6 yıllık bir çalışmanın ürünü sergilendi

6 yıllık bir çalışmanın ürünü sergilendi

Haber
1 Nisan 2010  22:54:35 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 805

Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok ressam ve resim sanatçılarına ev sahipliği yapan Efes Müzesi Hikmet Gürçay sanat Galerisi şimdi de Ressam Ülkü Yalçın’ın bir biriden değerli resimlerini ağırladı. Sergi 14 gün ziyaretçilere açık kalacak.

         Serginin açılış törenine Tire Belediye Başkanının eşi Yüksel Çiçek, Tire halk Eğitim Müdürü Turhan Eke, Tire Halk Eğitim Müdür yardımcısı Mesut Mut, Efes Müzesi Müdürü Cengiz Topal ve davetliler katıldı.
 
         Bu güne kadar kişisel olarak 3 karma olarak birçok sergi açtığını belirten Ülkü Yalçın resimlerini doğa ve tarih’i ele aldığını özellikle, Küresel ısınmaya yönelik çalışmalar yaptığını, Dünyanın gözyaşlarını tablolarına yansıttığını ifade etti.
 
Resimlerinde yağlı boya tekniğinde küçük ve büyük boyutlarda ürettiğini, sergide 64 tablonun sergilendiğini hatırlatan Yalçın, 6 yıllık bir çalışmanın ürününü bu sergide topladığını kaydetti.


Haber

Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik