Girişimcilik Eğitimi Başladı

Girişimcilik Eğitimi Başladı

Haber
3 Mayıs 2018  09:10:44 - Kategori: Selçuk - Okuma: 807

Girişim SESO’dan, eğitim İŞKUR’dan, destek KOSGEB’den, fikir SENDEN..

 İŞKUR destekli ve KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi Kısa süre önce Selçuk’ta açılan Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezinde verilmeye başlandı. İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 2018 yılı içerisinde kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına yönelik KOSGEB Onaylı Temel Seviye Girişimcilik Eğitimleri SESO (Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası) girişimleri ile Selçuk ilçesinde başarı ile hayata geçirilirken, İşbirliği kapsamında katılımcılara destek, program süresince Genel Sağlık Sigortası, İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Primleri ve Eğitici desteği İŞKUR tarafından karşılanıyor. 

 
Eğitmen Ceyda Akdemir Övez tarafından verilen eğitimlerin ilk gününde girişimcileri ziyaret eden Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Özgür Aydoğan, eğitim alan girişimcilere başarı dileklerini iletti. Gerçekleştirdikleri eğitim hakkında bilgi veren Aydoğan, girişimcilik eğitimlerine tahminlerinin üstünde ilgi olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti;

“Başkanımız Hayri Güller’in liderliğinde odamızın yoğun girişimleri ve Genel Sekreterimiz Emine Bayraktar’ın özverili çalışması ile hayata geçen bu eğitimlerde doğru yönlendirme, bilinçli esnaf yaratma ve girişimcilerin projelerinin değerlendirilmesi amaçlanıyor. İlk açtığımız kurs için tahminlerimizin üzerinde bir başvuru olduğundan ilk gurupta yer kalmadı. Bundan sonra başvuran girişimci adaylarını bir sonraki gruba yönlendirmeye şimdiden başladık. Sonraki Girişimcilik Eğitimlerine katılmak isteyenler SESO’ya (Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası) başvuruda bulunabilirler.”


Haber

Selçuk

Şehit ve gazilere “minnet gecesi”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehit ailelerini ve gazileri geleneksel iftar yemeğinde ağırladı. Minnet ve şükran duygularının doruğa çıktığı geceye İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Milletvekili Atilla Sertel ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

İstatistik