Yeni Dönemde De ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’

Yeni Dönemde De ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’

Haber
28 Mart 2018  16:09:52 - Kategori: Selçuk - Okuma: 947

STO Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu ve Meclis Başkanı Yusuf Dereli yaklaşan Oda seçimleri öncesi ortak bir açıklama yaptı:

 

1989 yılında kurulan Odamız, o günlerden bugünlere çok aşamalı bir yolculuk yapmış, medeniyetlerin ve kültürlerin buluşma noktası güzel kentimiz Selçuk’u bugünlere taşımıştır. O günden bugüne kadar geçen 29 yıl boyunca Selçuk’un ekonomisinde ve gelişmesinde bir tek taş koyan, emek veren, insanımızın refahını artıran herkese minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana birlikte olmanın gücüne inandık… Personelimizden, komite üyelerimize, en eski üyemizden en yeni üyemize, yönetim ve meclisimizle Selçuk’ta büyük bir aile olduğumuzu düşünüyoruz. 
Bizler Selçuk Ticaret Odası ailesi olarak daima aynı mesajı verdik: “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ!”         
 
YENİLİĞİN GÜCÜNE İNANDIK…
Öncelikle organizasyon şemamızı gözden geçirerek revizyonlar yaptık. Hızlı ve etkili bir şekilde iç yapılanmamızı tamamladık. 2015 yılında üyelerimize beş yıldızlı hizmet vermek için sistemimizi yenilemeye başladık.
 
EĞİTİMİN GÜCÜNE İNANDIK…
KOSGEB girişimcilik kurslarımızla ilçemizde girişimcilik kültürünün oluşmasına büyük önem verdik. Vermeye devam ediyoruz. Hizmet kalitemizi artırmak için birçok etkinlik ve eğitim programımızı iş planımıza aldık. Siz değerli üyelerimize Akredite oda olarak beş yıldızlı hizmet verebilmek amacıyla var gücümüzle çalıştık. Bütün sistemlerimizi yenileyerek Avrupa standartlarında hizmet verebilen noktaya ulaştık. Bugün beş yıldızlı oda statüsünde değerli üyelerimize ve güzel kentimize hizmet veriyoruz.
 
İLETİŞİMİN GÜCÜNE İNANDIK…
Üyelerimiz için sürekli ve güvenilir bilgi kaynağı olmaya önem verdik. Yayınlar hazırladık, bilgi teknolojilerini kullanma kapasitemizi artırarak daha hızlı ve etkin bir şekilde üyelerimize ulaşmaya özen gösterdik. Üyelerimizin taleplerini ve eleştirilerini değerlendirip, hizmet verimliliğimizi artırma gayretinde olduk.
 
TANITIMIN GÜCÜNE İNANDIK…
Sosyal medya çalışmalarımızla, basınla kurduğumuz olumlu ilişkilerimizle, uluslararası fuarlar ve kurumlararası diyalog vizyonumuzla Selçuk Efes markasının tanıtılması ve Selçuk ekonomisi için katkı koymayı çok önemsedik. UNESCO sürecinde aktif rol aldık. Turizm ve tarımda, dünyanın en büyük fuarlarında, Selçuk olarak yerimizi almak ve dünya pazarlarında rekabet gücümüzü artırmak için çalıştık.
Biz biliyoruz ki Selçuk geliştikçe ekonomimiz gelişecek. Selçuk tanıtıldıkça üyelerimizin ürün ve hizmetleri değer bulacak. Selçuk’un önünü açmak ve ortak amacımız olan Selçuk ekonomisinin gelişmesi için başta üyelerimiz olmak üzere destek olan tüm Selçuk sevdalılarına buradan teşekkür etmek gerek. Çünkü kişiler, isimler gelip geçicidir, makamlar sürelidir. Aslolan kurumlardır, gerçek olan, kurumların var olma sebebi insandır, Selçuk’tur, İzmir’dir, Türkiye’dir.
 
GÜÇLÜ MALİ YAPI
Selçuk Ticaret Odası meclis ve yönetimi yüzde yüz gönüllü olarak çalışmakta ve kişisel veya ticari hiçbir menfaat taşımadan tamamen “Selçuk Sevdalısı” olarak görev yapmaktadır. 
Odamızda hiçbir üyemiz Oda Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları dahil olmak üzere bizler, üstlendiğimiz yükümlülükler ve temsil ettiğimiz makamların karşılığı olarak herhangi bir maaş veya ücret almamaktayız. Bütün gelir kalemlerini üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda eğitim, tanıtım ve hizmet kalitesini geliştirici faaliyetlerde kullanan Odamız borcu olmayan güçlü bir mali yapıya sahiptir. Yönetim anlayışımızı paylaşan, destek olan tüm arkadaşlarımıza buradan teşekkür ediyoruz.
 
YENİ DÖNEMDE DE ŞEFFAF VE DÜRÜST YÖNETİM ANLAYIŞIMIZLA AYNI EKİPLE ADAY OLDUĞUMUZU AÇIKLIYORUZ.
 
YENİ DÖNEMDE EN BÜYÜK HEDEFİMİZ; SELÇUK’A YAKIŞAN SELÇUK TİCARET ODASI HİZMET BİNASI
Yeni dönemde en büyük hedefimiz meslek komitelerinin daha iyi çalışabileceği komite toplantı odaları, meclis toplantı odaları Ve Selçuk’taki Sivil Toplum Kuruluşları ve tüm odaların kullanımına açık olacak konferans ve eğitim salonlarıyla, kentimize yakışan bir Selçuk Ticaret Odası Hizmet Binası kazandırmaktır.
Daha medeni, daha huzurlu, daha rahat yaşamak bütün çocuklarımızın hakkı... Biz çıktığımız yolda bunu ilke edindik. Bizi destekleyen arkamızda olan tüm üyelerimizin gücü ve memleketimizin güzel insanlarıyla birlikte çalışmaya, laf değil iş üretmeye yine devam edeceğiz. Çünkü Selçuk ve İzmir sevdamız hiç bitmeyecek.
Saygılarımızla,
 
         Yusuf Dereli                            Koray Yolcu
         Meclis Başkanı                       Yönetim Kurulu Başkanı


Haber

Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik