Selçuk

Selçuk'ta Müzeler Haftası Kutlandı

Her yıl 18-24 Mayıs tarihlerinde kutlanan Müzeler Haftası, bu yıl da hafta boyunca farklı yaş grubundaki kişilere yönelik değişik etkinliklerle kutlandı. Müzeler Haftası buyunca Efes Ören Yeri, Efes Müzesi ve Selçuk Kent Merkezinde Efes Müzesi Müdürlüğü tarafından bir çok etkinlik düzenlendi.

Esnafın ‘Kart’ Zaferi…

Yüksek komisyon oranları ve ödeme süreleri nedeniyle uzun süredir tartışma konusu olan ‘Yemek Kartları’ sorunu çözülüyor. İESOB Başkanı Mutlu yemek kartları konusunda verdikleri uzun soluklu mücadelenin meyvelerini topladıklarını söyledi.

Şehit ve gazilere “minnet gecesi”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehit ailelerini ve gazileri geleneksel iftar yemeğinde ağırladı. Minnet ve şükran duygularının doruğa çıktığı geceye İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Milletvekili Atilla Sertel ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

Efes Meslek Yüksekokulu büyüyor

Üç yeni program açılıyor

UEFA U17 Avrupa Şampiyonası finalini yönetecek

FIFA kokartlı hakemlerimizden Halil Umut Meler, 20 Mayıs 2018 Pazar günü İtalya ile Hollanda takımları arasında oynanacak UEFA U17 Avrupa Şampiyonası final müsabakasını yönetecek.

Eğlenirken eğlendirdiler

10 – 16 Engelliler Haftası nedeniyle Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda Goncagül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile SELENDER( Selçuk Engellileri Destekleme Derneği) işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Selçuk’un özel çocukları eğlenirken eğlendirdi.

Tam kadro geldiler

İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (İESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu'nun öncülüğündeki yeni yönetim, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Aziz Kocaoğlu, "tam kadro" gelen İESOB yönetimini kutlayarak esnaf ve sanatkara desteklerini sürdüreceklerini ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Artık çizmeyi aştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hizmet verdiği ilçelerdeki çevre projelerine bir yenisini daha ekledi. Selçuk'ta inşa edilen İzmir'in ilk kapalı sistem katı atık transfer istasyonu törenle hizmete girdi.

Başkan Kocaoğlu Selçuk'ta Anneler Gününü Kutladı

Selçuk'ta inşa edilen İzmir'in ilk kapalı sistem katı atık transfer istasyonu açılış töreni için Selçuk'a gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tören sonrası Selçuk Pazar Yeri'nde esnafı ve Selçuklu vatandaşları ziyaret etti.

İsabey Okulu’nda bilim fuarı

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı İsabey Okulu’nda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’na katıldı. Fuarda İsabey Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan projeleri inceleyen Başkan Bakıcı; Bilimin Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için takip edilmesi gereken olmazsa olmaz bir yol olduğunu söyledi.

Zekeriya Mutlu güven tazeledi…

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 25. Olağan Genel Kurulu’nu büyük katılımla gerçekleştirdi. Kültürpark 1 nolu holde yapılan genel kurul sonucu seçimlere tek aday olarak giren İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu yeni dönem için esnaf temsilcilerinden tekrar güvenoyu aldı.

Selçuk'ta 'Jilet Çek' Projesi

Çöpe atılarak hem insan hem de hayvan sağlığına zarar veren jiletlerin toplanması ve geri dönüşüme gönderilmesi amacıyla Şirince Türetim Derneği tarafından başlatılan "Jilet çek" adlı sosyal proje, Selçuk’ta düzenlenen basın toplantısıyla berber esnafına tanıtıldı.

Bisikletçilerin Hedefi Tulum Kalesi

Zirve Selçuk Bisiklet Takımı fazla bilinmeyen Tulum Kalesine bisiklet faaliyeti düzenliyor.

Girişimcilik Eğitimi Başladı

Girişim SESO’dan, eğitim İŞKUR’dan, destek KOSGEB’den, fikir SENDEN..

1 Mayıs’ı kadro ve sendika sevinci ile kutladılar

Belediye çalışanları Pamucak’ta buluştu

İlkokullar Arası Koşabilirken Koş Çocuk Oyunları Yarışmaları Yapıldı

İlkokullar Arası Koşabilirken Koş Çocuk Oyunları Yarışmaları Yapıldı

Birlikte çalışacağımız takım arkadaşları alınacaktır.

Birlikte çalışacağımız takım arkadaşları alınacaktır.

İskeçeli Türkler’den Başkan Bakıcı’ya ziyaret

Batı Trakya’da yaşayan Türkler Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yı makamında ziyaret etti.

Yeni Dönemde De ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’

STO Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu ve Meclis Başkanı Yusuf Dereli yaklaşan Oda seçimleri öncesi ortak bir açıklama yaptı:

Zuhal Fitness'de Milli Takım Heyecanı

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Federasyonunun 21-25 MART 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Türkiye Şampiyonası - Milli takım ve Avrupa Şampiyonası seçmeleri Antalya-Side'de yapıldı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik