“İsyan” Selçuk’ta

“İsyan” Selçuk’ta

Haber
23 Haziran 2010  16:28:41 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 909

Peter Weiss tarafından yazılan ve ünlü şairimiz Can Yücel tarafından Türkçeye çevrilen “İsyan” adlı oyun Selçuk’ta sahneleniyor. Selçuk Belediyesi ve SEGEM-DER işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, Angola halkının Portekiz’e karşı yürüttüğü bağımsızlık mücadelesini, ABD politikalarının bir halkı ve onu yönetenleri ne duruma getirdiğini anlatan tiyatro oyunu İzmir Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek.

         Perşembe akşamı saat 21.00 de Efes tiyatro salonunda ücretsiz olarak sergilenecek oyunun öncesinde İzmir Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları aynı gün saat 14.00 de Belediye Yüzme Havuzunda, saat 18.00 de de Carpouza Kafe’de sergileyecekleri sokak oyunlarıyla Selçuklularla buluşacaklar. Orçun Masatçı’nın yönettiği, oyuncular Nazlı Masatçı, Şahin Adıgüzel, Selçuk Uyan ve Özlem Öztürk tarafından sahnelenen “ İsyan” adlı oyun 10. Lions Tiyatro Ödülleri en iyi oyun ödülü ve en iyi genç yetenek ödülüne layık görüldü.
        İzmir Yenikapı Tiyatrosu 2005 yılında sokağın tiyatrosu olarak kuruldu. Kurulduğu günden bu yana köylerde 3, çeşitli ilçelerde de 4 festivali hayata geçirdi, onlarca festivale konuk tiyatro ekibi olarak katıldı. İsyan oyunuyla Avrupa’nın 13 kentinde sahne aldı.


Haber

Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik