Canlar Tiyatrosu Selçuk’ta

Canlar Tiyatrosu Selçuk’ta

Haber
8 Mart 2010  10:37:44 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 1165

Yangın Yeri Maraş Selçuk’ta sahne alıyor

Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesinin girişimleri ile Ankara Simurg Oyuncularının rol aldığı “Yangın Yeri Maraş” adılı oyun 11 Mart 2010 Perşembe günü saat 20:00’de Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonunda sahne alacak.
 
         Canlar Tiyatrosu, 2008-2009 sezonunda acı yüklü ve halen karanlıkta kalmış başka bir gerçeğini; Maraş kıyımını tiyatro sahnesine taşıdı. Serdar Doğan’ın kaleme alıp Cengiz Sezgin’in yönettiği, Hasan Yükselir’in müziklerini, Rıfat Batur’un dekor tasarımını hazırladığı; oyunda Halil Esen, Cengiz Sezgin, İlkay Kayku, Hasan Ballıktaş, Melih Yetkin, Habip Hacımustafaoğlu, Figen Adıgüzel, Caner Yamaç, Süha Koçoğlu’nun rol alıyorlar.
         Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesinin kültür etkinliği çerçevesinde 11 Mart 2010 Perşembe günü saat 20:00’de Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro salonunda sahne alacak olan “Yangın Yeri Maraş” adlı oyuna tüm Selçuk halkını beklediğini ifade eden Dernek Başkanı İsmail Çetin; “Bazı türküler vardır, ne zaman duysanız, yada mırıldansanız ciğerinize işler. Hatta yüreğinizin bam teli sızlar, sesiniz titrer. Maraş Katliamı benim için öyledir işte. Ne zaman ansam, hatırlasam bam telimi sızlatır. Çok ağır bir uzun havadır Maraş, dumanı halen tüten bir yangın gibi. Bu anlamda bu değerli tiyatrocuları ve bu anlamlı oyunu Selçuk halkının mutlaka izlemesini umut ediyorum” şeklinde konuştu.


Haber

Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik