Anneler 2 prematüre çocuk için sahneye çıktı

Anneler 2 prematüre çocuk için sahneye çıktı

Haber
22 Şubat 2010  09:06:55 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 842

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi masraflarını üstlendiği iki prematüre çocuk için ilk kez tiyatro oyununda rol aldılar.

Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi ve Kuşadası Tiyatrokolik tiyatro grubu tarafından hazırlanan “Sakallı Gelin” isimli oyun ile Türk Anneler Derneği üyesi anneler Kuşadası’nda ilk defa tiyatro oyunu ile halkın karşısına çıktı. Oyunu aralarında Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ve eşi Sebahat Altungün’ün de içinde bulunduğu kalabalık bir tiyatrosever grubu izledi.
Sanatın bir dalı olan tiyatronun içerisinde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi Başkanı Tülay Mutlu, “Bizler her zaman yardım amaçlı olarak birçok etkinlikler düzenledik ve yardımlarımızı bu sayede gerçekleştirdik. Bu sefer yardım amaçlı olarak düzenlediğimiz bu etkinliğimizde dernek üyesi arkadaşlarım ve Kuşadası’nda bulunan genç arkadaşlarımızdan oluşan Tiyatrokolik ekibi ile birlikte sahnedeyiz, bu bizi hem heyecanlandırıyor hem de çok mutlu ediyor. Oyunumuzdan elde edilecek olan geliri bakımını üstlendiğimiz 2 prematüre çocuğumuz için kullanacağız. Oyunumuza her yaştan herkesi davet ediyoruz.” diye konuştu.
Oyun 27 Şubat 2010 ve 05 Mart 2010 tarihinde saat:20:00’de Kuşadası İlçe Kütüphane Salonunda yine seyirci ile buluşacak. Hasan Hüseyin Karabağ’ın yazdığı 2 perdelik oyunu Selim Yıldız yönetirken oyunda Türk Anneler Derneği Kuşadası Şubesi Başkanı Tülay Mutlu olmak dernek üyeleri Hülya Özkan, Tülay Akgül, Naşide Çalışkan, Ayten Erçil, Gülseren Eroğlu ve Gülşen Barlak’ın yanı sıra Tiyatrokolik Tiyatro grubu oyuncuları Selim Yıldız, Egemen Yontar, Müge Bursalı, Tuğçe Büber, Nuri Mutlu, Batın Kuşdemir rol alıyor. KERİM UĞUR / KUŞADASI


Haber

Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik