SESO Esnafa Makina Teçhizat Kredi Desteğini Duyurdu

SESO Esnafa Makina Teçhizat Kredi Desteğini Duyurdu

Haber
20 Haziran 2018  09:51:52 - Kategori: Selçuk - Okuma: 462

İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için KOSGEB tarafından verilecek, 'Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği' için başvurular 1 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek.

 Duyurulan Kredi Faiz Desteği hakkında açıklama yapan Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası (SESO) Başkan Vekili Özgür Aydoğan, KOSGEB veri tabanına kaydı bulunan, KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan ve imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren tüm SESO üyelerinin KOSGEB tarafından verilecek olan Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği'nden yararlanabileceğini söyledi. Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği için başvuruların kabul edilmeye başlandığını hatırlatan Özgür Aydoğan, yeni kredi faizi destek programı kapsamında işletmelerin kullanacakları kredilerin 300 bin liraya kadar olan kredi faizinin ya da kar payı giderlerinin KOSGEB tarafından karşılanacağını, bu destekten faydalanmak isteyen esnafların SESO Başkanı Hayri Güller ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile iletişime geçerek yada SESO’ya gelerek personelden ayrıntılı bilgi alabileceklerini iletti.

 
Destek hakkındaki diğer ayrıntılar

İşletmeler üçer aylık taksit ödemeleri halinde 36 ayda borçlarını ödeyecek. Kredi kullanan işletme ilk 6 ay kredi borcu ödemesi yapmayacak. KOSGEB kredi faizi desteği için başvuruda bulunmak isteyen işletmeler başvuru işlemlerini KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek. İnceleme, onay ve revizyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından 25 Ağustos 2018 - 3 Eylül 2018 tarihleri arasında KOSGEB Müdürlükleri tarafından nihai onayları verilen başvuru sahipleri destekten yararlanmaya hak kazanacaklar. 2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programından yararlanan işletmeler, 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programından yararlanamayacak.


Haber

Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik