Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Haber
5 Aralık 2018  15:46:08 - Kategori: Selçuk - Okuma: 2769

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Gümüş dağı olarak bilinen, antik ismi ise Thorax olan dağın zirvesine ulaşmak için Gökçealan Köyünde toplanan dağcılar yaklaşık 8 saat süren zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar. Dağın 1000 metreden fazla olan zirvesine günübirlik yürüyüş ile ulaşan dağcılar çıkışta nemli dik ve kaygan kayaları zorlukla aşarken inişte kuru ve dik bir yamaçtan meşakkatli bir şekilde ama güvenle şekilde inişlerini tamamladılar. Bir çoğu kulübe yeni katılan doğa severlerin yüksek dağı aratmayan bu faaliyeti sorunsuz tamamlamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Zirve Dağcılık Selçuk Şube Başkanı Özgür Aydoğan faaliyet hakkında şu bilgileri paylaştı:

 
"Yürüyüşümüz sırasında AKUT Kuşadası ekibininde bizimle yürümesi faaliyetimize ayrı bir güzellik kattı. Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi Yönetim Kurulu üyemiz Sinan İlhan'ın yanı sıra Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi Yürüyüş liderlerimiz Vahap Ağırtaş ve Özer Sürmeli'nin de hazır bulunduğu, zorlu ve bir o kadar da güzel faaliyet sonrası katılımcılardan aldığımız güzel yorum ve mesajlar bizi çok mutlu etti. Katılan ve emek veren herkese teşekkür ederiz."


Haber

Selçuk

Zuhal Fitness Gym Club Milli Gururu Tekrar Yaşattı

Türkiye sampiyınasında sikletlerinde birinci olup milli takım kadrosuna çağrılan ZFC sporcularından Haktan Mercan ve Melisa Özsarı Ekvador’un Quita kentinde yapılacak olan Vücut Geliştirme /Fitness Gençler Dünya Şampiyonası için İstanbul'da milli takım kafikesine katıldılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik