Selçuklu gençler Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

Selçuklu gençler Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

Haber
8 Ocak 2018  14:23:56 - Kategori: Selçuk - Okuma: 1154

İZMİR'in Torbalı ilçesinde, Sarıkamış şehitleri 7 Ocak Pazar günü düzenlenen yürüyüş ile anıldı.

 Torbalı Belediyesi ve İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe Selçuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü de 40 kişilik bir grupla katıldı.Yürüyüş Sadık İleri Bulvarı'nda başladı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile önce Belediye Meydanı'na oradan da Şehitler Anıtı'na sloganlar atarak yürüdü. Burada anıta karanfiller bırakalıp, şehitler için dua edildi. Kalabalığa seslenen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü'nü bu yıl da ilçemizde gerçekleştirme kararı alan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'müze teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe katılarak ilçemize yakışır bir yürüyüşün gerçekleşmesinde emeği geçen siz değerli Torbalılı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Genç kuşakların yakın tarihimizi bilmesi çok önemli. Bu kutsal vatan toprakların şartlar ne olursa olsun nasıl korunduğunu, savunulduğunu, uğrunda  nasıl korkusuzca, kahramanca şehit olduğumuzu çocuklarımızın bilmesi gerekiyor. Tarihini, geçmişini bilmeyenler  geleceği doğru algılayamazlar, olası tuzakları öngöremezler" dedi.

"BU TOPRAKLAR ÇOK KAHRAMAN YETİŞTİRDİ"
Tarihimizin şanlı zaferler ve yiğit kahramanlıklarla yazıldığını belirten Başkan Görmez, "Dünyada başka hiçbir millet yoktur ki şehadete gülerek ve koşarak gitsin. Yemen'de, Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, ve yakın tarihte 15 Temmuz'da Hakk'a yürüyen milletimiz, vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkmıştır. Bu milletin bağrından Seyit Onbaşı, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin gibi birçok kahraman yetişmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi milletimizin bugünden sonra da vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı için gözünü kırpmadan, seve seve şehadete yürüyeceğinden şüphemiz yoktur. Bu vesile ile bundan tam 103 yıl önce Allah'u Ekber dağlarında donarak şehit düşen kahramanımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum" diye konuştu.
İlçe Müdürü Hüseyin Kılınç ‘Bu vatan için sıcak, soğuk, kar, kış demeden cepheye koşan ve canı pahasına vatanını savunan tüm şehitlerimiz, gazilerimiz rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu yürüyüşe bizimle katılan değerli gençlerimize, okullarımızın idareci ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum’ dedi.
 

Etkinliğin sonunda Torbalı Belediyesi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.


Haber

Selçuk

Thorax Dağı Zirvesine Zorlu Yürüyüş

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi'nin düzenlediği Thorax Dağı Doğa Yürüyüşüne katılan 28 yürüyüşçü zorlu faaliyeti başarı ile tamamladılar.

Haftanın Hit Haberleri

İstatistik