Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Zuhal Fitness Gym Club Milli Gururu Tekrar Yaşattı

Türkiye sampiyınasında sikletlerinde birinci olup milli takım kadrosuna çağrılan ZFC sporcularından Haktan Mercan ve Melisa Özsarı Ekvador’un Quita kentinde yapılacak olan Vücut Geliştirme /Fitness Gençler Dünya Şampiyonası için İstanbul'da milli takım kafikesine katıldılar.

İzmir’de Zirve Gibi Turizm Buluşması

İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen Turizm Sektörü İzmir Buluşması, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla İzmir’de adeta turizm zirvesi şeklinde gerçekleşti. İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve pek çok önemli ismin iştirak ettiği İzmir turizm buluşmasına Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu ve Yönetim Kurulu üyesi Ümit Yolcu katıldı.

UNESCO Kentine Yeni Butik Otel

UNESCO Dünya Kültür mirası listesinde bulunan Selçuk ilçesinde yeni bir butik otel hizmete girdi.

Arkeoloji Öğreniminin Gizemi, Püf Noktaları

“Arkeoloji Nedir? Eski kültür ve uygarlıklardan geriye kalan her türlü alet, malzeme, ev eşyaları ve sanat yapıtları gibi maddi kalıntıları inceleyen eskinin bilimidir.”

Meander Motifinin Anlamı

Su, yeniden doğuşun, bedensel ve ruhsal yenilenmenin, yaşamın sürekliliğinin, bereket, soyluluk, bilgelik, saflık ve erdemin sembolüdür.

Efes’in Tarihi: (Apasas’tan Selçuk’a)

Çukuriçi Höyük’teki son kazılar Selçuk’un tarihini yaklaşık 8600 yıl önceye götürüyor.

“Türkülerin Dilinden” bir gece

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Selçuk Belediyesi Amfi Tiyatro’da Murat Gezer ile “Türkülerin Dilinden Türkü Gecesi” adlı etkinlik düzenlendi.

Türkiye Kültür Hazinelerini Arıyor

Türkiye Kültür Hazinelerini Arıyor

Merve Çalışkan Yeşilyurt Değişim İçin İmza Attı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi destekleyen kurultay delegelerinin geride kalan pazartesi günü "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında olağanüstü kurultay talebiyle noter kanalıyla başlattıkları imza süreci devam ediyor.

Esnafa ‘Barış Masası’nı anlattılar

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İmar Barışı kapsamında tanınan imkanlardan esnaf sanatkarları yararlandırmak adına bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Selçuklu pehlivanlar Kırkpınar Er Meydanında.

İlçemizde İmam Hatip Lisesi öncülüğünde başlayan güreş faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

İmar Barışı Ofisi’ne yoğun ilgi

Selçuk Belediyesi Hizmet Binası’nda faaliyete geçen İmar Barışı Ofisi vatandaşları İmar Barışı ile bilgilendirmeye devam ediyor. Selçuklu vatandaşların İmar Barışı Ofisi’ne ilgisi yoğun oldu. Genel olarak konutların imar ve iskan sorunlarını Yapı Kayıt Belgesi vererek çözmeyi amaçlayan İmar Barışı ile 13 Milyon konutun imar ve iskan sorununun çözülmesi hedefliyor.

Halil Umut Meler, Akdeniz Oyunları'nda görev yapacak

Halil Umut Meler, Akdeniz Oyunları'nda görev yapacak

SESO Esnafa Makina Teçhizat Kredi Desteğini Duyurdu

İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için KOSGEB tarafından verilecek, 'Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği' için başvurular 1 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek.

Dünya Şampiyonasında İki Selçuklu

Çocuk Fitness Milli Takımı Dünya Şampiyonasında İki Selçuklu

Şirince Esnafı İmza Topladı

Bir süre önce Şirince Köyünde akşam pazarı kurulacağı yönünde haberlerin yayılması üzerine Şirince esnafı SESO önderliğinde imza toplamaya başladı.

Sığla Bey Türbesine Sözde Bakım!

Selçuk Belediyesi’nin temizledik dediği Türbeye bakanlar şaşırıp kalıyor.

Efes Antik Tiyatroda Yağmur Sürprizi

Şef Gerard Schwarz yönetimindeki İngiliz Oda Orkestrası ile Güher- Süher Pekinel piyano İkilisinin Efes Antik Tiyatrodaki konserine yağmur engel olamadı. Yarım saat geç başlayan konserde kendi alanlarında dünyanın en iyilerinden olan şef, solistler ve orkestranın buluşması izleyicilere tarihi bir müzik gecesi yaşattı.

Efes Meslek Yüksekokulu ilk mezunları verdi

Heyecan, coşku ve gurur bir aradaydı

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik