selçuk'ta, Vatan Partisi İlçe Örgütü, bölücü terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG'ye ağır silah vereceğini açıklayan ABD'ye karşı bildiri dağıttı.

Zabıta ekipleri göz açtırmıyor

119 adet kaçak ekmek ele geçirildi

Dağa Otobüs Kaldıracaklar

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Türkiye dağcılarının en çok ziyaret ettiği bölge olan Aladağlar’da şenlik düzenliyor.

Becer kent belleğinde okurlarıyla buluşacak

Bir Türkiye romanı Efraim okurlarıyla buluştu

Pamucak onlara emanet

Pamucak TİMİ işbaşında

THK’da mezuniyet heyecanı

THK Üniversitesi İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu 5. Dönem Mezuniyet Törenine Selçuk Efes Havaalanı ev sahipliği yaptı.

Her zaman yanınızdayız…

Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koştu. Ramazan ayı sebebiyle 500 aileye erzak paketi dağıtıldı. Sosyal Market’ten yapılan ve yardımlaşma duygusunun üst düzeye çıktığı bayram öncesinde ayakkabı ve kıyafet bağışları da ihtiyaç sahipleriyle buluşturulmaya devam ediyor.

ABD'den dünya birinciliğiyle döndüler.

İTÜ APİS AR-GE uydu takımı ABD'den dünya birinciliği ile döndü. Amerika'da NASA sponsorluğu ile uzay teknolojileri alanında üniversiteler arası düzenlenen dünyanın en önemli yarışmalarından biri olan 'CanSat Competition 2017’ye katılan, Corendon Airlines’ın desteklediği İTÜ APİS Ar-Ge uydu takımı 100’den fazla takım arasında dünya birincisi oldu.

Ticaret Odası Selçuk’ta Bisiklet Hareketi Başlattı

Kent içi trafik ve otopark sorununa alternatif çözüm olarak bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını amaçlayan Selçuk Ticaret Odası ilçede bisiklet hareketi başlattı.

İş yerlerine hijyen denetimi

Amaç vatandaşın sağlığını korumaktır

İstatistik