Av. Mustafa Demir İhtar çekti

Av. Mustafa Demir İhtar çekti

Haber
23 Aralık 2008  17:27:50 - Kategori: Selçuk - Okuma: 3983

Efes-Selçuk Gazetesine bir yalanlama daha CHP aday adayı Mustafa Demir noter yoluyla ihtar çekti.

         Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Mustafa Demir 17 Aralık 2008 tarihli Efes – Selçuk Gazetesinde yayınlanan yorum haberden dolayı Efes- Selçuk Gazetesi yönetimini noter kanalıyla bir ihtarname göndererek yalanladı ve haberin tekzip edilmesini istedi. Av. Mustafa Demir tarafından TC. Selçuk Noterliği kanalıyla çekilen ve gazetemize de bilgi amaçlı gönderilen ihtar yazısını yorumsuz olarak aynen yayınlıyoruz.
 
İHTARNAME
 
DÜZENLEYEN
Mustafa DEMİR ( Avukat)
 
KARŞI TARAF
Sayın; EFES-SELÇUK GAZETESİ YÖNETİMİNE
         Atatürk Mahallesi 1017 Sokak No:3/E      
SELÇUK
 
BİLGİ İÇİN
1/Sayın; CHP-İlçe Başkanlığına-SELÇUK
2/Sayın; Hüseyin Vefa Ülgür-SELÇUK
3/Sayın; Efesten Haberler Yayın Merkezi Başkanlığına-SELÇUK
Atatürk Mahallesi 5028 Sokak No:4 Kat:3 Daire:6-SELÇUK
 
KONU
1-TEKZİP METNİ
2-MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT HAKLARIMIZI VE ŞİKAYET
HAKLARIMIZI SAKLI TUTTUĞUMUZA DAİR İHTARNAME
 
AÇIKLAMALAR
 
1-Şahsım bugüne kadar sadece Efesten Haberler sitesinde tam metni yayınlanan görüşmeyi yapmıştır. Bu görüşmeyi yaptığım kişi ise Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurumu olan Anadolu Ajansı’nın temsilcisi Nilüfer Hanımefendidir. Bu sebeple kendisine güvenilmiştir. Bu Görüşme dışında, Parti Ahlakı gereği hiçbir görüşme yapmadım.
2-Bugüne kadar, (güçlükle yürütebilsek de)sadece CHP delegeleri ile konuşmaya çalıştık. Başka aday adayları gibi çarşıya pazara inmedik. Değişik reklam ve şovlara girmedik. Böyle davranırsak ve eğer adaylığımız kesinleşmezse diğer aday kardeşlerimize zarar vermiş olabileceğimizden endişe duyduk. Yine de böyle davranacağız. Adaylığımız kesinleşmeden asla hemşehrilerimiz ile görüşmeye başlamayacağız.
3-Sadece Bayram kutlama tebriği yollamak dışında (ki bu kutlamayı tam 4 yıldır yapıyoruz) hemşehrilerimizle bu aşamada görüşmekten kaçındık.
4-Şahsım asla Selçuk-Efes gazetesine bir yorum ve haber yahut röportaj göndermemiştir.
5-Bu sebeple 17 Aralık 2008 Çarşamba günü yaptığınız haber kışkırtmaya yönelik ve şahsım ile Sayın Hüseyin Vefa ÜLGÜR’ü karşı karşıya getirip, bizlere itibar kaybettirecek CHP’ni yıpratma ve seçimi kaybettirmeye çalışan bir haberdir. Yaptığınız haberler Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanını küçük düşürmeye ve eğer yapabilirseniz şahsım ile kendisini tokuşturup bizlere itibar kaybettirerek Bir başka parti adayını öne çıkarmaya yönelik davranışlardan başka bir şey değildir. Bu oyunlar ucuz Kasaba siyaseti oyunlarıdır. Tarafımızı asla manipüle edebileceğiniz davranışlar değildir. Bu sebeple derhal bu tekzip metnini tam sayfa olarak yayınlamanız ve düzeltme yaparak özür dilemeniz gerekmektedir. Haber yaparken istediğiniz birkaç cümleyi kullanıp yorum katamazsınız. İzin vermeyiz. Haber yapacaksanız tüm röportaj metnini yayınlamak zorundasınız. Bu metin Efesten Haberler sitesinde mevcuttur diye bir kez daha hatırlatıyoruz.
6-Sayın Hüseyin Vefa ÜLGÜR ile tarafım asla karşılaşmamıştır. Tanımadığım kişiler
Hakkında kulağıma gelen bilgiler konuşma adedim yoktur. Sayın Hüseyin Vefa ÜLGÜR
şahsım da dahil olmak üzere tüm SELÇUK’un Belediye Başkanıdır. Daha da önemlisi Şahsım da dahil olmak üzere tüm SELÇUK’un CHP’li Belediye Başkanı’dır. Bu sebeple asla ne şahsım hakkında bir tek olumsuz söz söylemiştir ve söyleyecektir ne de bulunduğumuz ortamlarda başkasının söz söylemesine izin vermeyeceğiz.
CHP ilçe yönetimi içerisinde elbette öneri ve eleştirilerimiz olabilecektir. Sayın Genel
Başkanımız Deniz BAYKAL dahi MKYK’da eleştirilebilmektedir.
7-Bu yerel seçim Mustafa Demir ile Sayın Hüseyin Vefa ÜLGÜR arasında geçmeyecektir. Bu Seçim diğer partilerle CHP arasında geçecektir. Bu sebeple kim CHP Belediye Başkan Adayı Olursa olsun Seçim Ofisimiz ve Ekibimiz CHP’nin en az 8.000 oy ile Başkanlık alması için çaba gösterecektir. (Zira eğer şahsımız aday gösterilirse tek hedefimiz bu olacaktır.) Biz CHP olarak Selçuk’ta seçim kaybetmeyeceğiz. Bu tarafımızın tahammül edemeyeceği bir durumdur.
Bu sebeple;
8-Asıl irdelenmesi gereken 1 hafta içerisinde CHP’den istifa edip de başka bir partinin
yönetim kurulunu oluşturanlardır. Asıl irdelenmesi gerekenler, iktidar gücü ile Selçuk ilçesini birleştireceğini söyleyenlerdir. Asıl irdelenmesi gerekenler Cumhuriyeti kuran kadroların kazanımlarını uluslararası emperyalist sisteme peşkeş çekenlerin iktidarıdır. Asıl sorgulanması gereken sömürüyü katmerleştirip emekçi halkı Dindarlık söylemiyle pasifize edip milleti vatandaşlıktan kulluğa indirmeye çalışanlardır. Yüce İslam Dini sadece bu beyzadelerin tarlasının bitkisi (haşa) değildir. Tüm evrenin vazgeçemeyeceği ve sonsuz ihtiyacı olduğu bir kutsal değer ve dindir. Bu kişiler ise Ümmet zihniyetini
canlandırmak isteyenlerdir. Çevreyi katledenlerdir. Kadınları ortaçağ zihniyetine mahkum
etmeye çalışanlardır. Biz bu oyunu bozacağız. Adaylığımız (eğer nasip bize ise ve Selçuk için hayırlısı olacak ise) açıklandığında, ne tür bir ideolojik mücadele vereceğimizi ama asla karalama ve çamur atma siyaseti gütmeyeceğimizi, devri sabık yaratma peşinde
koşmayacağımızı ve İnşallah Sayın Deniz BAYKAL gibi kararlı tutarlı ve güçlü ve Sayın
Kemal KILIÇDAROĞLU gibi zarif siyaset yapacağımızı tüm Selçuk’lu hemşehrilerimiz
görecektir.
9-Eğer Sayın Hüseyin Vefa ÜLGÜR ile ters düştüğümüz ideolojik yahut programatik yahut
yerel sorunların çözümüne ilişkin üsluba dair bir düşüncemiz olursa elbetteki bunu da Parti Ahlakı içinde ve yetkili kurullarda ve gerekli olan yerlerde mutlaka dile getiririz. Bu konuda sadece Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığında görüşme yaparız. Bunu yaparken de amacımız şahsi saldırı ve yıpratma faaliyeti değil problemlerin CHP’ne yaraşır bir vakur ve ciddiyet içerisinde çözümü olacaktır.
 
SONUÇ OLARAK;
1-Sayın GAZETENİZİN 17 Aralık tarihli nüshasındaki habere ilişkin olarak işbu tekzip
metnini derhal gazetenizde yayınlamanızı,
2-20 Aralık Cumartesi günü çıkacağınızı ilan ettiğiniz yanlı ve manipüle etmeye yönelik
haber metninden dolayı gazetenizi sorumlu tutacağımızı, bu sebeple bir haber yapacaksanız haberin ve röportajın orjinalinin Efesten Haberler sitesinde olduğunu ve ancak tümünü kullanmanız halinde buna izin vereceğimizi,
3-İlgili Basın Kanununu ilgili hükümleri uyarınca ihtaren bildiririz. Ayrıca,
4-Tüm Maddi ve manevi tazminat haklarımızı ve Şikayet haklarımızı saklı tuttuğumuzu da
ihtaren bildiririz.
 
Sayın Noter;
İşbu ihtarnamenin bir örneğinin muhataba, birer örneklerinin de bilgi için yukarıda yazılı
Yerlere göndermenizi rica ederim. 19 Aralık 2008 Saat: 14.50
 
Mustafa DEMİR
Avukat
Dışarıda yazılı olarak noterliğimize getirilen işbu ihtarnamenin bir
Nüshasının muhataba PTT ile tebliğ şerhini havi bir nüshasının
Türkiye Barolar Birliği tarafından verilme 16544 belge no. lu avukat
Kimlik belgesine göre, İstanbul, Kadıköy, Suadiye cilt.20/21, aile sıra.2022,
sıra. 1’de nüfusu kayıtlı, Hüseyin oğlu, Emoş’tan olma Tavşanlı 08.06.1964 doğumlu
35869703236 T.C. Kimlik No. lu MUSTAFA DEMİR’e verildiğini, bir nüshasının da daire dosyasında saklandığını onaylarım. İkibinsekiz yılı Aralık ayının ondokuzuncu günü. 19/12/2008
 
SELÇUK NOTERLİĞİ
VEKİLİ GÜLLÜ UYSAL


Haber

Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik