2004 yerel seçimde yaşananlar göz ardı edilmemeli

2004 yerel seçimde yaşananlar göz ardı edilmemeli

Haber
30 Aralık 2008  10:42:02 - Kategori: Selçuk - Okuma: 1689

Selçuk’ta DSP’den MHP’ye ziyaret

MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Ali Kutlu; “Kimse 2004 yerel seçimde yaşananları göz ardı etmemeli ve bunu 2009 da yerel seçim malzemesi yapmamalı”
         DSP ilçe örgütü MHP ilçe teşkilatını parti binalarında ziyaret etti. DSP ilçe örgütünü MHP ilçe Başkanı Yaşar Yılmaz, MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Ali Kutlu ve MHP yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.
         DSP İlçe Başkanı İbrahim Fidan yaklaşan yerel seçimler kapsamında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilçedeki siyasi partileri tek tek ziyaret ederek başarılar dilediklerini, ilk ziyaretlerini Ak Parti ilçe teşkilatına yaptıklarını ancak, bu ziyaret sırasında Ak Parti yöneticilerinin yapmış olduğu gizli ses kayıt nedeniyle yerel gazete aracılığıyla kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini ifade etti. Yapılan haberde kendi adının geçtiğini, ancak, kendisinin söz konusu haberde hiçbir cümle sahibi olmadığını belirten İbrahim Fidan, bu kapsamda ziyaretlerine bir hafta ara verdiklerini daha sonra siyasi parti ziyaretlerine kaldıkları yerden devam ettiklerini belirtti. İkinci ziyaret olarak MHP’yi, daha sonra da CHP’yi ziyaret edeceklerini hatırlatan Fidan; ziyaretlerini kabul ettikleri için MHP ilçe teşkilatına teşekkür etti.
Siyaset yapıldığı sürece aynı zamanda demokrasi kurallarına uyulması gerektiğini belirten MHP ilçe Başkanı Yaşar Yılmaz; “Sizler üzerinize düşen görevi yapmışsınız. Kendilerine gidip, nezaket ziyaretinde bulunmuşsunuz, bizi de ziyaret ettiniz bu nedenle de sizlere öncelikle teşekkür ediyorum. Bu bizim öncelikle Türk örf ve adetlerimizin geleneğidir. Misafir gelince hoş gelince gidilir, yeni göreve başlayanlara da hayırlı olsuna gidilir. Siz bu konuda doğruyu yapmışsınız” dedi. Demokrasiyi herkesin konuştuğunu ancak, demokrasiyi yaşamak ve yaşatmanın daha önemli olduğunu hatırlatan Yılmaz; “Bugün herkes demokratım diyor ama, maalesef iş o aşamaya geldiği zaman bazı kişilerin demokrasiden uzak olduklarını görüyoruz. Bizim amacımız onları görmek değil, biz kendi inandığımız davada ve inandığımız bilgi, kültür içerisinde bu geleneği yürütmek için tüm Selçuklularla birlikte yola çıktık. Allah hiç kimseyi bu konuda mahcup etmesin” dedi. Siyasi partilerin bilindiği üzere cumhuriyet yönetimiyle ortaya çıktığını hatırlatan MHP ilçe Başkanı Yaşar Yılmaz; “Bu durumda Cumhuriyeti kollamak, korumak ve bu cumhuriyeti yükseltmek bizlere düşüyor. Ama yeri geldiği zaman cumhuriyetin nasıl yükseleceğini ve yücelteceğini de yine biz siyasi partilere düşmekte. Bugün Cumhuriyet idaresi ile herkes fikrini rahatlıkla anlatabiliyor. Cumhuriyete ve demokrasiye bizler sahip çıkıp gençlere bırakmamız gerekir. Ama bu da demokratik kurallar içerisinde olması gerekir. Bu anlamda güzel demokratik kurallar içerisinde kurmuş olduğunuz partinizin kuralına yakışır bir şekilde devam ettirdiğiniz görevinizde tüm yönetim kurulu üyelerim adına başarılar diliyorum” dedi.
DSP yeni yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten ve Selçuk siyasetine olumlu anlamda renk katmalarını dilediğini ifade eden MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Ali Kutlu; “Daha önce ilk ziyaretinizi Ak Parti ilçe teşkilatına yaptınız ve bununla ilgili gerek Efes Selçuk gazetesinde, gerekse Selçuk ilçesinin yerel televizyonu gibi bir işlevi olan Efesten haberler sitesinin önemini hepimiz biliyoruz. Ama burada çeşitli beyanatlarda bulunuldu. Tabi ki sizler bu ziyaretlerinizi iyi niyetle yapıyorsunuz. Sizin buradaki ziyaretinizi bizler farklı yorumlayıp, Selçuk kamuoyuna yorumladığımızda siyaset olarak etik olmayacağı gibi, her şeyden önce bu ilçenin gerçekleri olan bizleri de birbirinden uzaklaştırıyor. Buradan yola çıkarak özellikle önümüzdeki son 3 ay içinde tüm partilerin samimi davranmasını, samimi söylemlerde bulunmasını, ilçedeki her geçen gün arttırılmak istenen bu tansiyonun düşürülmesi mutlak surette MHP’nin ilçe başkanına, belediye başkan adayına ve yöneticilerine düştüğü gibi AKP’nin, CHP’nin ve DSP’nin de üzerine düşen en önemli görevlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu benim kişisel düşüncem değil, eğer Selçuk’ta siyaset yapıyorsak; Selçuk kamuoyunun nabzını tuttuğumuzda ortaya çıkan bu tabloyu görmemek için çok samimi olarak belirtiyorum kör olmak lazım. Sizler burada iyi niyetli davranmışsınız. Bu anlamda bu tür davranışlar her geçen gün daha da artacaktır. Bizim temennimiz MHP olarak siz genç arkadaşlarımıza sunacağımız tavsiyemiz bu tür tuzaklara düşmeyin. Ben arkadaşlarımızın tuzak kurduğunu söylemiyorum. Ama önümüzdeki hafta içinde CHP’yi ziyaret edeceksiniz, mutlak surette oradaki arkadaşlarımız da aynı tavsiyelerde bulunacaklardır. Ak Parti ilçe Başkanımız ve belediye başkan aday adayımız, Belediye Başkanımız ve CHP ilçe Başkanımız dostumuz, arkadaşımızdır. Aslında hepimiz dostluk içerisinde yerel seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Önemli olan burada hizmet anlayışını, yapılamayanları uygun bir dille izah etmek, hiç kimseye iftira atmadan, çamur atmadan isimler üzerinden rant elde etmeden bu seçim sürecini geçireceğiz ve Selçuk kamuoyunun taktir ettiği siyasi partinin adayı belediye başkanı olacaktır. Bu sayın Ülgür’de olabilir, sayın Bakıcı’da olabilir ve sayın Kutlu’da olabilir. Bu anlamda vermiş olduğumuz beyanatlara tüm siyasi partiler ve tüm siyasi parti belediye başkan adayları çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Hiç kimse 2004 yerel seçimlerde yaşananları unutmamalı, 2004 yerel seçimde yaşananları da 2009 yerel seçim malzemesi yapmamalı. Bu anlamda bu önümüzdeki üç ay içerisinde kardeşin kardeşe kötülendiği bir dönemi başka yerlerdeki bu siyaset anlayışını başta MHP olarak bizler arzulamıyoruz. Tüm siyasi partilerde görev alan arkadaşlarımızın da bu doğrultuda görüşlerini açıklamasını arzu ediyoruz” dedi.
DSP’nin ülke siyasetinde geçmişten bugüne döneminin herkesin bildiğini ifade eden MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Ali Kutlu DSP yönetim kurulu üyelerine; “DSP’nin ismini Selçuk ilçesinde sizler muhafaza edeceksiniz. Üzerinize düşen budur. Ancak DSP’nin bu ziyaretinden MHP nemalanma gibi bir eylem düşünce içerisine girerse bu çok sakıncalı olur ve büyük sorunlar doğurur. Sizler bu ilçenin kardeşleri olarak bizleri ziyaret ettiniz. Sizlerin bu samimi ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim” dedi.


Haber

Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik