İlk turne TEKEL İşçileri için

İlk turne TEKEL İşçileri için

Haber
7 Ocak 2010  13:29:11 - Kategori: Kültür-Sanat - Okuma: 1006

Selçuk Belediye Spor Kulübü Efes Tiyatrosunun bu sezon için hazırladığı “HÜCRE” adlı oyun, ilk turnesinde Ödemişte sahne alacak.

 

Efes Tiyatrosu Ankara’da direnen Tekel işçilerini desteklemek amacıyla 08 Ocak 2010 Cuma günü Ödemiş ; 16 Ocak 2010 C.Tesi Torbalı da sanatseverlerle buluşuyor.

Gerçek bir hayat hikâyesi olan oyunun Genel Sanat Yönetmenliğini yapan Gül Mazman “ Haftalardır Ankara'nın dondurucu soğuğunda hak arama eylemlerini sürdüren ve direniş sembolü olan TEKEL işçilerinin örnek mücadelesini desteklemek ; oyundan elde edilecek gelirle bir takım yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Barış Derneği’nin organizasyonunda İlk olarak Ödemiş de daha sonrada Torbalı’da sahne alacağız. Haftalardır evlerinden,eşinden, çocuğundan uzakta, soğuktan donarak haklarını almak adına direnen işçilerimiz için bizde bir şeyler yapmak istedik Efes Tiyatrosu olarak yapılacak en güzel yolun sanat olacağını düşünerek bu organizasyon da yer almak istedik.Ayrıca Türkiyedeki Sanatçı, gazeteci ve akademisyenlerden oluşan 44 kişilik bir grup, işçilere destek olmak için TEKEL Dayanışma Grubu'nu kurdu.Biz neden aralarında olmayalım… Tekel işçilerimiz için bir şeyler yapmak adına bize bu fırsatı yaratan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.


Haber

Kültür-Sanat

Yabancı Gelinden, Resim Sergisi

Ukranyalı Julia Mia, eşi Feyzi Ergon’un doğduğu yer Kuşadası’nda ilk kez ”Kübik Şehir” isimli resim sergisini İbramaki Sanat Galerisinde açtı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik