Şirince Esnafı İmza Topladı

Şirince Esnafı İmza Topladı

Haber
18 Haziran 2018  12:27:50 - Kategori: Selçuk - Okuma: 331

Bir süre önce Şirince Köyünde akşam pazarı kurulacağı yönünde haberlerin yayılması üzerine Şirince esnafı SESO önderliğinde imza toplamaya başladı.

  Oldukça kötü geçen bir turizm sezonu ve üstüne sessiz geçen Ramazan ayı boyunca zor günler geçiren Şirince esnafı Bayram’da kurulup bir süre kalacağı söylenen akşam pazarı konusunda ilk aşamada imza toplayarak haksız rekabete tepki gösterdiler. Daha önce Selçuk ilçe merkezinde festival boyunca kalacağı söylenen ve sonra uzun süre kaldırılmayıp aksine genişletilen ve kadın emeği pazarı adı altında kamufle edilen pazar, Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın (SESO) tepkisini çekmişti. SESO’nun ilgili kurumlarla yazışmalar ve esnaf ile birlikte yürütülen mücadelesi sonrası kaldırılan pazarın kaderi halen belirsizken Şirince Köyünde de aynı pazarın kurulacağının duyulması üzerine esnafın talepleri doğrultusunda tedbir alan SESO yönetimi köyde imza toplamaya başladı. Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Denetim Kurulu Başkanı ve Şirince Esnaf Temsilcisi Gerçek İşçen, Başkan Vekili Özgür Aydoğan ve Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Güller tek tek esnafları dolaşıp konu hakkında esnaftan bilgi alıp söz konusu pazarın kurulmaması yönünde imza topladılar.


Haber

Selçuk

İzmir’de Zirve Gibi Turizm Buluşması

İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen Turizm Sektörü İzmir Buluşması, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla İzmir’de adeta turizm zirvesi şeklinde gerçekleşti. İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve pek çok önemli ismin iştirak ettiği İzmir turizm buluşmasına Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu ve Yönetim Kurulu üyesi Ümit Yolcu katıldı.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik